Tofaş, Bursa’da Opel’e 250 bin hafif ticari araç üretecek

shambala

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel arasında varılan anlaşma ile Combo modelinin yerini alacak aracın Bursa'daki yeni Doblo platformunda üretilmesine karar verildi

doblo platformunda nasıl oluyor

_berkay_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel alman araçlarının içinde en uygun fiyatlı olanı..satışlarını artırmak için elinden geleni yapacaktır..astra j dizellerde bile fiat tasarım motor var şuan..ucuzdur vardır illeti, pahalıdır vardır bir hikmeti

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Doblo platformunda olacak diye mi üzüntülüyüz:D
Corsa D ile grande punto da aynı platformda.Ancak üst yapıda kullanılan malzeme kalitesi çok farklı.Opelin Combo için de bu tür bir üretim planladığını düşünebiliriz.

DarkMagic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlısı olsun umarım birşeye benzer..

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opelin benim gözümde ticarisi bitmiştir bu saatten sonra

ülkemizde üretilecek olmasından neden bu kadar rahatsız olunduğunu çözemedim, diğer topicte de bisürü bu tarz yorum gördüm.

bursada 250bin üretim demek yeni üretim bantları veya ordaki fabrikaya ilave vardiyalar demek, yeni iş gücü demek, yerli tedarikçilere yeni siparişler ve dolayısıyla oralarda da ilave işgücü demek.

zaten ticariler yıllardır ortak platformlarda üretiliyor,hatta minibüslerin çoğu aynı araca farklı markalar basılarak satılıyor, burda bu kadar tiksinecek ne var anlamadım.

Opel arasında varılan anlaşma ile Combo modelinin yerini alacak aracın Bursa'daki yeni Doblo platformunda üretilmesine karar verildi

doblo platformunda nasıl oluyor

büyük yatırım kalemleri, büyük ihtimalle şasi, bikaç büyük kalıp gerektiren kaporta ve plastik parçalar ortak olur, görüntüde bişey anlaşılmaz.
motor da ortak veya ufak versiyon farklarıyla kullanılır tahminen.