Tofaş, Bursa’da Opel’e 250 bin hafif ticari araç üretecek

baymustang

Organizasyon Sorumlusu
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ülkemizde üretilecek olmasından neden bu kadar rahatsız olunduğunu çözemedim, diğer topicte de bisürü bu tarz yorum gördüm.

bursada 250bin üretim demek yeni üretim bantları veya ordaki fabrikaya ilave vardiyalar demek, yeni iş gücü demek, yerli tedarikçilere yeni siparişler ve dolayısıyla oralarda da ilave işgücü demek.

zaten ticariler yıllardır ortak platformlarda üretiliyor,hatta minibüslerin çoğu aynı araca farklı markalar basılarak satılıyor, burda bu kadar tiksinecek ne var anlamadım.

büyük yatırım kalemleri, büyük ihtimalle şasi, bikaç büyük kalıp gerektiren kaporta ve plastik parçalar ortak olur, görüntüde bişey anlaşılmaz.
motor da ortak veya ufak versiyon farklarıyla kullanılır tahminen.

bursada nasıl üretim yapıldığını biliyor musun?

bi bak bakalım türkiye üretimli arabalra bide yurtdışı olanlara.

burda bursa fabiraksında dünya arkadaş var nasıl ürettiklerini kendileri söyliyorlar

renualt fluence modelini sakın ama sakın almayın kendi üretenler diyor nasıl iş sence?

ben türkiyeden çok fiatta üretilmesine karşıyım.

şöyle düşün uçan tenekeye mi yoksa uçan çeliğemi para verirsin. hangi doblo yol tutuşu kazasız? comboyuda bilen bilir her kullanan bırakamıştır. onun için arada dağlar kadar fark var. he şöyle lur tasarımı ve kaliteyi opel onaylar türkiyedeki üretiminde opel durursa ozman lafım yok ama öyle değil tasarımda fiatında parmağı olacak haliyle üretim maliyetleri çok düşünlecek ozaman çıkacak hafif arac binmem

Realist

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok mu gerek vardı ki ...

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel fiata ticari arac ürttiyosa arkasındada durur..merak etmeyin opel bir dünya markası tüm dünyay ithal edilecek bir modelide fiatın ve opelin mühendisleri ortak calışma yaparlar..örneğin renault master ve trafic opel movano ve vivaro ile aynı yani reno nun aracı.ama gel görkü opelin aracı daha lüx reno masterde turbo yokken opelde turbo vardı opel araba yaptırsada boş bırakmaz...ayrıca umarım ÜLKEMİZDE ÜRETİLEN TİCARİ ARAC DAHA UCUZ OLUR bizde alırız :D

başqan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi o zaman yakında 1.6 multijeti opel de kullanmaya başlar..:) zaten 1.3 ler ortak..

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel fiata ticari arac ürttiyosa arkasındada durur..merak etmeyin opel bir dünya markası tüm dünyay ithal edilecek bir modelide fiatın ve opelin mühendisleri ortak calışma yaparlar..örneğin renault master ve trafic opel movano ve vivaro ile aynı yani reno nun aracı.ama gel görkü opelin aracı daha lüx reno masterde turbo yokken opelde turbo vardı opel araba yaptırsada boş bırakmaz...ayrıca umarım ÜLKEMİZDE ÜRETİLEN TİCARİ ARAC DAHA UCUZ OLUR bizde alırız :D
heh işte anlatmaya çalıştığım buydu..

o fabrikada anlatılanları bilemem ama fiat da onlara alın kafanıza göre trde üretin demiyodur. opel de yap bi 250bin doblo önüne şimşek amblemini koy çakalım piyasaya dememiştir. sadece tr ye satılmak üzere de değil üstelik, tüm dünyaya bunları satıcak o kadar ucuz mu rekabet koşulları??

ford bi dünya transit üretiyor dünyanın her yerine satıyor, türkiye'den. hyundai desen yine öyle,toyotayı saymıyorum bile, hiçbirinde de trde üretilen modellerde şu hataya rastlanıyor gibi bi haber okumadık. toyotanın toplanan modellerinin hangisi trde üretilmiş?

türkiyede kaliteli mal olmaz ne varsa avrupada vardır, ithal olan iyidir yerli olan kötü mantığı 20 yıl öncesinde kaldı artık.sırf bu mantık ortadan kalkabilsin diye ilkokulda yerli malı haftası kutlayıp okula portakal mandalinayla hepimiz gitmedik mi?
zaten milletimiz bu düşünceden kurtulmazsa ülke nasıl daha ileri gitsin...

he tofaş senelerce şahini doğanı üstüne bişey koymadan sattı bu millete orası ayrı.

bizim araçlarımızın üretildiği opel fabrikaları çok seçkin yerler mi acaba? almanya tesisleri gelişmiş olabilir ona bişey diyemem ama avrupanın biçok değişik yerinden çıkmış araçlarımız var. onların ülkemizden, orda çalışanların bizlerden ne üstünlüğü var ki burda üretilen rezaletken orda üretilen süper kaliteli olsun???

Astina

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eski combodaki gibi "taksi" kullanıyormuş havası kalmaz muhtemelen... Yüksek oturuş, sandalye gibi koltuklar vs vs...Motorda aynı zaten, artık biz ona opel demeyelim, fiat yada tofaş combo diyelim...

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bu konuda bugnkü 5.konu sanırım:)
Ticaret bu opelin nasıl işine geliyorsa o şekilde anlaşmalar yapıyor.
Ayrıca kullandığınız 1.3 dizel motoru ilk üretip geliştiren marka da Fiattır.

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bursada nasıl üretim yapıldığını biliyor musun?

bi bak bakalım türkiye üretimli arabalra bide yurtdışı olanlara.

burda bursa fabiraksında dünya arkadaş var nasıl ürettiklerini kendileri söyliyorlar

renualt fluence modelini sakın ama sakın almayın kendi üretenler diyor nasıl iş sence?

ben türkiyeden çok fiatta üretilmesine karşıyım.

şöyle düşün uçan tenekeye mi yoksa uçan çeliğemi para verirsin. hangi doblo yol tutuşu kazasız? comboyuda bilen bilir her kullanan bırakamıştır. onun için arada dağlar kadar fark var. he şöyle lur tasarımı ve kaliteyi opel onaylar türkiyedeki üretiminde opel durursa ozman lafım yok ama öyle değil tasarımda fiatında parmağı olacak haliyle üretim maliyetleri çok düşünlecek ozaman çıkacak hafif arac binmem

Ben her iki fabrikanın da (Tofaş ve Renault) nasıl üretim yaptığını iyi biliyorum.Korkmadan alabilirsiniz.