speed buster

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: speed buster

Odak ևağrı link' Alıntı:
Gaz oranı kayıpsız şekilde %100 oranında beyne iletildikten sonra pedalın belli bir seviyeden sonra (misal yarıdan sonra) tepkisiz kalması birşeyi değiştirir mi? bence değiştirmez.
Bunu hiç kontrol etmedim tepkisiz kalıyor mu kalmıyor mu bilmiyorum onuda söyleyim.

"Sprint booster takana kadar gaza daha çok basarım aynı şeye gelir" demiştim bir zamanlar, ama işin aslı böyle değil işte :)
sb'nin olayı sizinde dediğiniz gibi normal pedalın 5 birim zamanda yerine getirdiği işi sb 2-3 birim zamanda yerine getiriyor, ek olarak aynı pedal seviyesinde daha fazla gaz veriyor (Flexride'daki gibi)

Bence de çok şey değiştirir. :)  ևünkü tepki süresi kısalması demek gazın seviyesinden bağımsız şekilde her an, her kademenin daha erken faal olması demektir benim için.  Ben 10 cm lik pedal mesafesini 3 cm e düşürmenin tepki süresi kısalması olmadığını savunanlardanım. :)

recepakcay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bence Sprintbooster ı Flexride ile bir tutmayalım Flexride çok daha ileri ve farklı bir teknoloji sprintbooster kadar basit değil.

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2.0 litre hacimli turbolu bir aracım olsa (benzinli)
Salyangozu ve i.cooler'ı büyütsem
forged pistonlar kullansam
Hava fitremi açık yapsam
cat back egzost sistemi yapsam.
Chip yapsam
vb. vb. vb. işlemler yapsam

AYNAMIN ALTINA  S֜S ALDIKTAN SONRA Booster alırdım... Böyle yüklü bir araçta benim için bu kadar son sırada. illa ki faydası olacaktır ama zaten sıkıştırılmış 1.4 hacimli stock bir araca bu işlemi uygulamak bana göre sinekten yağ çıkarmaktan başka bir şey değildir...

Bir miktar can sıkıntınızı götürür hepsi bu...

(Lütfen kimse alınmasın şahsi fikrimdir)

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sprint booster tamamen yalan dolan bir kere takıldıktan sonra kapalı modunu aşağı çekiyor tam karşılaştıramıyorsunuz çıkartınca spirintbooster ın kapalı modundan çok daha iyi tepkileri var normal halinin yaptığı şeyide söyliyim gaza çok az dokunup hemen çekince neredeyse hiç tepki vermiyor bizim araç devir saati artmıyor bile sprint booster bu algılama süresini kısaltıyor çok az bir farkla o kadar 100 tl olsa belki düşünülür ama o saçma fiyatlara chip yapar mis gibi binerim en azından gerçek bir güç ve tork kazanmış olurum 0.1 sn yerine 1 sn kazanmak varken niye gidip boşuna kazık yiyelim

locke1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar merhaba,

yazıları okudum. kullanan ve kullanmayan etkisini beğenir beğenmez. Herkesin kendi tercihi.
Ancak ürünü araştırdım ve netice itibari ile yaptığı iş gayet açık görünüyor.
Stok araçta ki rampa fonksiyonunu değiştiriyor. Rampa da ilk %3-5 gibi görünüyor. Geri kalan lineer devam ediyor. Yani sadece ilk gaza basılan kısıma ait olan eğimi tersine çeviriyor. yavaş artış yerine hızlı artış ve sonrasında normale döndürüyor.
Yani %50 gazdan sonrası tepkisiz kalmaması gerekiyor.

Etkisi ne? Sadece kalkış. bu da 1 saniye mi olur 0.5 mi bilmiyorum. Ancak "yumuşak" başlangıç yerine küt diye gaza yükleniyor motor.
Tüketim artacaktır illaki.
Resim nasıl eklenir bulamadım ve linkten ekledim. Cahilliğime verin :)
Grafik kendini anlatıyor zaten.
Gri    = Sistem devre dışı
Yeşil ve Kırmızı iki kademeli olarak Gaz aktarma oranını devreye koyuyor.

Resmi eklediğim site : http://www.speed-buster.de/gp1-gaspedaltuning-opel-astra/a-10601764/

[img=649x600]http://www.speed-buster.de/artikelvorlagen/gp1-2/schalter-graph.png[/img]

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sn.locke

Bahsettiğiniz kavramlara göre bunun yine tepki süresinin kısalması ile alakası olmadığı görülüyor. İlk anda gaza yüklenmek ile gaza basmamla motorun gazı yemesi arasındaki sürenin kısalması arasında bir ilişki yok, doğru mu? Ayrıca o ilk andaki yumuşak başlangıcın yerini küt diye gaza oturuşun almasının debriyaj olsun diğer mekanik aksam olsun bize geri dönüşü nasıl olacak?

locke link' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba,

yazıları okudum. kullanan ve kullanmayan etkisini beğenir beğenmez. Herkesin kendi tercihi.
Ancak ürünü araştırdım ve netice itibari ile yaptığı iş gayet açık görünüyor.
Stok araçta ki rampa fonksiyonunu değiştiriyor. Rampa da ilk %3-5 gibi görünüyor. Geri kalan lineer devam ediyor. Yani sadece ilk gaza basılan kısıma ait olan eğimi tersine çeviriyor. yavaş artış yerine hızlı artış ve sonrasında normale döndürüyor.
Yani %50 gazdan sonrası tepkisiz kalmaması gerekiyor.

Etkisi ne? Sadece kalkış. bu da 1 saniye mi olur 0.5 mi bilmiyorum. Ancak "yumuşak" başlangıç yerine küt diye gaza yükleniyor motor.
Tüketim artacaktır illaki.
Resim nasıl eklenir bulamadım ve linkten ekledim. Cahilliğime verin :)
Grafik kendini anlatıyor zaten.
Gri    = Sistem devre dışı
Yeşil ve Kırmızı iki kademeli olarak Gaz aktarma oranını devreye koyuyor.

Resmi eklediğim site : http://www.speed-buster.de/gp1-gaspedaltuning-opel-astra/a-10601764/

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

Bizim bahsettigimiz speedbuster deil,
Sprintbooster :) konu karisti galiba :)
Speedbuster die bisey duymadim hic

Astra da denemedim, ama bmw de
Farki acaip hissettiriyordu :)
Oda 2 litre 177 hp dizel bi motordur :)

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

video herşeyi anlatıyor walla :) aynen böyle :) zevk veriyor basınca

tunc1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar konuyla ilgiliolarak tek söylemek istediğim  anlatilmaz yaşanır ...
Eger bir çay içmek icin  vakti olan arkadaşlar var ise  müsait olduklarında  hem tanışmak hemde parçayı deneme  fırsatı bulabilirler.