speed buster

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: speed buster

yakıt üzerindede çok güzel etkisi var. 6lt. yakıyorsa araç 8lt yakmaya başlayacak söyliyeyim.

recepakcay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sprintbooster ı ben kendi aracımda 1 hafta süreyle denedim kimine göre muhteşem bir icat kimine göre sadece verdiği hissiyet farklı,

Benim düşüncem ise şu aracın gazına bastığınız andaki algılama sürecini hızlandırdığı için araba daha hızlı kalkıyor yani aslında gaza biraz fazla yüklenmek ile aynı şey ama tabiki devamlı dip gaz araba kullanmak ayağı yoracağı için özellikle devamlı seri ve performanslı araba kullannan biri için ideal.

Ben kendi aracımdan söktürdüm çünkü evim ile işim arası 29 km. günde minimum 60 km. yol yapıyorum ve yakıt benim için çok önemli 1 depo ile ışık yanana kadar 850 ile 900 km. arası yaptığım aracım bu alet ile 750 km. yapmadı.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cihaz kapalı iken acımadan dip gaz ile kalkmayı deneyin, bakalım bir fark hissedebilecekmisiniz yine :)  0-100 de 1 sn fark yapması imkansız. ևünkü ne aracın total gücünde ne kilosunda ne de güç/tork bandında değişim yapabilen bir icad. Bu mıyıl mıyıl 0-100 deneyen bir insanda 2 hatta 3 sn de fark ettirir ama adam gibi aracı kaldıran insan ile bu cihaz arasında süre farkı olmaz, olamaz. Hem gereksiz pahalı hem yaptığı iş anlatılan iş değil hem de belli sürelerde aracın mekaniğini yoran bir cihaz bu. Sadece psikolojik hissiyata oynuyor o kadar.

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

eketen link' Alıntı:
Cihaz kapalı iken acımadan dip gaz ile kalkmayı deneyin, bakalım bir fark hissedebilecekmisiniz yine :)  0-100 de 1 sn fark yapması imkansız. ևünkü ne aracın total gücünde ne kilosunda ne de güç/tork bandında değişim yapabilen bir icad. Bu mıyıl mıyıl 0-100 deneyen bir insanda 2 hatta 3 sn de fark ettirir ama adam gibi aracı kaldıran insan ile bu cihaz arasında süre farkı olmaz, olamaz. Hem gereksiz pahalı hem yaptığı iş anlatılan iş değil hem de belli sürelerde aracın mekaniğini yoran bir cihaz bu. Sadece psikolojik hissiyata oynuyor o kadar.

- aracı dip gaz yaptıktan sonra milisaniyeler kadar gecen bekleme sürelerini azaltıyor...
kanıtlanmış bi şey bu... araçta güç artışı yok...
kısaca gaza bastıktan sonra motorun hareketlenmesini beklememekten kaynaklanıyor bu fark..
yani en azından farkın burdan kaynaklandığı, kullanım klavuzunda bu şekilde yazıyor :)

Odak Dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.odakdynamics.com

eketen link' Alıntı:
Cihaz kapalı iken acımadan dip gaz ile kalkmayı deneyin, bakalım bir fark hissedebilecekmisiniz yine :)  0-100 de 1 sn fark yapması imkansız. ևünkü ne aracın total gücünde ne kilosunda ne de güç/tork bandında değişim yapabilen bir icad. Bu mıyıl mıyıl 0-100 deneyen bir insanda 2 hatta 3 sn de fark ettirir ama adam gibi aracı kaldıran insan ile bu cihaz arasında süre farkı olmaz, olamaz. Hem gereksiz pahalı hem yaptığı iş anlatılan iş değil hem de belli sürelerde aracın mekaniğini yoran bir cihaz bu. Sadece psikolojik hissiyata oynuyor o kadar.

Uzun süre önce bende sizin gibi düşünürken ürünün asıl özelliğini gördüm, düşüncelerim tamamen değişti :)
Sprintbooster araca ek tork veya hp katmaz ama kattığı özellik psikolojik birşey değil.
Bende şöyle birşey öneriyim, boş viteste araç dururken önce sprint booster kapalı iken dipgaz yapın, birde sprintbooster açıkken dipgaz yapın. aracın durduğu yerde bile farkını görebilirsiniz.
Flexride'da sport modu ne yapıyorsa Sprintbooster da o işi yapıyor (gaz tepkisi olarak) dolayısıyla sboostera işe yaramıyor demek bir nevi flexride'a da işe yaramıyor demeye gelir :)

Gaza basma oranı farklı birşey, gaza bastığın oranın beyne iletilmesi ayrı şeydir.

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

http://www.rogueengineering.com/rogue/SPRBST/BMWSB.html

The Sprint Booster eliminates the 1 second delay most cars have between when pressure is applied to the gas pedal and the car actually responds.

- 1 saniyelik gecikmeyi ortadan kaldırır yazıyor, bu da size +1 saniye daha hızlı kalkış demektir :)

- keyfi başka ya, sürüş zevki katıyor gerçekten, piskolojik falan değil... kullandığınızda anlıyorsunuz...

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bizim araçlarda gaz teli yok bu cihaz bir nevi gaz teli görevi görüyor diye düşünüyorum.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Odak ևağrı link' Alıntı:
Uzun süre önce bende sizin gibi düşünürken ürünün asıl özelliğini gördüm, düşüncelerim tamamen değişti :)
Sprintbooster araca ek tork veya hp katmaz ama kattığı özellik psikolojik birşey değil.
Bende şöyle birşey öneriyim, boş viteste araç dururken önce sprint booster kapalı iken dipgaz yapın, birde sprintbooster açıkken dipgaz yapın. aracın durduğu yerde bile farkını görebilirsiniz.
Flexride'da sport modu ne yapıyorsa Sprintbooster da o işi yapıyor (gaz tepkisi olarak) dolayısıyla sboostera işe yaramıyor demek bir nevi flexride'a da işe yaramıyor demeye gelir :)

Gaza basma oranı farklı birşey, gaza bastığın oranın beyne iletilmesi ayrı şeydir.

Sn. ևağrı

Ben hep söyledim, sordum. şimdi şöyle sorayım tekrar. :)

S.B siz araçta ben gazı pedaldan %40 açtığımda beynin bunu algılaması ve iletmesi, motorun da buna %40 olarak tepki vermesi diyelimki 5 birim zamanda oluyor.  Sb yi açtığım zaman ben yine gazı %40 açtığımda araç bunu YİNE %40 gaz olarak algılayıp 4 birim, 3 birim, 2 birim zamanda yerine getiriyorsa herşey tamam, tüm iddialar doğrudur derim.

Ancak bu %40 açtığım gaz yani gaz pedalı yolunun %40 ının kullanılması, aktive edilmesi, beyin tarafından %60 %80 %100 olarak algılanıp buna göre tepki veriyorsa motor orada işler değişiyor maalesef.

Yani şöyle de diyebilirim; S.B yi açtığımda gaz pedalı belli bir kademeden sonra tepkisizleşiyor yani sağır oluyor mu olmuyor mu? Ben denediğim bir araçta 3. kademede aracın gaz pedalının yolu yarıdan sonra sıfır tepkiye sahipti. Flexride da durum bu şekilde mi?  Sport moda aldığımız zaman gaz pedalının etkisi belli bir kademeden sonra yok oluyor mu? 

Odak Dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.odakdynamics.com

eketen link' Alıntı:
Sn. ևağrı

Ben hep söyledim, sordum. şimdi şöyle sorayım tekrar. :)

S.B siz araçta ben gazı pedaldan %40 açtığımda beynin bunu algılaması ve iletmesi, motorun da buna %40 olarak tepki vermesi diyelimki 5 birim zamanda oluyor.  Sb yi açtığım zaman ben yine gazı %40 açtığımda araç bunu YİNE %40 gaz olarak algılayıp 4 birim, 3 birim, 2 birim zamanda yerine getiriyorsa herşey tamam, tüm iddialar doğrudur derim.

Ancak bu %40 açtığım gaz yani gaz pedalı yolunun %40 ının kullanılması, aktive edilmesi, beyin tarafından %60 %80 %100 olarak algılanıp buna göre tepki veriyorsa motor orada işler değişiyor maalesef.

Yani şöyle de diyebilirim; S.B yi açtığımda gaz pedalı belli bir kademeden sonra tepkisizleşiyor yani sağır oluyor mu olmuyor mu? Ben denediğim bir araçta 3. kademede aracın gaz pedalının yolu yarıdan sonra sıfır tepkiye sahipti. Flexride da durum bu şekilde mi?  Sport moda aldığımız zaman gaz pedalının etkisi belli bir kademeden sonra yok oluyor mu? 

Gaz oranı kayıpsız şekilde %100 oranında beyne iletildikten sonra pedalın belli bir seviyeden sonra (misal yarıdan sonra) tepkisiz kalması birşeyi değiştirir mi? bence değiştirmez.
Bunu hiç kontrol etmedim tepkisiz kalıyor mu kalmıyor mu bilmiyorum onuda söyleyim.

"Sprint booster takana kadar gaza daha çok basarım aynı şeye gelir" demiştim bir zamanlar, ama işin aslı böyle değil işte :)
sb'nin olayı sizinde dediğiniz gibi normal pedalın 5 birim zamanda yerine getirdiği işi sb 2-3 birim zamanda yerine getiriyor, ek olarak aynı pedal seviyesinde daha fazla gaz veriyor (Flexride'daki gibi)