speed buster

emrecprz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
serviste aracımın performansı benim için yetersiz diye konuşurken adamın biriyle tanıştım. aynı sorundan oda şikayetciymiş speed buster diye birşey önermiş servis ona taktırdım çok memnunum araca hakim olamıyorum dedi.

sistemin çalışma şekli chip gibi değil beygiri yükseltmiyor. soketli bir kablayu aracın gaz pedalına takıyolar. gaz pedalının açtığı bi parça varmış tam olarak bilmiyorum onu açıyomuş ve araç daha seri oluyomuş. benim arabada istediğim olay gaza basar basmaz hemen tepki vermesidir. bu sistemi taktırırsam bu özelliğe kavuşabileceğimi öğrendim

konuyla ilgili bilgisi olan varmı. ve ne düşünürsünüz bu parça için fiyat serviste 600 tl servis çalışanları 5 dk da takılabileceğini taktıktan sonra memnun kalınmazsa söktürebileceğimi söylediler.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: speed buster

kendiniz dip gaz yapmanızla sistemin gazı daha hassas bir hale getirmesi arasında bir fark yok sanırım sadece gazı biraz hassas yapıyor diye biliyorum

Djfree

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben aratmıştım nette speedboster diye.baya aydınlatıcı video var.Güzel bir ürüne benziyor.

emrecprz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar bu konuda yardımcı olabilecek başka kimse yokmu. ya bu işlemi yaptırıcam yada satıp 1.6 180liğini alıcam

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş

Faydasını görenler olmuştu daha çok otomatik vites arabalara takıldığını görmüş ve okumuştum. Ama emin olun çok büyük bir fark hissedemiyceksiniz. Keşke zamanında 180 lik alsaymışsınız.

emrecprz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu hafta içi gidip taktırıcam deneme amaçlı bir sürüş yapıcam eğer serviste duyuduklarım kadar iyiyse ödemesini yapıcam değilse söktürücem. son olarak yorum bekliyorum arkadaşlar sizce bir zararı olurmu

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

biz 5.20 dizel de, sprintbooster'ı denedik...
cidden çok fark var gibi hissettiriyor..
çünkü ayağınızı gaza koyduğunuz anda, araç tepkiyi daha hızlı veriyor...
doğal olarak 0 - 100 km hızlanmada 1 saniye daha seri oluyor araç..
hani alt tarafı 1 saniye değer mi 650 lira vermeye diyebilirsiniz....
ama mesele o 1 saniye değil...
aracı kaldırırken gaza dokunduğunuz anda, yandaki araç daha kalkmaya çalışırken, siz kalkmış oluyorsunuz...
ve gaza bastığınız anda, gücün gelmesini beklemiyorsunuz...!!!
ve bu sizin sürüş zevkinize, zevk katıyor.....
ama ben bu kadar parayı bu küçücük pedala takılan parçaya vermek konusunda kararsızım..
fiyatı yüksek geliyor bana :)  ama biliyorum farkını...

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben Sprint Booster'ı forumdan bir arkadaşımızın aracında test ettim.
Test ettiğim Sprint Booster takılı olan araçta 1.4 Turbo manuel, benim aracımda 1.4 Turbo manuel'di.

Farkı anlayabilmek adına iki aracıda peş peşe aynı şartlarda kullandım ve aradaki farklılık oldukça fazla diyebilirim.
Söylenene göre aracın gaz pedalından motora giden sinyalleri güçlendirip, gaz tepki süresini minimuma indiriyormuş.
Eğer bahsedildiği gibi sinyal güçlendirme amaçlı ise güzel bir ürün ama ben gaza dokunurken cihaz dip gaz yapıyormuşum gibi sinyal gönderiyorsa çok gereksiz.  :)

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

fiyatı çok abi ya... 200 - 300 lira olsa hiç durmam bende alırım...
kullanırken farkı cidden hissettiriyor...
ama çoook para ya :)))