Servise sormak istedikleriniz...

• Konuyu başlatan drwaverunner
  • Başlangıç tarihi

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Servise sormak istedikleriniz...

benden sadece selam söyleyin:) çok şükür bende bişey yok:)

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sn.Drwaverunner, Hangi servise ne zaman gideceksiniz acaba? Ben bu cuma yani yarın Arkas Çengelköydeyim de. dancee

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

alahan1963 link' Alıntı:
Sn.Drwaverunner, Hangi servise ne zaman gideceksiniz acaba? Ben bu cuma yani yarın Arkas Çengelköydeyim de. dancee

Sn. Alahan1963,

Bu Cuma Gerçek'e gitmeyi düşünüyordum ve aracımı bırakacaktım ama şu an programda değişiklik oldu. Bugün servise bir arkadaşımın aracı için gideceğim. Kendi aracımı götürmeyeceğim ama buradaki sorulara da yanıt bulmaya çalışacağım :)

Murat.Dursun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

alahan1963 link' Alıntı:

Sn. Alahan1963, Geçen hafta Arkas'a siz mi gelecektiniz? Başka Randevum olduğu için aracı bırakıp gitmem gerekti.
Ancak döndüğümde sizi sordurdum gelmediğinizi söylediler. Eğer öyleyse tanışma fırsatını kaçırdık. 012uhu
Kısmetse servis dışında başka zaman diyelim. 8)

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Bugün servise gittik arkadaşlar. Çok fazla zaman geçiremedim serviste. Aracımı da zaten götürmemiştim ama bu kısa zamanda sorabildiklerimi sordum.

1) @Hakan= Balata yanık kokusunun ve çıkan dumanların hava ve polen filtrelerine de sinmiş olabilecekleri ve bu nedenle bir süre bu kokuyu hissedebileceğiniz bir durum söz konusu. Hava filtresinin kapağını açarak içini ve filtreyi biraz temiz havada tutmak çözüm olabilir. Bunu servise götürmeden siz de yapabilirsiniz. Aracı gözlemlemeye devam edilmesini söylüyorlar. Kavramada bir azalma kalkarken aracın gaz yememesi gibi ciddi şikayetlerde servis tarafından incelenmesi gereken durum oluşabilir diyorlar.

2) @1423= Sizin sorununuzla ilgili olarak açıkçası daha önce tecrübe ettikleri bir durum yok. Sadece CD500'de radyo kanalları arasında değişim yaparken birkaç kez tuşa hızlı basınca kaydedilen kanalara tek tek uğramak yerine en son basılana geçtiği ile bir gözlem var. Bunu zaten kendi bilgisayarımda bile yaşıyorum ben. Fakat servise bunu ne kadar sözel anlatmaya çalışsamda kendileri elekrik bölümümün incelemesi lazım dediler.

3) @bahadırusta= sistemi algılayan sensörün kontrol edilmesi gerekiyor. şu sebepten oluyor diye bir çözüm sunamadılar. suda eksilme olmadan uyarı veriyorsa 15.000km bakımında götürmekte bir mahsur görmüyorlar. Ama sıvı seviyesinde de bir eksilme varsa durum acil servisliktir dendi.

4) @NewPa1n= Jantın 16" olması normal. Herhangi bir anormallik söz konusu değil. Zaten katılacak lastik ile 80km/sa üzerine çıkılmaması ve en kısa zamanda orijinal lastiğe geri dönülmesi amaçlanıyormuş. Geçici bir süre kullanım olacağı için inch farkının bir önemi yok dendi.

Bu arada GM'in ürettiği Dexos2 yağını da ilk defa gözle gördüm. Fotoğraflarını yağ ile ilgili başlık altında paylaşacağım. Sn. Brkcdti'in ilgisini çekecektir bu konu :)

Bunun haricinde AFL+ farların uzatılmış garantiye girip girmediği ile ilgili kafalarda soru işareti vardı. AFL+ larda bir oynama, bir modifikasyon yok ise garanti uzatımı süresi içinde oluşacak arızalarda arıza kullanıcı hatasından kaynaklanmıyorsa garanti kapsamında. Kullanıcı hatası dediğim çarpma, çizme vs.

AFL+'ın sonradan araçlara montajı olup olmadığını sordum. Eğer araçta donanım olarak AFL+ yoksa teorik ve pratik olarak o araca AFL+ ekletmenin imkansız olduğunu söylediler.

Yüklenen bir yazılımın sonradan kaldırılabilip kaldırılamayacağı ile ilgili de soru sordum. Bu teorik olarak mümkün ama tavsiye edilmiyor. Kullanıcı illaki ben eski yazılımıma dönmek istiyorum derse kullanıcıdan imzalı bir yazı alınıyor ve servis muamelesi sonrası kullanıcının kendi isteği ile eski yazılma dönülmüştür deniyor. Bunun nedeni ise servislere iletilen kampanyaların şasi numara aralığına göre araçlara uygulanma zorunlulukları var. Servisler GM'e rapor dönüşlerinde biz bu araçlara bunları uyguladık diye rapor veriyor. Uygulanmaya araçlara da kullanıcı kendi rızası ile istemedi şeklinde not düşülüyor.

Bu arada aracıma da 2 kampanya gelmiş. Hepimizin yakından bildiği 10 P 042 ve 11 P 004 (akü kapağının sabitlenmesi ile ilgili kablo bağının takılması).

memberger

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

Teşekkürler Hüsnü bey, verimli bir ziyaret olmuş cooll

En çok da AFL+'ın uzatılmış garanti kapsamına girdiğine sevindim. Malum mükemmel olduğu kadar hassas ve tantanalı bir sistem.

şu anda benim aracım da  10-P-042 ve 11-P-004 kampanyaları nedeniyle serviste. Bakalım değişen bir şey olacak mı..

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

drwaverunner link' Alıntı:
Bugün servise gittik arkadaşlar. Çok fazla zaman geçiremedim serviste. Aracımı da zaten götürmemiştim ama bu kısa zamanda sorabildiklerimi sordum.

1) @Hakan= Balata yanık kokusunun ve çıkan dumanların hava ve polen filtrelerine de sinmiş olabilecekleri ve bu nedenle bir süre bu kokuyu hissedebileceğiniz bir durum söz konusu. Hava filtresinin kapağını açarak içini ve filtreyi biraz temiz havada tutmak çözüm olabilir. Bunu servise götürmeden siz de yapabilirsiniz. Aracı gözlemlemeye devam edilmesini söylüyorlar. Kavramada bir azalma kalkarken aracın gaz yememesi gibi ciddi şikayetlerde servis tarafından incelenmesi gereken durum oluşabilir diyorlar.

Teşekkür Ederim vakit ayırıp sorduğunuz için. En kısa sürede hava filtresini kontrol edeceğim ya da ettireceğim

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

hokamola link' Alıntı:
Teşekkürler Hüsnü bey, verimli bir ziyaret olmuş cooll

En çok da AFL+'ın uzatılmış garanti kapsamına girdiğine sevindim. Malum mükemmel olduğu kadar hassas ve tantanalı bir sistem.

şu anda benim aracım da  10-P-042 ve 11-P-004 kampanyaları nedeniyle serviste. Bakalım değişen bir şey olacak mı..

Sn. Hokamola,

Kampanyalarımız aynıymış. 042 ile ilgili olarak Sn. Alahan1963 güzel dokümanlar paylaşmıştı. Siz de benden daha önce tecrübe edeceksiniz 004'ü. Sizden ricam servisten bununla ilgili olarak bir detaylı bilgi ya da döküm almanız mümkün mü? Bana sadece bir kablo ile sabitleme işlemi olarak ifade edildi. Bu kadar basit şeyleri de kampanya yapılması garibime gitti.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

HaKaN link' Alıntı:
Teşekkür Ederim vakit ayırıp sorduğunuz için. En kısa sürede hava filtresini kontrol edeceğim ya da ettireceğim

Rica ederim ;)