Sadece stabilize taşlı yollarda ön takımdan gelen ses...

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
rotillerin bozulması da ihtimal le muhtemel. Çünkü ön şoför tarafındaki lastik içten tam omuz kısmından yenmiş. En çok ses de şoför tarafından geliyor. Tak diye ses geliyor stabilize de.

bunun ön lastiğin yenmesiyle alakası varmıdır düşündüğüm gibi?

yücelkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorunlar bendede vardı braz önce servisten geldim bana 4 amortisor degişecek 500 tl, rot mili değişecek 2 adet 70 tl , z rotları değişecek 2 adet 70 tl, rot balans yapılacak 30 tl toplam 670 tl hesap çıkardılar. işçilik hariç paylaşaym dedim arabam 2007 astra hb enjoy.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Benim amortisörlerde problem yoktur sanmıyorum. Yay gibi araba, 120 km de falan giriyorum geniş yay gibi olan yollara. Yay gibi hatta çok hoş bir his yani. Eğer bu durumdada amortisör patlaksa daha da bişey demiyorum. :)

Öndüzende neler bulunuyor arkadaşlar? Hangi parçalar?

ahmet altınçubuk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Senin anlattığın corsa c lerin çözümlenemeyen kronik hastalığıdır. Aşağı yukarı her corsa c de vardır. servislerde değişik şeyler söylerler ben bir keresinde direksyon mafsalını değiştirdim servisten öyle söylemişlerdi. Yaklaşık bir sene kadar ses gelmedi fakat şuan yine var. Şimdi serviste yalıtımla alakalı dediler. Araça bir zarar vermez sadece ses yapar dediler bende yaptırmadım. Fazla sorun etmezsen problem olmuyor ama yinede bir servise göstermek lazım belki seninki başka birşeydir. Böyle görmeden tahminler yapmak yalnış olur.

Ahmet Altınçubuk

tecettin özer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence disk sacı var ona da bir baktır bende de aynı sorun vardı bozuk para tenekeye vurmuş gibiydi belki ondan ola bilir sen yinede bir baktır

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
valla gittim sonunda lastikler geldi taktırayım dedim, rot balance a girdim. Sonra çıkardı lastiği ROT MİLLERİNDE sıkıntı var hocam dedi. Boşluk var dedi. Sıkıntı olmaz sadece ses yapar dedi. Bu söylediğim opel servisi falan degil fakat iyi bir rot balance ustası. İnşallah öyledir diyorum ben de. Araç iyi şuan. Sağa sola çekme yok. Lastikler şahane. Kışın tabi kullanamam bu lastikleri öyle görünüyor. Dunlop SP Sport 82W 195 50 15.

ARKADAŞLAR BU ROT MİLLERİNİN FİYATI NEDİR? KAÇA TAKARLAR SİZCE? PAHALI BİRŞEY DEĞİLDİR İNŞALLAH DİYCEM AMA KESİN BUNDAN MI ONU DA BİLMİYORUM. İNŞALLAH USTANIN DEDİĞİ GİBİDİR.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Rotilleri ve Z Rotları değişeceğim, siparişini verdim fakat bugun aklıma geldi keşke 2 adette viraj demir lastiği siparişi verse idim. Eğer aşınmamışsa gerek yoktur da aşınmış ise yandık sonra bi daha bidaha ön düzeni açtırcaz falan filen.

Acaba onların aşınıp aşınmadığını nasıl anlarız? Şimdi ustaya sorsam der ki aşınmamış hemen takmak için... maksat işçiliği hemen alayım. Acaba onlarında siparişlerini veriyim ondan sonra mı Z Rot ve Rot Millerini değişeyim?

Tavsiyeleriniz nelerdir?