Sadece stabilize taşlı yollarda ön takımdan gelen ses...

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar arabada sadece stabilize ve aşırı taşlı yollarda ön takımdan tık tık şeklinde ses geliyor. Bunun nedeni ne olabilir?

Bi araba var. Ekspertize soktuk, ön takımlara bakmadılar anlamadım. Sordum dedim nedir ? Anlayamayız hocam dediler.

Araç sahibi rotil başları değiştimmi tamamdır diyor. Ne kadar doğru bilmiyorum. Neden olabilir?

Araç kesinlikle asfalt yoldaki çukurlarda falan bunu yapmıyor. düz yolda sadece sıkıntı yok yağ gibi araba.

Bu neden kaynaklanabilir? Yardımcı olursanız sevinirim.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Birde arkadaşlar, bu ses hızlı giderken zaten anlaşılmıyor. Mesela bir kasise girin araba hızlı iken farkedilmiyor.

Amörtisörlerde bi problem olmadığını düşünüyorum çünkü 110-120 ile araba uzun tepecikli yollarda yay gibi yaylanıyor.

Bu dediğim olay sadece 20-30-40 hızlarında lastiklerin hızını duymadığmızdan stabilize ve taşlı yollarda duyuluyor.

Yalnız direksiyon kutusunda falan degil bu ses. Ön takımlardan geliyor. Acaba nedir arkadaşlar? Yardımcı olurmusunuz.

Araçda geniş çelik jant var. Bununla alakalı bir aşındırma vb. bişey olabilir mi acaba?

gentleman_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rotillerden geliyor lastık asınmıs olmalı dıreksıyonu yan cevırıp bakarsnız lastıkler cıkmıstır yerınden

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
bülent hocam bu dediginizin aynısını söyledi araba sahibi. önceden baktırmış. lastikler diyor. Bunların ücreti nedir? İlla servistemi yaptırmak lazım ?

Yolda 110-120 gidiyorsunuz en ufak bir saga sola çekme vb. yol tutuş gibi bir güvensizlik falan vermiyor. Sıkıntı yok.

Sadece dedigim gibi tak tak ses veriyor çok düşük hızda oda.

gentleman_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de aynı sorun var uzun zamandır elım varıpta yaptıramadım ustaya bır gosterdım gel bır ara degıselım dedı onemlı bır sey degıl ne zamnıstersen yaptır 50tl gecmezz

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
daha detaylı olarak da şunu aktarıyım.

"arabanın teker bir taşa geliyor mesela, bir ses mutlaka olacaktır, fakat 1 i 1000 yapıyor bu sesi ve ön takımlara veriyor bu sesi."

Acele müdahele edilmesi geereken bir durummudur arkadaşlar ? Yoksa 1-2 ay idare eder mi böyle kullansak bir zararı olur mu bizlere?

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Bu sorunu yaşayan başka arkadaşlar yok mu ? Bu ses çok büyük bir arızanın göstergesi değildir demi arkadaşlar?

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
araç ne corsa ise viraj demir lastiğinden yapar

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
araç ne corsa ise viraj demir lastiğinden yapar

Araç 1.3 cdti corsa c. 2004 model. Yalnız viraj demir lastiginin virajlarla mı alakası var?

Bizim ses sadece taş çukur gibi durumlarda duyuluyor. Viraj demir lastiği dediğiniz sadece viraj alırken falan ise bizim durum öyle değil.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
dediğim parça 2 tane kauçuk zamanla sertleşiyo ufak tümsek gibi yerlerden geçerken rahatsız edici bir gacırtı sesi çıkarır.