--->Opel Meriva Ön Konsoldan Gelen Ses<---

BL@DE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar hepinize merhabalar 2004 model n-joy+spor paket meriva kullanmaktayız araba daha 17000 km de doğru dürüst kullanılmamış inanılmaz titiz bakılmış yeni bir araba arabadan memnunuz içine ses almayan süspansiyonu iyi ve konforlu bir araç her yönüyle harika bir araç olduğunu belirtmeden geçemeyeceğim vede çok seviyorum merivayı:good: yalnız arabayı aldığımız ilk günden beri ön torpidodaki ön cam rezistansının olduğu yerdenmidir nedir ön torpidodan çıt,çıt,çıt diye bir ses çıkıyor ara sıra çıkıyor ara sıra çıkmıyor bazen düz yolda bile ötüyor bazende en zor kasislerde bile hiç ötmüyor böyle tuhaf bir ses:mad: bu ses yüzünden 3 den fazla servise gitti araba yaptık dediler arabayı aldık daha beter ötüyordu:mad: birkaç 2004-2005 meriva kullanan arkadaşa sordum sizde varmı bu sorun diye aynen var dediler galiba kronik sorunu bu ses merivanın? birde araç çok sessiz içine en ufak gürültü almadığı için sadece o sesin çıkması çok dikkat çekiyor ve çok sinir ediyor insanı:mad: aslında malzeme kalitesi çok yüksek merivanın harika yalıtımı desen oda aynı ama bu ses niye var anlamadimki böyle kaliteli bir araca yakıştımı şimdi bu gıcık ses:mad: arkadaşlar hepinizin yardım ve fikirlerinizi bekliyorum bu sitedeki diğer meriva kullanıcılarının beni daha iyi anlayacaklarını düşünerek onlardan ayrı bir ilgi bekliyorum bu soruna vede buradan bütün meriva kullanıcılarına seslenerek birşey sormak istiyorum arkadaşlar sizlerdede bu sorun varmı? özellikle 2007-2008 meriva kullanıcılarında bu sorun varmı veya düzeltildimi? yoksa azınlık şanssız bir kesiminmi başına geldi bu olay?:( bu gıcık ses neden kaynaklanıyor nasıl yok edilir? buradan opele sesleniyorum; meriva gibi kaliteli,dizaynı harika,kullanışlı bir araba yaptığı için opeli tebrik ediyorum:alkis: ama merivaya bu gıcık sesi koyduğu içinde sana yakışmamış hele merivana hiç yakışmamış opel diyorum:( bu sorun bari en kısa zamanda düzeltilsinde yeni meriva alan kullanıcılar bizim gibi bu gıcık sesi çekmek zorunda kalmasınlar:(

saygılar...

loopus058

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla bende 2004 meriva var öyle bir ses yok direksiyon kutusundan inanılmız ses geliyor o da bozuk yolda 2 kez değişti yine aynı başka bir ses gelmiyor. yalnız yazın gıcırtı sesi geliyor bellibir süre sonra o da kesiliyor. sizin dediğiniz ses bu olabilir mi acaba?

BL@DE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim meriva bize hiç sorun çıkarmadı direksiyon kutusu falan çok harika en ufak sorun yok arabada en ufak bir gürültüde yok bozuk yollarda bile mükemmel yani maşallah:rock yalnız dediğiniz gibi yazın daha fazla olmak üzere dikkat ettim ön torpidodadaki ön cam rezistansından çıt,çıt,çıt veya sizin tabir ettiğiniz gibi bu gıcırtı sesi çıkıyor aslında çok az bir ses ama sadece o ses çıktığı için dikkat çekiyor o sesi serviste bizde uğraştık bir türlü yok edemedik:mad: bir ötüyor bir ötmüyor zaten zannedersem plastik maddenin genleşmesiyle oluşuyor bu ses yok etmenin yollarını arıyorum ve herkezin yardımlarını bekliyorum...:help:

saygılar...

sararmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende var ve araya yani camla göğüslük arasına siyah musluk lastiği sıkıştırararak görünmeyecek şekilde çözdüm..

ttmeriva

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 Cosmo var bende. Hava sıcaklığı 18C civarındayken bu ses ortaya çıkıyor. Plastik aksamın bu sıcaklıktaki hacmi ile ses çıkarabilecek bir titreşim söz konusu. Duymazdan gelmek en iyisi.

Klimayı çalıştırdığımda, hız kesici kasislerden gayet yavaş geçtiğimde bile garç gurç sesi gelmekte. Amartisörden değil ama kaputun altından. Tarif edince anlayan olmuyor. Test ettirdiğimde de duymuyorlar... Bunu da duymuyorum artık:)

MerifasT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
allah'a şükür bizde öle bir problem yok ama sert kasislerde ön süspansiondan hafif gıcrıtı gelio

sararmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı ses ara ara yine yapıyor, bu problem hepsinde var, tek fark bazı kulaklar hassas bizim gibi, çoğunluğu farkında değil..Ama problem hepsinde..

sararmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bu ses göğüslükteki mat metal şerittende yapabiliyor

obsy64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende Metal çarpması gibi bir ses var. Serviste yaptık dediler bir ara geçti sonra tekrar başladı. Dediğin gibi bazen düz yolda bile geliyor. Bazen hiç gelmiyor.