Sabah sabah yaşadığım kaza

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Ynt: Sabah sabah yaşadığım kaza

lokal boya konusunda endişe etmeyin servisler orijinal boyanın kodunu biliyor ve orijinal boya ile boyuyor sonuç ilk günkü gibi oluyor aracınız :)

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim ak sigorta idi bu sene axa ya geçtim daha düşük fiyat verdikleri için
Geçen hafta autokinge gitmiştim ve axa ile anlaşmaları olmadığını söylediler
Sigorta sayfasında da zaten mini onarım autoking ile anlaşmalı değil.
Servis otoking kadar detay çalışmıyor.
Seçim size kalmış rötuş da yaptırabilirsiniz çok fazla birşey yok tamponda
ama en sağlamı o kısma lokal boya attırmak

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun, ben mümkün olduğu kadar dolmuş ve minibüslerden uzak durmaya çalışıyorum

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Çok geçmiş olsun. :(
Bir noktayı anlamadım siz tutanağı iptal ettirmeseniz ne olurdu?
Yolcular ne diye konuşuyor, ne karışıyor kazaya karışan iki kişi var.Polis tutanak tutaken kazayı yapan kişilere soruyor benim bildiğim.
Birde tutanak tutulursa ne kaydı çıkıyor sonra ben onu anlamadım aracın değerimi düşer.
Bence autokinge gidin tertemiz yapsınlar.
Dolmuş söförleri genelde eğitimisz insanlar olduğu için gereksiz münakaşaya girmeyerekte iyi yapmışssınız.
Sağlık olsun bende sizin gibi titizim, çok üstüne düşemkte yaramıyor.Allah daha kötülerinden korusun.

Doğuş

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar akşam 4 gibi ilk önce autoking'e sonrada antoto opel bayine gittim.

Hakan Bey'inde dediği gibi autoking'in axayla mini onarımda anlaşması yokmuş. Sadece hasar onarımı yanı kaskonun delindiği durumlardaki hasarlarda anlaşması varmış.
Kendim bizzat gidip sorarak tastiklemiş oldum.
Autoking'tende bir fiyat alıp gideyim dedim. Hasarlı kısmı lokal boyama ve tamponuda düzeltmeye(tamponda sadece 1cmlik bile olmayan bi kayma var) 150 tl dedi.

Servise gittim ordaki sigorta hasar sorumlusu lokal ile olmaz komple boyarız dedi. Rütuşu ben pek istemedim. Mini onarım içinde yapıcaklarmış komple boyamayı ve düzeltmeyi.

Bikaçgün sonra tekrar gidicem bayide bi tanıdığım var o ilk önce rütuş yaparız baktın olmadı komple boyatırız dedi. Benimde aklıma yattı fakat şöyle bir durum var.
Sigorta sorumlusuyla konuştum bu mini onarımlar hasarsızlık indiriminde etkili olmuyor.
fakat bu yapılanlar hasar kaydı olarak çıkıyormu diye sorduğumda "ileriki yıllarda bizim sigortamızda kalırsanız çıkmaz ama başka bir sigortayla anlaşırsanır çıkar" dendi.
Buda beni biraz endişelendirdi. Tabiki plastik bi tampon sonuçta 2.elde pek bi etkisi yok fakat olduki aracı satılığa çıkardım insanlar plaka nosundan hasar sorgulama yaptığında orda gözükecek bu hasar bende bunu pek istemiyorum açıkçası.
Ben mi fazla pimpirikleniyorum dersiniz. Çokta önemli değil diyenlerde fazla bu duruma...

HaKaN link' Alıntı:
Benim ak sigorta idi bu sene axa ya geçtim daha düşük fiyat verdikleri için
Geçen hafta autokinge gitmiştim ve axa ile anlaşmaları olmadığını söylediler
Sigorta sayfasında da zaten mini onarım autoking ile anlaşmalı değil.
Servis otoking kadar detay çalışmıyor.
Seçim size kalmış rötuş da yaptırabilirsiniz çok fazla birşey yok tamponda
ama en sağlamı o kısma lokal boya attırmak

İlk bi rütuş denicem baktım olmadı ozaman karar vericem bakalım :(

markopasa86 link' Alıntı:
Geçmiş olsun, ben mümkün olduğu kadar dolmuş ve minibüslerden uzak durmaya çalışıyorum

Teşekkürler, haklısınız bütün yol onlarınmış gibi kullanmaları insanı çileden çıkarıyor. Uzak durmak lazım kesinlikle

tomacco link' Alıntı:
Çok geçmiş olsun. :(
Bir noktayı anlamadım siz tutanağı iptal ettirmeseniz ne olurdu?
Yolcular ne diye konuşuyor, ne karışıyor kazaya karışan iki kişi var.Polis tutanak tutaken kazayı yapan kişilere soruyor benim bildiğim.
Birde tutanak tutulursa ne kaydı çıkıyor sonra ben onu anlamadım aracın değerimi düşer.
Bence autokinge gidin tertemiz yapsınlar.
Dolmuş söförleri genelde eğitimisz insanlar olduğu için gereksiz münakaşaya girmeyerekte iyi yapmışssınız.
Sağlık olsun bende sizin gibi titizim, çok üstüne düşemkte yaramıyor.Allah daha kötülerinden korusun.

Mehmet bey çok saolun,
Polis gelmedi. Sadece kaza tespit tutanağı tuttuk kendi aramızda sonra iptal ettik.
Eğer kaza tespit tutanağı tutsaydık ve işleme koyasaydık www.tramer.org.tr bu adreste geçirilen bir kaza olduğu gözükecekti. Pekte iyi bir izlenim olmuyor genelde bu araç için.
Amin allah hepimizi daha kötülerinden korusun. cana geleceğine mala gelsin değil mi

yildirim451

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu kadar hasar icin komple tamponu boyatmak sacmalik. Mumkun oldugunca fabrikasyon boyayi kurtarmaya calis.

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Doğuş link' Alıntı:
Mehmet bey çok saolun,
Polis gelmedi. Sadece kaza tespit tutanağı tuttuk kendi aramızda sonra iptal ettik.
Eğer kaza tespit tutanağı tutsaydık ve işleme koyasaydık www.tramer.org.tr bu adreste geçirilen bir kaza olduğu gözükecekti. Pekte iyi bir izlenim olmuyor genelde bu araç için.
Amin allah hepimizi daha kötülerinden korusun. cana geleceğine mala gelsin değil mi
+1 kesinlike. 045thumbsup
Hayırlısı olsun

Doğuş

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar tampona rütuş yaptırdım tabi ben yeri bildiğim için benim gözüme batıyor fakat pek belli olmadığını söyledi diğer görenler.

Serviste rütuş yapan arkadaş rütuşlarda su bazlı boya kullanıldığı için zamanla araç yıkandıkça rütuş boyaları çıkar dedi. Doğru mudur acaba ?

yildirim451

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Doğuş link' Alıntı:
Arkadaşlar tampona rütuş yaptırdım tabi ben yeri bildiğim için benim gözüme batıyor fakat pek belli olmadığını söyledi diğer görenler.

Serviste rütuş yapan arkadaş rütuşlarda su bazlı boya kullanıldığı için zamanla araç yıkandıkça rütuş boyaları çıkar dedi. Doğru mudur acaba ?
Basınçlı su tutma bişey olmaz