Kaza sonrası Kaskodan araç talebi hk.x

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evvelki sabah evden çıkıp otoparka gitiğimizde aşağıdaki manzarayla karşıaştık. neyseki tampon haricinde bir yerde herhangi bir darbe sözkonusu değil. geri manevra yapan otm. vitesli honda jazz, frenlerinin boşalması ve birazda panikle aracı durduramamış ve tamponuma vurarak ancak durmuş. aracının bakımını 2 hafta önce yaptıran diğer aracın şoförü bayağı sinirlenmiş ve dava açmaktan bahsediyordu..
342d.jpg

buraya bunu yazmamın asıl sebebi ise, benim o an ne yapacağımı bilemediğimden yaşadığım gecikmeler ve toparlamalar..öncelikle araçlarımızda mutlaka kaza tespit tutanağı bulundurmalıyız. fotokopisinden yararlanmak istedik ama sigorta şirketi mutlaka ıslak imzalı olmasını istediği için aynı tutanağı tekrar doldurup iki nüshasına da ayrı ayrı imzaladık. ayrıca ruhsatın her iki nüshasının, kendi ehliyetinizin, kasko poliçenizin ve karşı tarafın trafik sigorta poliçesinin fotokopilerini mutlaka edinin ki olay yerinden ayrıldıktan sonra temini biraz daha zahmetli olabiliyor.  tekrar buluşma zaman kaybı falan filan derken aracı servise götürdüm. yetkili arkadaş, hasar sadece tamponda olduğu için öncelikle eksper bekleneceğini, gelip onay verdikten sonra, onarım yapılabilirmi diye autoking yada benzer tamir yapılabilen bir yere gönderileceğini, tampon geldikten sonra boyanıp takılacağını, bu işleminde 5-6 gün alacağını söyledi. bunun üzerine araç talebinde bulundum. talebimi geri çevirmediler ve bugün 2010 model dizel bir fluance verdiler. bunun içinde kredi kartımdan olası trafik cezalarına karşılık 300 tl.lik bloke çekim yapıldı. 15 gün içinde iade olacağı söylendi.
kazasız belasız aracımızı güzel günlerde kullanabilmemiz dileğiyle...

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kaza sonrası Kaskodan araç talebi hk.x

ben de marşipiyeli yaptırdığım zaman kaskodan araç almıştım. ancak kartımdan para çekme iade etme yapılmadı sadece olası trafik cezası vs. için kart numaramı aldılar. şimdi de yazılımla ilgili bir sorundan dolayı aracım serviste, bu kez de opel bana bir araç tahsis etti. aynı şekilde onlar da kredi kartı numarası aldı.

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

konu ile ilgili olarak, öncelikle servisin sigorta bölümü ardından sigorta şirketinden bir bayan, en son olarakta aracı adresime getirecek firma telefonda kredi kartı olayından bahsedince açıkçası fazla şüphelenmedim. slip üzerinde de peşin provizyon yazıyor. 

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun sn. ercub
Allahtan tamponda hasar ve kolay halledilebilecek bir yer
Kesinlikle kaza tespit tutanağının bir örneğini araçta bulundurmak şart

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun.

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun ercub hocam .20 gün kadar önce bende kaza nedeniyle ön tampon degişimi olmuştu. sizinki pek onarılacak gibi durmuyor sanki.ama degişim olsa bile tampon oldugu için hiç problem degil. kaza tespit tutanagı araçlarda olmazsa olmaz bir şey. kaza durumunda karşı tarafın ehliyet fotokopisini de muhakkak alın . gercekten bu belgeler daha sonra zor toplanıyor. benim adam yurtdışında yaşadıgı için özellikle zorlandım bu belge için. ben de tam adamını bulmuşum :D

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mümkün mertebe  değişim değilde  tamirat  yapmaya çalışın..  tamirat değeri hiç kaybettirmez ikinci elde...

mertkaya39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun.çok sık kalşılaşılan tampon göçmelerinden olmuş.arka lambanın patlamaması bi avantaj :) ordan ucuz yırtmışsınız

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun bu gibi anlarda yapılacakları bilmek ve soğukkanlı olabilmek gerek aslında.