Sabah sabah yaşadığım kaza

Doğuş

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sabah sabah ufak çaplı bir kaza yaşadım. Durak olmayan yerde (çevre yolu) yolcu indirme bindirme yapan dolmuşu sollayıp hemen önünden sağ taraftaki yola dönüp iş yerime girmem gerekiyordu.
Ben sollarken dolmuşta durduğu yerden kalkmaya başladı ve tam dönerken frenlemeyip sağ arka tampona sürterek çarptı allahtan kazayı sadece tampon ile kurtardım.

Dolmuşçu hatalı olduğunu kabul etmediği gibi yolcularda bağırmaya başladı. Küçük bi tartışma oldu tutanak tuttum ama adam ben bunu imzalamam sen bana çarptı yazmışsın falan dedi.
Bikaç kişininde yumuşatmasıyla aracımda da sadece tamponda sorun olduğundan dolayı tutanağı iptal ettik adam numarasını bıraktı ben kendi kaportacımda yaptırırım bunu zararınıda karşılarım falan filan dedi.
Tabiki benim düşüncem mini onarımla yaptırmak olduğu için adamın kaportacısına falan götürmek gibi bi düşünce kesinlikle yok.
Ama aracım metalik renk olduğu için lokal boya ile çok sırıtacağını düşünüyorum.

Anlaşmam Axa sigorta ile, auto kingle mini onarım anlaşması internet sitesinde gözükmüyor. (http://www.autoking.org/kurumsal_urunler_auto-king-mini-onarim-hizmeti-verilen-sigorta-sirketleri_48.html)
Sigortamda mini onarım için sanayide biryer söyledi.  Auto kingin sitesinde "Sigorta şirketi Anlaşmalı Hasar Onarımı" kısmında ise Axa sigorta ile anlaşması var bu bişeyi değiştirir mi? (http://www.autoking.org/kurumsal_urunler_sigorta-sirketi-anlasmali-hasar-onarimi-anlasmali-sigorta-sirketleri_67.html)

Bayideki sigorta yetkilisini aradım. eğer 150 liraya kadar olan bir sorunsa serviste yapılır dedi. Geçerse sanayideki anlaşmalı olduğu biyere yönlendirecekler.
Sizce bu hasar için komple tampon boyanmalı mı yoksa başka bir şekilde lokal boya ile falan belli olmadan giderilebilecek bir hasar mı ?

Tampon bile olsa insanın canı sıkılıyor gerçekten gözü gibi koruduğu arabasına bişey olunca :(

[img=800x600]http://resimyukleyin.net/images/15430841278397267814.jpg[/img]

[img=800x600]http://resimyukleyin.net/images/36159242081206438202.jpg[/img]

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ynt: Sabah sabah yaşadığım kaza

Geçmiş olsun Allah beterinden saklasın. Mini onarımla halledilebilir gibi geldi bana.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun benim de arka tamponda buna benzer daha ufak bir sürtme olmuştu serviste lokal boya ile hallettirdim ve ilk günkü gibi oldu plastik kısım olduğu için satışta sıkıntı olmaz yaptırın derim ölçüm cihazı bu bölgeleri ölçemiyor gerçi ben fotolarını çektim satacak olursam gösterip niye işlem yaptığımı izzah ederim, sizede aynısını tavsiye ederim.

U

UNS

Bilgi Girilmemiş

Çok geçmiş olsun, benim de başıma benzeri geldi, otoparkta dururken bu şekilde çarpmışlardı... :(

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun dert edılecek bısey degıl
bunun için raporda yazılmaz zaten boşuna tramerde kaydı çıkıcaktı..

Özer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Öncelikle gecmiş olsun pek kafaya takılıcak birşey deil.. Canınıza gelmesin.
Sunu söliyim aynı yerden benımde kücük bir işlem gecirdi aracım.. Autokingten nefret ettım lokal yaptılar yaptıkları yerden cilalar boyalar asagıya damla damla akmıs öle kurumus kalmıss.. Boya koruma yapılırken farkettıler goturdum ee cıla bunlar dedıler zımparalıcaz sonra pasta cıla yaptcaz dedıler.. Bende ellettmedim boya koruma gıdıcek yoksa haybeden.. Dikkatli olmanızda fayda var

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun
autoking'in axa sigorta ile anlaşması yok autoking olsaydı mini onarım ile lokal boya ile yapılabilirdi
Bir de servise uğrayıp mini onarım yapıp yapmayacaklarını danışabilirsiniz

volkan2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun doğuş,rötuş boyası ile kendinizin dahi kapatabileceği şekilde görünüyor canınız sağolsun.

Doğuş

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

by-Abdullah link' Alıntı:
geçmiş olsun kardeş..bendede on tampon olmuştu..boya bile yapmadım..rütuşla hallettim..boyaya gerek yok bence

Teşekkürler saolun acaba sizin sadece cizik miydi? benim boya kazındığı için rütuşla olacağını sanmıyorum en azından lokal boya olmalı ki eski hali gibi olsun.

GNSpower link' Alıntı:
Geçmiş olsun Allah beterinden saklasın. Mini onarımla halledilebilir gibi geldi bana.

Saolun. evet mini onarımla hallolucaktır dediğiniz gibi.

Source link' Alıntı:

Saolun.

ulas79 link' Alıntı:
geçmiş olsun benim de arka tamponda buna benzer daha ufak bir sürtme olmuştu serviste lokal boya ile hallettirdim ve ilk günkü gibi oldu plastik kısım olduğu için satışta sıkıntı olmaz yaptırın derim ölçüm cihazı bu bölgeleri ölçemiyor gerçi ben fotolarını çektim satacak olursam gösterip niye işlem yaptığımı izzah ederim, sizede aynısını tavsiye ederim.

Saolun teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için acaba benim aracın rengindede ilk günki gibi gözükür mü lokal boya ? bu konuda biraz hassasım. Dediğiniz gibi farklı açılardan kaza anının ve aracın hasar kısmının fotosunu çektim bende.

UNS link' Alıntı:
Çok geçmiş olsun, benim de başıma benzeri geldi, otoparkta dururken bu şekilde çarpmışlardı... :(

Saolun tşkler. Sizede geçmiş olsun üzücü bir durum gerçekten hele hele sizden kaynaklanmayan bir durum olunca insan daha da üzülüyor ve sinirleniyor.

bulent_tnt link' Alıntı:
geçmiş olsun dert edılecek bısey degıl
bunun için raporda yazılmaz zaten boşuna tramerde kaydı çıkıcaktı..

Saolun. Haklısınız kaza anında insanın aklına böyle ayrıntılar gelmiyor, bende durup bi düşündükten sonra aklıma geldi. Hasarda ufak çaplı olunca trameri iptal ettik.

Özer link' Alıntı:
Öncelikle gecmiş olsun pek kafaya takılıcak birşey deil.. Canınıza gelmesin.
Sunu söliyim aynı yerden benımde kücük bir işlem gecirdi aracım.. Autokingten nefret ettım lokal yaptılar yaptıkları yerden cilalar boyalar asagıya damla damla akmıs öle kurumus kalmıss.. Boya koruma yapılırken farkettıler goturdum ee cıla bunlar dedıler zımparalıcaz sonra pasta cıla yaptcaz dedıler.. Bende ellettmedim boya koruma gıdıcek yoksa haybeden.. Dikkatli olmanızda fayda var

Teşekkürler. Aynen öyle cana gelmesin. Sizede geçmiş olsun Autoking bu konuda iyidir diye biliyorum aslında ama nasıl böyle bi hata yapmışlar.. Bende serviste lokal boya yaptırıcam gibi gözüküyor. umarım sırıtmaz...

HaKaN link' Alıntı:
geçmiş olsun
autoking'in axa sigorta ile anlaşması yok autoking olsaydı mini onarım ile lokal boya ile yapılabilirdi
Bir de servise uğrayıp mini onarım yapıp yapmayacaklarını danışabilirsiniz

Saolun Hakan Bey Axa'nın autokingle sadece mini onarımda anlaşması yok sanırım kaskonun hasar onarımlarında falan anlaşması var gibi anladım ben bu linkten (http://www.autoking.org/kurumsal_urunler_sigorta-sirketi-anlasmali-hasar-onarimi-anlasmali-sigorta-sirketleri_67.html)
İllerin arasında Antalya'da var çünkü.

Ben yinede Autokinge gidicem hem bi görüş alayım onlarda bana seçenek sunsunlar şöyle daha iyi olur gibisinden. Anlaşma yoksa bile yine herhalükarda servise gidip bi göstericem aracımı. Zaten tamponda ve sensörde oynamada var sadece çizik ve boya kalkması değil :( muhtemelen kaza anında tampon içeri girip çıkmış.

volkan link' Alıntı:
Geçmiş olsun doğuş,rötuş boyası ile kendinizin dahi kapatabileceği şekilde görünüyor canınız sağolsun.

Saolun, evet çok büyütülücek bişey değil aslında ama ben yinede biraz titizim bu konularda hiç pürüz olsun istemiyorum :( bakalım birazdan gidicem servise.