s.a benimde artık bir vectram var oleyy :D online arkadaşlardan yardım lütfen

hayaksisheytan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence lpg marka çok farketmiyor, ustalık çok önemli. atiker taktırırsın usta iyidir sorunsuz kullanırsın. prince taktırırsın usta kötüdür sanayiden çıkamazsın . sen kim iyi işini yapıyor önce onu araştır.
ben iyice arastırtayım 2 ay sonra sate muayeneye girecek araç tüpü taktırtıp öle sokacam muayeneye

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yapma yaa bana iyi geliyor dediler : (

Bu konu hakkında cok tartısma olmustu kımısı memnun olmus kımısı sıkayet etmıs ancak sanayıde tanıdık mekanık ustası arkadaslarım var. Tavsıye etmedıler nedenı yaga katılan fazladan kımyasal ılk etapta faydalı olsada bır sure sonra karterde fılıtrede bır kenarda camur kıvamında bu mınerallerın kaldıgını ve yaga karısmadıgını yag degısımınde de karterde kaldıgını soyledıler ..Dusununce pekte mantıksız gelmedi o kadar yag fırması yagın ıcıne koyacagı kımyasal oranını dusunuyor bu kımyasal yagın akıcılıgını artırsa veya azaltsa dahı motor yag numarası degısıyor ve her ıkı durumda da yaglama sorunu yaratır dıye vazgectım ..

hayaksisheytan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracı temiz diye almışsınız ,hayırlı olsun. umarım hor kullanılmamış ve başınızı ağrıtacak bir araç değildir. gaz pedalı bile yarım basmayla tepki veriyorsa bana bakımsız bir araç izlenimi verdi. boğaz kelebeğini söküp temizlemişler ve gaz telinin bile ayarını yapmamışlar. inşallah başını ağrıtmaz.yerinde olsam öncelikle ,

1. motor elektrik tesisatının kontrolü.
2. aracın komple elektronik olarak testi.
3. triger seti kontrolü.
vs aklıma önemli olarak bunlar geldi, aracı almanın hevesiyle bakımını aksatma sonra burada açacağın arıza konularına yetişemeyiz.
üstat kusura bakma senin yorumlara odaklanamadım araba servis bakımlı ama 2 ay sonra sate muayene var
gaz pedali durumu şu
yarıya kadar basıyorsun hiç tepki yok arabada yarıdan sonra birden fişekliyor hiç vectra kullanmadım bilmiyorumda demek bı sıkıntısı var belki araba daha seri atik haberim yok :(

hayaksisheytan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu konu hakkında cok tartısma olmustu kımısı memnun olmus kımısı sıkayet etmıs ancak sanayıde tanıdık mekanık ustası arkadaslarım var. Tavsıye etmedıler nedenı yaga katılan fazladan kımyasal ılk etapta faydalı olsada bır sure sonra karterde fılıtrede bır kenarda camur kıvamında bu mınerallerın kaldıgını ve yaga karısmadıgını yag degısımınde de karterde kaldıgını soyledıler ..Dusununce pekte mantıksız gelmedi o kadar yag fırması yagın ıcıne koyacagı kımyasal oranını dusunuyor bu kımyasal yagın akıcılıgını artırsa veya azaltsa dahı motor yag numarası degısıyor ve her ıkı durumda da yaglama sorunu yaratır dıye vazgectım ..
yapma yaaa pişman oldum bende motoru korur dediler sesi keser yağ değişiminde yağla beraber akmaz motora tutunur dediler :(

mustafa 26

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun gönlünce kez kardeş ama opelin havasına kapılıp hız yapma sakın

mustafa 26

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar çok heyecanlıyım su anda arabama binip sabaha kadar gezesim var yaw :D online arkadaşlardan bir kaç konuda yardım almak istiyorum cevap atanlar konumu takip etsinler lütfen abowww spring den inip buna binince sanki tanktan jete geçtim yaw :DDD
hayırlı olsun kardeş ama opelin havasına kapılıp hız yapma :(

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birikmiş yorumlara bir anda cevap veriyorum paldır küldür, kusura bakmayın :)

arabamla ilgili aklıma takılan bir kaç husus var bu konuda yardımcı olursanız sevinirim
1-araba sogukken ilk çalısmasında çıt çıt çıt ses yapıyor motor sonra gaz verip rolantiyi yükseltip hemen düşürüyor seste gidiyor 2 dk falan sürüyor
2-gaz pedalım yarıya kadar tepkisiz yarıdan sonra biraz basınca araba birden hızlanıyor
3-haftada ortalama tas patlasa 50 km yapıyorum tüp takmaya değermi taksam hangi marka tüp kalite ve performansı baz alarak takmalıyım. yakıt tasarrufu km krş ne yakar ortalama sonucta kullanıcıya göre değişir ama kaba taslak
4-motorda azcık yağ kaçıyor ne yapmalıyım
5-aksesuar alsam internetten hangi site uygun ve güvenilirdir.

dostum ufak tefek şeyler her araçta oluyor, gaz pedalında eğer çok hafif bir boşluk varsa o normaldir, benimkinde de var ama fazlasını bilemem, ethem abi bir tespit yapmış o konuda... Lpg taktırmalısın kesinlikle,montajı yapan usta ne kadar özenli iş yaparsa o kadar sağlıklı sistem olur, tabi enjektör sistemi de önemli, milyon açıp kapama garantili sistemler var, seçim de sana ait. Yağ kaçırma olayı da kronik sayılabilir, benimkinde o sorun yok :cool: Aksesuar olarak 25-35mm alçaltma kiti taktırdığında vectranın tamponları düzgünse zaten kendisi yeterli görünüme sahiptir, body kit istemez :)

evet gls lerde yolbilgisayarı yok. savaş abinin vectrası hariç :)
savaş abininki GLSX gibi bişey, + temizlik bonusu var :rakir:

Haftalık 50 Km nedır kı bence LPG ye gerek yok fakat ılla taktıracagım dıyorsanız markasına pek onem gostermeyın ve en temiz ve guzel yapan ustaya gidin ;) LPG konusunda kesınlıkle marka ayırt edılmemelı bence hersey ustanın kabılıyetınde bıtıyor ;)
Lisedeyken aile zoruyla bir tanıdık LPG ci yanında çalışmıştım, o zamanlar BRC şimdi ise Atiker bayii, emin ol montaj kadar malzeme kalitesi de çok önemli, kaputun altında hortumlar falan, hiç çekemem, ööö :maden: LPG her benzinli araca şart