s.a benimde artık bir vectram var oleyy :D online arkadaşlardan yardım lütfen

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çıtırtıyı lifterlerden yapar...yeni yağdan sonra mı yapmaya başladı ??
ne yağ koydun ?

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi iyi sen bin şimdi...kısa vadede birşey olmaz...yağını kolla devamlı..güle güle kullan bu arada allah kaza bela vermesin..

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Haftada yalnız 50 km binilecekse, ayda 200 km, yılda 2400 km eder. LPG taktırmak çok mantıksızca olur. 4-5 yılda ancak kendini amorti eder. Hiçbir şekilde değmez.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizde ayda bir depo lpg kullanıyoruz ben binmezsem gezmezsem yada ekstra bir şeyler olmazsa ama yinede acayip karımız oluyor. 350 km'yi 26 krş gezmek var 45 krş gezmek var :)

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
bizde ayda bir depo lpg kullanıyoruz ben binmezsem gezmezsem yada ekstra bir şeyler olmazsa ama yinede acayip karımız oluyor. 350 km'yi 26 krş gezmek var 45 krş gezmek var :)

Kabul ediyorum, LPG iyidir, tasarrufludur. Benim aracım da LPG'li. Ama bir de kiti taktırma maliyetini hesap etmek gerek. Kendini 4-5 yılda amorti edecek bir sistem bana uzak geliyor. Ha araç yeni olur uzun yıllar binilecek olur, o ayrı tabii... Ama 15 yaşındaki bir Vectra yavaş yavaş üzmeye başlar. LPG'li ise daha çok üzmeye başlar. Anlatmaya çalıştığım bu. Yoksa LPG iyidir. :)

hayaksisheytan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama sole bişide var yakıt azalınca daha çok gezerim diye tahmin ediyorum 50 km 75 100 de olabilir mesela spring de 1 yılda 8500 yaptım şimdi kız arkadaşımda oldu sölemesi ayıp :) şehirr dişinda onada giderim ara ara benzinde korkutuyor beni araba otobusle gitmek daha mantıklıya geliyor

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
ama sole bişide var yakıt azalınca daha çok gezerim diye tahmin ediyorum 50 km 75 100 de olabilir mesela spring de 1 yılda 8500 yaptım şimdi kız arkadaşımda oldu sölemesi ayıp :) şehirr dişinda onada giderim ara ara benzinde korkutuyor beni araba otobusle gitmek daha mantıklıya geliyor

Öyleyse ayrı!

"Taş çatlasa 50 km.." deyince ben ona göre fikir belirttim. Kız arkadaş da varsa sen hiç durma bence... :)

Ben 99 model Vectra 2.0 CD aracıma 136.000'de Atiker taktırmıştım. Sorunsuzca kullandım. İyi usta, iyi verim... Marka ikinci planda!

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
aracı temiz diye almışsınız ,hayırlı olsun. umarım hor kullanılmamış ve başınızı ağrıtacak bir araç değildir. gaz pedalı bile yarım basmayla tepki veriyorsa bana bakımsız bir araç izlenimi verdi. boğaz kelebeğini söküp temizlemişler ve gaz telinin bile ayarını yapmamışlar. inşallah başını ağrıtmaz.yerinde olsam öncelikle ,

1. motor elektrik tesisatının kontrolü.
2. aracın komple elektronik olarak testi.
3. triger seti kontrolü.
vs aklıma önemli olarak bunlar geldi, aracı almanın hevesiyle bakımını aksatma sonra burada açacağın arıza konularına yetişemeyiz.