Pendik Opel ATM Yetkili Servisinden Şikayetçiyim

Creedozz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gecmis olsun hocam. Basligi bastan sona okudum garanti uzatmayi dusunuyodum uzatmasam mi oldum simdi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi aracta turbo arızaları nedir ve neler yapılası gerekiyor Turbomuz calışıp calıimadıgını turbonun hava bastıgı hortumların şişmesinden anlayabiliriz yani gaz vediginizde hortumlarda şişme var sa turbonuz calışıyor demektir sonra yerel tabirle bus sensörü dedigimiz turboya giden vakum hortumu ince küvük bir hortumdur o bir vana yani elektirikli bir düzenege baglıdır gaz vedigimizde veskeyiti ceker turbu arızası ses yapar yani gaz verdiginizde aşırı derecede turbı sesi cıkar digeri turbo yag kısmını patlatarak yagı motora gönderir ki bu en kötüsü motora zarar bile vermektedir turbomuzun uzun ömürlü olmasını istiyorsak yag bakımlarınızı zamanında yaptırın servisler genelde 15.000 kilometre derler ama siz 10.000 kilometrede yaptırın servis dışında yag bakımı yaptırıyorsanız yagınızı ve flitrelerinizi parcacılardan yani sanaide bulunan bilindik parcacılardan alınız ve internetten yag ve flitre sipariş edip almayınız hepsi yan sanaii cünkü :)

• Beğen
Tepkiler: Zafer715

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Turbonun ses yapmasını biraz açmak lazım..Çünki sağlam turboda ses yapar...Sessiz çalışan bir turbo ben görmedim :)..Bende çok pimpirkliyim bu konuda..Oldukça fazla araştırdım...Belirli bir düzeye kadar çıkan sesler normal ve sorunsuz karşılanıyor...Ses rahatsız edici düzeyde ise yani,Şiddetli bir ıslık sesi veya ambulans sirenine benzer sesler çıkıyor,gaza bastığınızda araç gitmekte isteksizse ve arka taraftan duman atıyorsa gitmek üzeredir...
Nasıl önlem alabiliriz ; Josegues arakdaşın dediği gibi en önemli yağ bakımı ve aracınıza ve yaşadığınız yere göre uygun yağ koymak,araç tam ısınmadan aracı skıştırmamak,uzun süre kullandıktan sonra aracı hemen stop etmemek(Mesafeye göre 30 sn ile 1 dakika arası beklenmeli)...Filtreleri zamanında değiştirmek...Özellikle Yağ ve Hava filtrelerini..Vs .Gibi...

• Beğen
Tepkiler: Murat ve Zafer715

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Astralarda selenoid valf arizali ise selenoid valften yarim kontak arac calismiyorken surekli ses geliyor. Herhangi bir ariza kaydi gostermiyor Videosu

Görüntüleme: https://youtu.be/ikgtcjDjowY

. Ama selenoid surekli acip kapatiyor, bu aracta zengilesmeye fakirlesmeye neden olabiliyor. Dengesiz hava basincindan dolayi. Bazi araclar P0299 hatasi selenoid valften olabiliyor. Turbonun tek elektronik parcasi budur. Farzedelim manifold catlak kendimiz degistirtmek istiyoruz. Sanayide bi ustaya manifold degisimi yaptirirsaniz wasgatenin ayar cubugunun ayari su sekilde yapiliyor. Videosunu izleyerek aklinizda bir fikir olsun .8 tur atilacak. Bunu turbocuda degistirseniz turbocu yapar bunu. ama sanayide ki usta eski turbo manifoldundan soktugu cubugu direk ayar yapmadan takar buda basincin dusuk olmasina yada fazla gelmesine neden olur.

Görüntüleme: https://youtu.be/p12g1PpIcjE

Maniflold degisim videosu
Görüntüleme: https://youtu.be/JNHtKbqrCh4

Son düzenleme: