Pendik Opel ATM Yetkili Servisinden Şikayetçiyim

Oktay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar bilgilendirme amacli yaziyorum..2017 1.6cdti elite aracim var.nisan ayinda aractan cekisten dusme devir dengesizligi sonuc olarak motor arizasi lambasini surekli yanmasi sikayetiyle yetkili servis diye pendik opel atmye gittim.servisteki ark.lar turbonuz revizyon olacak dediler revizyon yapildi.2bin tl aldilar.ayni ariza sebebiyle gene oraya gittim.2.kez turboyu revizyon yaptilar ayni arizayi gene verdi.3.kez busefer escape valfini degistiler.ariza gene gecmeyince opel turkiyeye yazdim.2.ve 3 islemden para almadilar.sisteme bile girmemisler gozukmesin diye becerisizlikleri.Ukala pendik atm calisanlari bana ariza olursa bir daha gelme diyenler aracimi cagirdilar ama sizde usta yok.aracimdaki arizayi bulamiyorsunuz deyip reddetim.kartaldaki opel servisi 1 aydir bulunamayan yapilamayan arizayi 3 saatte selenoid valf diyip tamir etti ve sorun cozuldu.700 tlye.isin trajik kismi burada opel turkiyeye bosuna benim turbomu soktunuz 4 kere aracim yetkili servise girdi revizyon parami geri istiyom dedim 1 hafta konuyu incelediler.verdikleri karar dogruymus.yani ariza bulunana kadar yapilan her islemden para alma haklari varmis.Betim tugran diye bi kadin soyledi..opel turkiyeyi yurt disina opel atmyide tuketici hakem heyetine sikayet ettim.Opelin servisi zayif derler inanmazdim ama opel kullanacaksaniz vida degisimi icin pendiktekinden gecmeyin usta falan yok orada.selamlar

• Beğen
Tepkiler: Cemil ve mbu

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Turboda zaten 4 tane parca var alti ustu. selenoid valf, wasgate, baypass, manifold degistirilecek. Bu adamlarin selenoid valfi atlayacaklarini zannetmiyorum. Ayrica selenoid valfi neden degistirmeyi akil edemisler oda ilginc. Peki revizyon dedikleri sey ne ne islem yapmislar?

Oktay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 kere turboyu soktuler.onuda sahin rektifiyeciye veriyorlar zaten.kanatlarina hava tuttular:)sen 4unu biliyon tum ustalatiyla bizzat konustum turbo degilse kesin budur dedi.saglam valfi degistirdi gerizekalilar.nisa oto huseyin usta selnoid valf degismini tel.de soyledi.ben yetkili serviste yapayim diye gittim.adamlar inanmadi ona
Turboyu sökerken aluminyum hortumada zarar verdiler.o islemde normalmis.olabilirmis.resimde 3.ziyaretim var 4 ustasi ariza ariyor:)ustten baktilar sonra kaldirip alttan baktilar

IMG-20190617-WA0004.jpg
IMG-20190617-WA0002.jpg

Son düzenleme:

mbu

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun, sinir bozucu bir süreç olmuş gerçekten. Yurt dışına şikayet ettiğinizi söylemişsiniz. Paylaşır mısınız iletişim bilgisini, çünkü ben de Opel Türkiye'nin çözemediği bazı sıkıntıları oraya yazmak isterim

Oktay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabadan yana dert yok aslında 136 hp bastınmı gidiyor. ama servis yetersizliği ve opel türkiyenin insanlara bakış açısından dolayı opel markasından sogudum. bi çok opel kullanan ark.dasda şaşırdı..
Pendik çalışnaları utanmadan once rektıfıyecıye suc attılar dogru duzgun yapmıyor dıye sonra o çıkmayınca fena mı turbonuzu temızledık dıyorlar,bi daha olursa arıza bize gelme diyorlardı en son ,arıza bulana kadar her masrafın parasını cebmızden odeyecegız yok oyle bi şey. Belki de psa gruba gecmesi iyi olur kendılerını toparlarlar...

bulabıldıgım yonetıcılerın mailleri.altlarına ilgili departmana iletmeniz rica diye yazıyom ingilizce metinle...

'harald.hamprecht@opel.com'
'martin.golka@opel.com'
michael.goentgens@opel.com
nico.schmidt@opel.com

PSA GRUBA kimi gorduysem...

• Beğen
Tepkiler: met.ars ve mbu

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Bir parcayi yaptirmak icin sifirinin 3 te 2 sini oduyosan o parcayi yaptirmanin bi anlami yok sifirini takican kafan rahat olacak

• Beğen
Tepkiler: met.ars

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Escape valfi dediginiz wasgate olmasin

Oktay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Turbonun sifiri iscilik haric 3300 piyasada.servis 5-6 cekti
35bindeki aracin turbosunda bisey olamaz.Benim arizamda zaten turbo revizyon dgil.konustugum ozel serviscilerde ayni fikirde.benzinde catlatir lpgden dolayi en cok gordukleriymis zaten..turbo revizyonla duzeltiliyorsa bunu turbocu karar veriyor ya revizyon yada degisim tavsiye ediyormus.
Turbo pozisyon hatasi gorunce adamlar turboya saldirmis.diger servisteki usta hemen anladi.Bu selenoid diyeki bende biliyodum.

Kartal opelde soyledi.istanbul pendiki biliyorsan 10mtr karsisinida.şahin rektifiyeci,meshurdur.turbo ve rektifiye islerini zaten disariya veriyormus opel.rot balans yaptirdim.gene kendileri degil disarda yaptirip verdiler.resimdeki isaretli.yuvarlak olan.ismini yanlis biliyor olabilirim.turbonun onunde dik cubukla bagli.gaz verince turboya yol veriyor,devrini ayarliyor.zaten selenoid olmasaydi manifolda gidicektik.oda bu arac icin erken.ama opel arac turbosu konusunda saolsunlar uzman olduk.

• Beğen
Tepkiler: Zafer715

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
wastegate

Son düzenleme: