Oto kiralama...

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanayide-hurdacılarda-parcacılarda hakkaten sağlam çevreniz yoksa,
çok çok sağlam tanıdığınız bir sigortacınız yoksa,
genel anlamda sağlam bir çevreniz yoksa,zorlanırsınız.
bu devirde iş yapmak kolay değil-ki birde başında durmayacaksınız.
öyle alıyım arabayı veriyim kiraya para gelsin olarak düşünmeyin çooook aksilikler çıkacak çook.
yani aracı öyle tanıdığa kiraya vermeye benzemez bu iş.
bana kalırsa ''biraderiniz'' gitsin bir oto kiralamacıya çalışsın sistemi öğrensin ondan sonra halen hevesi kalırsa-ben yaparım bu işi derse düşünün.
sistemin her noktasını öğrenmek bana göre(bu iş için) 1 yıl sürer o da ayrı;)

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Trabzonda yapacaksanız ek iş olarak para kazandırır.
Büyük şehirlerde birkaç araçla bu işe girmek para kazandırmaz.
Ancak gizli maliyetler vardır.Araç yıpranma payları, daha sonradan gelen trafik cezaları, kiralık araçlara özel kasko fiyatları vs.
3-4 araçla yapacaksanız avantajlı yönleriniz olur.Operasyon maliyetleriniz düşük olur.
İşin bir de vergi kısmı var ki, onu da katınca sonucu kestirmek zor.
Kayıtsız olaral kiralama yapacaksanız bunun da hukuksal sorunları aklınıza bile gelmeyecek sonuçlar açabilir.Kiralık sözleşmesi olmayan araçla yapılacak ölümlü vey maddi hasarlı kazalar gibi.
Hayırlısı olsun ama kişisel tavsiyem tecrübeniz olmayan sektöre bu şekilde girmeyin.
Benim İzmirde birkaç yüz araç çalıştıran bir rent-a-car firması müşterim var.Yaz aylarında ve sezonda oldukça yoğun ve karlı iş yaparlar.ancak sezon dışında burası bile ölü.

Kadahorlu61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim gerçekten. hiç aklıma gelmeyen yönleride düşünme fırsatı buldum. yavaş yavaş caymaya başladım sanki :) B planını devreye sokabilirim. :)

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu işde en güzeli araba alın kiralama şirketlerine verin bırakın onlar uğraşsın sizde paranızı cebinize indirin..

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi arabalarda çok iyi paralar veriyorlar.. bizim yiğenin corvetti istediler dizelerde falanda oynatıcaklarmış aylık aylık 2500 tl teklif ettiler yiğen istemedi.. hiç fena değildi teklif.. ortalama 3 sene versek aracı araba parasını amorti ediyor..

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kiralık araçlara gps ünitesi zorunlu diye biliyorum.. ibrahim tatlıses olayındada arabadaki gps den polis suçluların yerini nerelere gittiğini nerde olduklarını öğrendi.. gps in güzel yanı sadece o anlık değil ondan önceki saatlerdede nerelere gittiğini nerelerde kaç dakika durduğunu görebiliyorsun..

Kadahorlu61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla haki vazgeçecem :) olmicak gibi bu iş. fazla sıkıntıya gelemem ben. herkese yorumlarından dolayı çok teşekkür ediyorum.