Oto kiralama...

Kadahorlu61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar.

bir fikrimi size sormak istedim. girişimci bir ruha sahip olan ben, şimdide oto kiralama işine girmeyi düşünüyorum. tek başıma üstesinden gelemeyeceğim için biraderle ortak başlamak istiyorum işe. biraderin az biraz tecrübesi ve bu işi yapan arkadaşları var. kendi arabasınıda zaman zaman kiraya veriyor zaten (2008 accent era). bende mevcut arabamı satarak accent, clio, kia rio gibi 3 tane araba alarak işe girmeyi düşündüm. olursa Trabzonda olacak. ben yazın kaç kere kiralık araba aradıysam 2-3 günden önce bulamadım.

siz kıymetli opel severlerin görüşlerini almak istedim. yazın işler iyide kışın nasıl olur? (+) ve (-) leri nelerdir? düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

teşekkürler.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kırmızı ışığı var 2-3 ayda bir lastikleri değiştirmek zorundasınız hırsızı uğursuzu var zor iş valla...

ali2626

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güzel kazancı olsada çok zahmetli bi iş bana göre. Şahsen bi çok kere araç kiraladım kendi aracım eskişehirde ben konyada okuyorum aracıda buraya getirmediğim için arkadaşlarla şehir dışına çıkarken araç kiralıyoruz. Sürekli araç kiraladığım bi rent a car var adam her gittiğimde dert yanar yok kırsal motorin koymuşlar motor duman olmuş, yok lastikleri yakmışlar, arabayı hor kullanmışlar vsvs. Sabır ister bütün bunlarla uğraşmak gerekir adam yolda kalır peşinden koşturmak gerekir. gözlemlerime ve duyumlarıma göre zor iş bencede

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
istifa edecekmisiniz?yoksa ek iş olarak mı düşünüyorsunuz?

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu işi genelde araba tamir yerleri olan servisler yapar. çünkü tamir maliyeti araçların sıfıra gelir.. diğer türlü araçların tamirinede cepden para gider.. benim tanıdığım 3 servis var filo alıyorlar komple kiralamaya veriyorlar.. araçların sıkıntısı olursada kazası bir şeyi kendileri yapıyorlar..

bence olur sadece maliyet hesaplarınızı iyi yapmanızı öneririm kaskosu sigortası osu busu bana kaça patlar ne kadar zamanda yatırdığım parayı amorti eder kara geçerim iş zor arkadaşların dediği gibi hırlısı var uğursuzu var ama güzelde para getiren bir iş zaten bu işi dişinüyorsanız bu yanlarınıda göze almışsınızdır başarılar dilerim..

Kadahorlu61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
istifa edecekmisiniz?yoksa ek iş olarak mı düşünüyorsunuz?
ek iş olarak düşünüyorum. birader zaten hevesli bu işe. yaz tatilinde bende dururum başında diye düşünüyorum. birader derken benden 2 yaş büyük ve çevresi benden geniş.

Son düzenleme:

Kadahorlu61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu işi genelde araba tamir yerleri olan servisler yapar. çünkü tamir maliyeti araçların sıfıra gelir.. diğer türlü araçların tamirinede cepden para gider.. benim tanıdığım 3 servis var filo alıyorlar komple kiralamaya veriyorlar.. araçların sıkıntısı olursada kazası bir şeyi kendileri yapıyorlar..

bence olur sadece maliyet hesaplarınızı iyi yapmanızı öneririm kaskosu sigortası osu busu bana kaça patlar ne kadar zamanda yatırdığım parayı amorti eder kara geçerim iş zor arkadaşların dediği gibi hırlısı var uğursuzu var ama güzelde para getiren bir iş zaten bu işi dişinüyorsanız bu yanlarınıda göze almışsınızdır başarılar dilerim..
aynen dediğiniz gibi kötü yanlarınıda göze aldım. insanlarla uğraşmak gerçekten zor. bana birçok kez senin arabanı da kiraya verelim diyen oldu. fakat hiç yanaşmadım. ancak bu işe girersem ilk başta değişen ve boyaya bakmaksızın yürüyen aksamı iyi olan uygun fiyatlı araçlarla başlamayı düşünüyorum.hala karar verme aşamasındayım. çünkü memurlukla ne uzarız nede kısalırız.