Opel corsa 1,3 fikir verin lütfen

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fikirleriniz ve önerileriniz için çok teşekkür ederim ancak benim cok araba hobim yok öle rampada onu yapsın hızı su olsun falan die, benim için dış görünüşü önemli spor görünsün istiyorum içime sinsin yeter yoksa otobanda 1,4 ü gecmıs orda tıkanırmıs falan dert degil zaten sakin bir kullanıcıyım.Az yaksın, bilindik böle bir problemi olmasın şu yüzden alınmaz dedirticek şekilde ve işte satarken satılsın istiyorum baska bir isteğim yok acıkcası :) Şuan baktıgım araclar 2007-08 model kazasız, değişeni olmayan ortalama 90.000 yada 100.000 km de olan 1,3 ctdi enjoy araclar, kafamdada hala bu var.Tüp olayını sevmiyorum taktırmak istemiyorum bence orjinalliği bozuyor o yüzden dizel alıcam muhtemelen.Son olarak birde hız sabitleyici ve park sensörü gibi özellikler 2007 modellerinde de varmı yoksa 2008 lerdemi var 2008 lerin hepsinde varmı yoksa belli modellerindemi var :) teşekkur ederim şimdiden..

biz şöyle gider, böyle gider yormlarını her zaman arabayı bilmeden yanlış yorum yapanlara istinaden millet doğruyu öğrensin diye yaptık.
tabi ki herkesin tercihleri kendi beklentilerine göre.
benim bildiğim park sensöeü ve hız sabitleme sadece cosmo donanımlarda var.
park sensörü basit iş 50 lira civaraı kendisi,20-25 lira da oto elektrikçisine versen bütün arabalara takılır.
hız sabitleme pazarlık edersen tahminnen 200 lira civarında hgallolur. sadece enjoy donanıma takılır, essientialara takılmaz.

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Park sensörü corsaların hiç bir donanımında mevcut şekilde gelmez benim araç corsanın en full olan modeliydi ama park sensörü yoktu mesela servis hediye etti bana buda essentinal'de olsa enjoy'de olsa park sensörü istenirse servis tarafından takılabilir demek

Hız sabitleyici ise sadece full model olan Enjoy modellerde vardır

Sonradan takılabilirmi Essentinal olan corsalara ? Takılır ama ne denli randımanlı olur bilinmez . Faydası varmı ? Evet var ben uzun yolda yaylaya filan çıkarken kullanıyorum inanılmaz rahat oluyor sandalyede oturur gibi oturuyorum , tüm pedallar boşta kalıyor , araç kendi kendine gidiyor yokuşa gelince gazı kendi arttırıyor yokuş aşağı inince otomatik gazı düşürüyor , harika birşey kısaca

Son düzenleme:

tolga_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şu arabalara binmeden adam akıllı test etmeden gelip burda nefesi kesilir ciğeri büzüşür filan diyorlar ya ne diyeyim bilmiyorum.1.3 cdti iyidir. Benzinli alacağınıza dizel alın hiç değilse yakıt göstergesinde olmaz gözünüz rahat rahat gezersiniz.Benzinli ile dizel bakım ücreti arasındada öyle aman aman bir fark yok. 1.3 cdti ile iyi gider kötü gider diye kıyaslanacak sadece 1.6 dizeller var. Şahsi fikrimdir.

Egeadam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birde şöle bir durum var kendi 2000 model corsamı 13.000 yda 13,500 tl ye satıp üzerine 11,12.000 koyup birşey alabilcem anca yanibütceç 25.000 max o fiyatlara 2008 2009 ford fiestalarda var onlar için ne diyorsunuz ? Alınası bir araçmı yoksa kesinlikle corsayımı seç dersiniz ? yada o fiyata şuan şu araba daha iyi diyebilceğiniz bir araç varmı ?

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birde şöle bir durum var kendi 2000 model corsamı 13.000 yda 13,500 tl ye satıp üzerine 11,12.000 koyup birşey alabilcem anca yanibütceç 25.000 max o fiyatlara 2008 2009 ford fiestalarda var onlar için ne diyorsunuz ? Alınası bir araçmı yoksa kesinlikle corsayımı seç dersiniz ? yada o fiyata şuan şu araba daha iyi diyebilceğiniz bir araç varmı ?

Benim şahsi fikrim Corsa almanız yönünde olacaktır neden corsaya bindiğim içinmi bunu yazıyorum , Hayır ... Çünkü ben araç almadan önce ibizayada bindim test ettim , fiestayada bindim test ettim , poloyoda bindim test ettim en son corsada karar kıldım

Benim için neden diğer arabalar değilde corsa diye soracak olursan

1 - Düşük maliyete yüksek işçilik kalitesi + Alman işçiliği + Konfor

İbizada arkaya 3 kişi oturun sonra gidin corsada arkaya 3 kişi oturun ne demek istediğimi anlarsınız

2 - Dış görünüş daha sportif + Renk olarak çok farklı bir renk (Benimde istediğim farklı olmak , göze batmak zaten)

3 - 1.4 ama 100 Beygir güce sahip motor (Diğer hiçbir B Sınıfı araçlarda 100 Beygir olan yok genelde 80-90 HP arası oluyor motorlar)

4 - Performans (3.maddeye bağlı olsa gerek)

Benim bu 4 madde corsada karar kılmama neden oldu

Ha sizin zevkleriniz ayrıdır ona saygı duyarım elbet

Yalnız o paraya fiestanın baz modelini bile zor alırsınız + Fiesta tavanı çok basık bir araba benim gibi 1.92 boyunda 97 kiloda biri iseniz kesinlikle size gelmez tavan ile başınız arasında 1-2 cm mesafe oluyor . Corsa onun yanında yayla gibi kalıyor tavan bakımından

Teşekkürler

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dizel arabanın 90 binden sonra çöp gözüyle bakılmasına ayar oluyorum. sanki 90 bin km'den sonra arabanın motoru bitiyor. benim için 200 bin olsun ama bakımlı olsun hayvan gibi binilmemiş olsun. o arabanın motoruna hiçbirşey olmaz. 1.3 cdti bence corsanın en ideal motoru rampada bayılmaz. az yakar çok kaçar. uzun yolda adam akıllı kullanan birisi 4 lt altını bile görebilir. şehir içi ise yine sakin kullanımda 5 lt yakalar...

Egeadam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim şahsi fikrim Corsa almanız yönünde olacaktır neden corsaya bindiğim içinmi bunu yazıyorum , Hayır ... Çünkü ben araç almadan önce ibizayada bindim test ettim , fiestayada bindim test ettim , poloyoda bindim test ettim en son corsada karar kıldım

Benim için neden diğer arabalar değilde corsa diye soracak olursan

1 - Düşük maliyete yüksek işçilik kalitesi + Alman işçiliği + Konfor

İbizada arkaya 3 kişi oturun sonra gidin corsada arkaya 3 kişi oturun ne demek istediğimi anlarsınız

2 - Dış görünüş daha sportif + Renk olarak çok farklı bir renk (Benimde istediğim farklı olmak , göze batmak zaten)

3 - 1.4 ama 100 Beygir güce sahip motor (Diğer hiçbir B Sınıfı araçlarda 100 Beygir olan yok genelde 80-90 HP arası oluyor motorlar)

4 - Performans (3.maddeye bağlı olsa gerek)

Benim bu 4 madde corsada karar kılmama neden oldu

Ha sizin zevkleriniz ayrıdır ona saygı duyarım elbet

Yalnız o paraya fiestanın baz modelini bile zor alırsınız + Fiesta tavanı çok basık bir araba benim gibi 1.92 boyunda 97 kiloda biri iseniz kesinlikle size gelmez tavan ile başınız arasında 1-2 cm mesafe oluyor . Corsa onun yanında yayla gibi kalıyor tavan bakımından

Teşekkürler

Teşekkür ederim fikirleriniz için benim de boy 1,94 fiesteya dediğiniz gibi sığmam muhtemelen :) Ozaman alcağım arabada muhtemelen corsa 1,3 enjoy olucak inş bulursam istediğim gibi 2008 falan alırım peki alım satımlarda önemli olan nedir ? ( k.bakmayın cok soru soruyorm ama hiç bir bilgim yok bu konularda ilk defa giriyorum o yuzden araba almadan once ogrenmek istiyorum) mesela sol kapısı tamamen orjinali ile değişmiş bu bir handikapmı ? yada kaportada lokal boya var bunlar bir sorun teşkil edermi alım satım yaparken yoksa motoru orjinal ve değişmemişşse gerisi yalan mı ?
Birde bendeki corsa 2000 model 1,5 kazası boyası yok 185.000 km de motoru 0 bir araç 13 yada 13.500 cokmu istiyorum yoksa normalmi sizce ?

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim fikirleriniz için benim de boy 1,94 fiesteya dediğiniz gibi sığmam muhtemelen :) Ozaman alcağım arabada muhtemelen corsa 1,3 enjoy olucak inş bulursam istediğim gibi 2008 falan alırım peki alım satımlarda önemli olan nedir ? ( k.bakmayın cok soru soruyorm ama hiç bir bilgim yok bu konularda ilk defa giriyorum o yuzden araba almadan once ogrenmek istiyorum) mesela sol kapısı tamamen orjinali ile değişmiş bu bir handikapmı ? yada kaportada lokal boya var bunlar bir sorun teşkil edermi alım satım yaparken yoksa motoru orjinal ve değişmemişşse gerisi yalan mı ?
Birde bendeki corsa 2000 model 1,5 kazası boyası yok 185.000 km de motoru 0 bir araç 13 yada 13.500 cokmu istiyorum yoksa normalmi sizce ?

Forumumuz zaten bilgi paylaşmak için var o yüzden soru sormaktan çekinmeyiniz ;)

Ben ikinci el araçlara pek güvenemiyorum (yanlış anlamayın elbet temiz kullanılan tüm bakımları eksiksiz yapılan araçlar vardır ikinci el olarak satılan) çünkü başımdan daha önce çok sahtekarlıklar geçti boyasız diye aldığımız bir pejo 307 de komple boya çıktı (tavanda dahil) geçen adam sıfır araba almış cruze idi sanırım boyalı çıkmış yani bu devirde gerçekten babanın oğluda olsa lafına inanıp gözü kapalı almayacaksın aracı

İkinci el olarak tavsiyem Aracı almadan önce gözünle iyice bak araca , araç zaten dıştan belli eder kendini eğer diri ve canlı duruyorsa içine binice burnuna leş gibi sigara kokusu yerine mis gibi lavanta kokusu geliyor motorunda ciddi aşınmalar , paslanmalar yok ise aracın sahibine kapora bırak aracı başkasına satmaması için (eğer vazgeçersen almaktan alırsın sonra yine kaporanı) , sonrasında aracı al SADECE EKSPER yapan yerlerden birine götür sakın servise götürme çünkü servis senden para koparmak için olmayan şeylere var der , git 70 TL olması lazım eksper ücreti onu ver adam akıllı baştan aşağı arabayı incelesinler hatta Dynamo (araç hızlanma değerleri) testi bile yaptırtın ki aracın motorunda hızlanmasını engelleyecek sorunlar varmı diye

Eğer eksper raporuda temiz çıkarsa o aracı gönül rahatlığı ile alın

Aracınız konusuna gelirsek o kasaların piyasa şartlarını bilmediğim için birşey diyemem ama üç aşağı beş yukarı diğer ilanlara bakıp öyle fiyatlandırma yapın ve mutlaka istediğiniz fiyattan 1.000-2.000 TL fazla yazın ki ilana oda pazarlık payınız olsun

Saygılar

Egeadam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tabi mutlaka kendi tanıdıgım bıldıgım bir yerlere gösterticem, ama hani diyelimki işte kaportada lokal boya var öğrendim yada ne biliyim çamurlukta boya var vs bunlar almamamı gerektircek bir durummu ? yoksa bunlar kabul edilebilinir şeylermi ? Cunku bır iki kişiden duydugum araba da boya varsa değişeni varsa değeri düşmüş demektir boşver sağlamını bul vs gibi şeyler soluyorlar ondan dolayı merk edıyorum.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
binici adamsınız,arabadan ekmek yeme niyetiniz yok,olur bu araba yani sürtülür,çizilir,taş düşer,ayı çıkar,trafikte vurur yamulur boyanır...boyayı takmayın...ama altında ağır bir tamir varmı ona bakabilirsiniz..yeri gelir değişeni olur;temiz masrafsız sizi üzmeyecek arabayı kaçırmayın...