Opel corsa 1,3 fikir verin lütfen

Egeadam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar ben forumda da yeniyim arabalar konusundada yeniyim çok bilgi sahibi değilim ne parçalarıyla ne piyasasıyla vs..
1.Bende 2000 model opel corsa 1,5 var onu satmaya calısıyorum ama 1,5 tutmadı satılmaz o falan dıyorlar neden olabilir varmı böle birşey acaba ?
2.Olarak gene opel corsa 2007 yada 08 model 1,3 model enjoy almayı dusunuyorum bu araç için genel olarak nedir satarken sorun olurmu ileride ? yada bunu alcagına sunu al diyebileceğiniz birşey varmı fikir verirsenız cok sevinirim.

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1. Tutmadı diye birşey olmaz tutmasa opeldeki mühendisler kafasızmı ki o motoru o araca koysunlar ? Bu yanlış bir düşünce çekemeyen çamur atsın misali birşey olmuş

2. 1.3 sadece dizel motor seçeneğinde var dizel araçlarda yüksek KM'de aracı satmakta biraz zorluk çekebilirsiniz (özellikle 90.000 KM ve üzerinde) bakın satılmaz demiyorum satılır elbet ama fiyatı çok aşağı düşürmüş olursunuz dizelin bu dez avantajı var bir diğeri dizel motorların bakımları benzinlilere oranla çok daha tuzludur 3 kuruş az yakacam diye servisin fahiş fiyat uygulamasından muzdarip olursunuz , performans yönünden soracak olursanız düşük devirlerde hantal kalan ancak 2.300 Rpm sonrası şahlanan bir araç dizel corsa rampada performansını ölçmedim ama rampada şehir içinde olduğu gibi pek iyi olacağını sanmıyorum bol bol nefesi tıkanacaktır benzinliye göre

Benim düşüncelerim bunlar

Tavsiyemi soracak olursanız şuan kullandığım aracı tavsiye ederim yani corsanın 1.4 100 HP Benzinli olanını , Tüp taktırırsanız benim gibi dizel kadar hatta dizelden daha da aşağı yakarsınız şehir içinde ve dışında

Saygılarımla

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şu an Corsanın 1.4 100 Hp otomatik olanını almak mantıklı. Birde tüp takıldı mı tamamdır.

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rampada performansını ölçmedim ama rampada şehir içinde olduğu gibi pek iyi olacağını sanmıyorum bol bol nefesi tıkanacaktır benzinliye göre

bence en kısa sürede deneyin çünkü söylediklerinizin tam tersini göreceksiniz... 5. viteste 100-110 ile antalya toroslarını tırmanıyor corsa 1.3 CDTİ... Sol şerit sadece sizin oluyor diğer tüm benzinliler vitesi 3 e düşürürken siz bir eliniz camda rahat rahat ilerlemeye devam ediyorsunuz ;)

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4,5 yıl 1.3 cdti kullandım;
bakımları benzinli araç ile aynı hatta daha ucuzdur. sadece enjektör sıkıntısı çıkarsa tüm dizellerin enjektörleri pahalıdır.
ancak sıfır araç veya düşük km. li temiz ve bakımlı araç alırsanız temiz yakıt kullandığınız sürece hiç bir sıkıntı çıkarmaz.
eskiden turbosu da pahalı idi şimdi hem ucuz hem de bakım ve tamiri yapılabiliyor.
performansına gelince, motoru ve ağırlığına göre çok iyidir. yeterki 1.800-1.900 devirden aşağı düşürmeyin bütün benzinli corsalara kafa tutar.
rampalarda performansı süperdir.
ben kullandığım süre boyunca ne kadar uzun ve dik olursa olsun bütün rampalarda önüm açık ve gaza basabildiğim müddetçe araba full yüklü, 2.000-2.200 devirde hep 5. viteste çıktım.
canım isterse ve yol müsaitse 5. vites 140-150 ile çıktım.
dizelde kural turbo devamlı devrede olacak ve rampada ayağını gazdan çekmeyeceksin. gerisi senin şöförlüğüne kalmış.
5-6 yaşında yüksek km.li bir dizel araba almaktansa aynı paraya daha yeni model ve daha düşük km.li 1.4 benzinli ve lpğ li araç almanı tavsiye ederim.
bunun iki sebebi var, birincisi yeni her zaman iyidir.
ikincisi bakımlı bir dizel arabanın motoru ortalama 500.000 km, gider sıkıntı yaratmaz. ancak ülkedeki 100.000 km. üstü dizel araba alınmaz imajından dolayı ileride satarken sıkıntı yaşarsın.
bunun haricinde ektrem bir şansızlık yaşamazsan bir sıkıntı olmaz.

ahmet tarakcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1. Tutmadı diye birşey olmaz tutmasa opeldeki mühendisler kafasızmı ki o motoru o araca koysunlar ? Bu yanlış bir düşünce çekemeyen çamur atsın misali birşey olmuş

2. 1.3 sadece dizel motor seçeneğinde var dizel araçlarda yüksek KM'de aracı satmakta biraz zorluk çekebilirsiniz (özellikle 90.000 KM ve üzerinde) bakın satılmaz demiyorum satılır elbet ama fiyatı çok aşağı düşürmüş olursunuz dizelin bu dez avantajı var bir diğeri dizel motorların bakımları benzinlilere oranla çok daha tuzludur 3 kuruş az yakacam diye servisin fahiş fiyat uygulamasından muzdarip olursunuz , performans yönünden soracak olursanız düşük devirlerde hantal kalan ancak 2.300 Rpm sonrası şahlanan bir araç dizel corsa rampada performansını ölçmedim ama rampada şehir içinde olduğu gibi pek iyi olacağını sanmıyorum bol bol nefesi tıkanacaktır benzinliye göre

Benim düşüncelerim bunlar

Tavsiyemi soracak olursanız şuan kullandığım aracı tavsiye ederim yani corsanın 1.4 100 HP Benzinli olanını , Tüp taktırırsanız benim gibi dizel kadar hatta dizelden daha da aşağı yakarsınız şehir içinde ve dışında

Saygılarımla
7 yıldır aracımın rampada nefesinin tıkandığını görmedim. 1.6 atmosferik benzinlilerin 4. viteste zorlandığı rampada, 5. vitesle çıkıyorum. Tabi 2.0 benzinli olunca işler değişir :) Ama 1.2, 1.4, 1.6 araçlardan çok daha iyi rampa performansı var. Düşük km'de ( bu biraz zor) bakımlı bir corsa enjoy tadından yenmez.

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
7 yıldır aracımın rampada nefesinin tıkandığını görmedim. 1.6 atmosferik benzinlilerin 4. viteste zorlandığı rampada, 5. vitesle çıkıyorum. Tabi 2.0 benzinli olunca işler değişir :) Ama 1.2, 1.4, 1.6 araçlardan çok daha iyi rampa performansı var. Düşük km'de ( bu biraz zor) bakımlı bir corsa enjoy tadından yenmez.

1-2 yaşında düşük km. li enjoy veya essientia az da olsa bulunur önemli olan bütçe.
ben 2008 de 2007 model essentiayı 31.000 km.de aldım 4,5 yıl kullandım, çocuğum gibi baktım, hiç bir masraftan kaçınmadım.
eylül gibi 72.000 km.de sattım. alan arkadaş Allah razı olsun diyor.

hakanulu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peryodik bakımları yapılmış büyük kazası olmayan opel corsanın 1,3 cdtı 250,000 de olsada alınır. 2007 model 1,3 opel corsa d mahalleden bi abimizin var şirket aracı herif istanbul trafiğinde 170000 yapmıştı 2010 yılına kadar şimdi kaç km bilmiyorum halen aynı arabayı kullanmakta Bende ona uyarak sıfır 2012 model 1,3 corsa enjoy aldım Zaten piayasada istanbul şartlarına göre alınacak 2 dizel marka var 1-fiat 2-opel Bunu ben demiyorum dizel motor tamircilerin hepsi aynı şeyi söylüyorlar. Mjtli albea ları istanbulda 700000-800000km yapmış araçları görmek mümkün.

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peryodik bakımları yapılmış büyük kazası olmayan opel corsanın 1,3 cdtı 250,000 de olsada alınır. 2007 model 1,3 opel corsa d mahalleden bi abimizin var şirket aracı herif istanbul trafiğinde 170000 yapmıştı 2010 yılına kadar şimdi kaç km bilmiyorum halen aynı arabayı kullanmakta Bende ona uyarak sıfır 2012 model 1,3 corsa enjoy aldım Zaten piayasada istanbul şartlarına göre alınacak 2 dizel marka var 1-fiat 2-opel Bunu ben demiyorum dizel motor tamircilerin hepsi aynı şeyi söylüyorlar. Mjtli albea ları istanbulda 700000-800000km yapmış araçları görmek mümkün.

kesinlikle... taksilerin km'leri her şey gösteriyor :)

Egeadam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fikirleriniz ve önerileriniz için çok teşekkür ederim ancak benim cok araba hobim yok öle rampada onu yapsın hızı su olsun falan die, benim için dış görünüşü önemli spor görünsün istiyorum içime sinsin yeter yoksa otobanda 1,4 ü gecmıs orda tıkanırmıs falan dert degil zaten sakin bir kullanıcıyım.Az yaksın, bilindik böle bir problemi olmasın şu yüzden alınmaz dedirticek şekilde ve işte satarken satılsın istiyorum baska bir isteğim yok acıkcası :) Şuan baktıgım araclar 2007-08 model kazasız, değişeni olmayan ortalama 90.000 yada 100.000 km de olan 1,3 ctdi enjoy araclar, kafamdada hala bu var.Tüp olayını sevmiyorum taktırmak istemiyorum bence orjinalliği bozuyor o yüzden dizel alıcam muhtemelen.Son olarak birde hız sabitleyici ve park sensörü gibi özellikler 2007 modellerinde de varmı yoksa 2008 lerdemi var 2008 lerin hepsinde varmı yoksa belli modellerindemi var :) teşekkur ederim şimdiden..