Opel Astra Yada Vectra Alacağım Yardım

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
...........................
Opel_Astra_G_rear_20081128.jpg

...................

Resimdeki araç Astra G'nin HB (kısa bagajlı) modelidir, NB kasa (uzun bagajlı/sedan) olanların ise sadece (boyundan dolayı) bagajı daha geniştir o kadar.
Ağırlıklı olarak yakıt ekonomisi ve şehiriçi kullanım ön plana çıktığına göre bence Astra G daha avantajlı durumda. Yok ben çok boylu posluyum, o nedenle iç hacim genişliği benim için daha önemlidir, varsın yakıtı az biraz fazla olsun denirse o zaman da Vectra B öne geçer. Bu durumda şunu öneririm; Bir Astra G'ye binin bir de Vectra B'ye. Hangisine daha rahat inip binebiliyorsanız, hangisinde kendinizi daha rahat ve mutlu hissediyorsanız onu alın derim.

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üstteki araç vectra b kasa. alttaki ise astra g kasa..bence tercihiniz vectradan yana olsun.

bandem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fiyat o aralıktaysa tabiki Astra düşünme bile.

O fiyata alacağın vectra seni her halükarda sanayiye goturur

Sent from NOKIA Lumia 1520 using Tapatalk

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astrayı bilmem ama vectra nın temizini almaz iseniz arkadaşların dediği gibi sanayi ile kardeş olursunuz. tabi burda ustanın da önemi var iyi bir ustaya denk gelirsiniz gerçekten işnin ehli bir ustaya o herşeyi 4 4 lük yaparsa çokta sıkıntı çıkaracağını sanmam. gerçekten vectra çok zevkli bir araba gerek uzun yol gerek şehir içi benim çok beğenerek bindiğim kaliteli ve sağlam bir araba. temizini bul 1-2 bin tl fazla ver al millet o kadar saçma sapan şeylere takılıyor ki... arabanın bakımları zamanında yapılmış mı ? parçalar orjinali ile değişmiş mi ? bunlara bakmıyorda kaporta da yok çizik var yok boya var değişeni var mı yav 13-14 yaşında araba alıyon artı değişen orjinali ile değişti ise ne sakıncası var 14 yaşındaki arabada illaki boya olacak bir kaç yerinde önemli olan temiz işçilik olsun araba diri dursun yeter. bunlara takılana kadar arabanın ağır bakımları yapılmış mı onlara fazlaca dikkat etmek gerekir. neyse çok yazdım bunlar benim şahsi düşüncelerim...

ErayATAK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aklınızı karıştırmak istemem ama astra g'ye biniyorum 2 yıldır. Aracımın fotoğrafları açtığım konularda var. Ufak tefek sorunlar çıkarttı mutlaka her araç çıkartır sonuçta sıfır almıyoruz. Yakıt yönünden performansına göre ben uygun olduğunu düşünüyorum. Ayrıca araba özellikle virajlarda bana, yere yapıştığı hissi veriyor. Çok memnunum. Ayrıca Trafik çok demişsiniz, Vectra malum uzay mekiği gibi araba astraya göre daha çok park sorunu yaşama ihtimaliniz var. Bence astra'yı bi deneyin hak vericeksiniz :) ( Vectra kullanmamış birisi olarak bunları söylüyorum. Her iki aracıda uzun süre kullanmış birisi size daha iyi yardımcı olabilir bence )

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4 bucuk sene astra g'ye bindim. C segmentinde bora golf gibi rakipleriyle karsilastirmam bile. Cok zevk alirdim kullanirken. Yol tutusu cok iyiydi. 2 defa ipten aldi diyebilirim esp vs donanimi olmamasina ragmen ;) sobra c1 vectra aldik. Performans yonunden aman aman fark yoktu ama yol tutusu vs vectranin her turlu ustun c2 vectra var simdi kopamadim vectradan :)
B1 b2 kasa vectrada cok kullandim. Astra g'den ustun bir aractir sonucta sinif farki var surus zevki astrada 5 se vectrada 7 dir. Yakitta cok bir fark olmaz. Ama uzun yolda vectra bir baskadir gemi gibi suzule suzule gider. Arka koltugu salon salamanj zaten :)

HUAWEI G610-U30 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
İsmail Bey arkadaşlarda dile getirmişler ama bencede belirttiğiniz fiyat aralığında g kasa astra ve vectra bakımlı masrafsız olmak kaydıyla bulmak hele piyasanın oldukça yükseldiği bir zamanda oldukça zor ancak denk gelirse düşeş durumu olursa vs.ama gerçekten zor.Yerinizde olsam biraz daha kendimi toparlar daha farklı bir markanın daha yüksek modellerine bakardım.Sonuçta bu araçlar her ne kadar fiyatları yüksekde seyretse düşükde olsa 14-15 yaşında araçlar.Opel sevgisi güzel ama aldıktan sonra cebimde ki son kuruşuda sanayide bıraktıktan sonra yemişim öyle sevgiyi..

İsmailArma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
saolun yazdığınız mesajlar için, çok teşekkür ederim iyi kötü ne varsa bildikleriniz bilmedikleriniz, dahada yazarsanız sevinirim.

Vectra B kasaya bindim, hiç bir yeri ayarlamadan oturdum.
çok rahatttı.
bu zamana kadar vectra düşünüyordum son 2-3 aydır astra düşünmeye başladım...

ama astraya hiç binmedim daha :(

sanayileri ustaları sorunları sevmem... işin hakkıyla vede değerinde yapan değil, 50 tl lik soruna 1.500 tl alan alabilecek olanlardan korkuyorum :(

----

fiyat az artıradabilirimde 18 e geçmemek şartıyla :( tüm işlemler herşey bitmişi bitmiş hali sigorta vergi algı,,, 18 e mal olabilecek astra alınırmı ? bulunmazmı ?

Bulmazsam alamazsam, zaten vazgeçecem Bu seferde şehir değiştirmek zorunda kalacam. antalyadan bıktım ulaşım denen birşey yok...

ucuz olsun diyede fiat bis, brdoway, fiat palio almakta istemiyorum.

ŞİMDİ;bu aşağıdaki linkleri örnek olarak veriyorum., ama yanlış anlaşılmasın kesinlikle linklerdeki araçları kötülemek veya iyilemek istemiyorum, sadece SEMBOLİK OLARAK sizce bu araçlar bu fiyata alınır mı ? sorun çıkarırmı ? fiyatlar ne kadar indirilebilir ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-bakmadan-gecme-161925218/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...motiv-den-1999-model-astra-cd-152420511/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-bakmadan-gecme-sahibinden-temiz-163121294/detay

Not bu ilanlar semboliktir. sadece bu tip bu paraya alınır mı alınmazmı ? sorun çıkarır mı ?

Son düzenleme:

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, opelim.net limited şti size zamanında yanıt veremediği için içtenlikle özürlerini iletiyor. Öncelikle amaç önemlidir vectra B kalas gibi makam arabasıyla uzaktan yakından alakası olmayan bir arabadır bu amaçla alacaksanız ilk olarak iptal ediniz. Kalabalık trafikli şehirlerde 13-14 litreleri(benzin) bulan tüketimi var, afyon gibi sakin trafik yoğunluğu olmayan şehirde bile 10 litre lpg ile seyredebiliyordum ben güncel fiyatlarla 27-30 kuruş gibi bir tüketim değeridir. Kalabalık trafikte 35 kuruşun altına indiğini söyleyen genelde yalan söyler. Astra G 1.4 ve 1.6 kalabalık şehirlerde tüketimi vectraya göre daha iyi olan araçlar, 1.4 öneririm özellikle. Şehir içi ve uzun yol olarak gayet az yaktığı bilinir. Benim size tavsiyem AE101 kasa corolladır GLI donanımlı olanlarda hava yastığı ABS ve klima vardır, bozulmayan bir arabadır. O da içinize sinmez ise 14-15bin lira gibi rakamlara Astra F GLS 1.6 96-98 alabilirsiniz, bakımdan bakıma gidersiniz servise, corollanın opel şubesidir.
Yakıt tüketimi konusunda ve makam arabası konusunda sabit bir fikriniz yoksa 17-19bin aralığında rakamlarla satılık çıkarılmış CD donanımlı vectralara bakıp bakımlı ve temiz olanlarını bulma İHTİMALİNİZ var, ancak potansiyel 1000 liralık bir parayı elektrik tesisatı masrafına yatırmayı göze almanızı bir kenara yazmanız gerek. Çoğu elektrik tesisatı sakat arabalardır, ustaya gösterirsiniz bişeyi yok da der, vectranın dezavantajları da bunlar...

İsmailArma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
saolun cevaplar için,
ha doğruları söylediğiniz için çok teşekkürler...

makam arabasını anlamadım, Vectra neredeyse bir şahin doğan kadar boyutu var, çokda büyük bir araç değil sadece içi geniş. piyasadaki vectralar keşke bu kadarda sorunlu olmasaydı.

99-2002 model astraya 17 bin tl verecektim ama temiz çok temiz olsaydı,,, gidipte temiz diye 99 model astraya 25 -30 bin tl verirsek :( - 2006-2008 astralara haksızlık yapmış oluruz...

Astra F GLS bunlardan alınır ama, o tip bir kasaya 15 bin tl vermek zoruma gider :( 5-6 bin tl lik araçları anımsatıyor. :(

Ben hem tip, hem görünüş, hem masrafsızlık, hemde yakıt olarak arıyorum. sanırım aradığımı bulamadım.

Herneyse tüm cevaplar için saolun.
sanırım araba alma fikrinden yada opel astra - vectra alma fikrinden vazgeçmeye başlamaya başladım gibi :(

yada yavaş yavaş hayat görüşümü değiştirip 16-17 bin tl ye gidip 3 tane şahin alıp apaçilere kiraya vereyim =)

Kendinize iyi bakın hoşçakalın.

Son düzenleme: