Opel Astra Yada Vectra Alacağım Yardım

İsmailArma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi günler arkadaşlar, opel astra 98-2002 Şu arkası kesik hatchback olanlar - Opel vectra 96-99 arası birşey alacağım
LPG li almayı düşünüyorum.

İl antalya, Trafik çok. KLİMA FULL AÇIK OLACAK ?

opel astra 98 - 2002 1.6 motor falan ? kmde kaç yakar ?

opel vectra 96-99 2.0 motor km de kaç yakar ?

masrafları çokmudur ? bakımları saymıyorum. bakımları alacağım her araba için yaptırırım... yılda sanayiye ne kadar zamanda gider ?

Vede opel vectra 96-99 model kaç verilir NAKİT?
opel astra G 98-2002 arkası kesik hatcback kaç verilir NAKİT?

ARACIMN KM si kaçı geçmemiş olmalıdır ?

BİRDE BU SAHİBİNDEN sitesindeki araçların indirim oranı nedir ? 19 bin lik arabanın değeri 16 bin midir pazarlıkla indirim olurmu ?

yardım ederseniz çok sevinirim saygılar.

Son düzenleme:

İsmailArma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba;
konuyu reanult yada fiat yada başka bir otomobil sitesine mi açmalıydım ?
bu arada yanlış yaptığım birşeyler mi var ?
neden yazan yok ?
Yada opel Astra veya vectra alınmaz mı ? bunun için mi suskunsunuz ?

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra ya da vectra tamamen sizin zrvkinize kalmış. Ancak temiz vectra bulmak cidden çok zor şu zamanda. yakıt olararak 11-12 lt/100km gibi yakacaktır klima açık olduğunu düşünürsek. Temiz bir vectra için modeline göre en az 17000 lirayı gözden çıkarmalısın bilgin olsun.

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
Bence hangisi temiz ise onu alın ama çoğunlukla şehir içi kullanılacak ise astra daha mantıklı bir tercih olur.Vectranın ş.içi tüketimi 1.1.5 litre daha fazladır.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Astra 1.4 ya da 1.6
Vectra 1.6 ya da 2.0 motorlardan hangisini düşünüyorsunuz?
Astra 1.4 düşünüyorsanız twinport motorlu olanları tercih etmekte fayda var. Vectra B'de benim tercihim her zaman için 2.0 olandan yanadır. Araçta LPG tercih edildiğine göre demek ki ilk öncelik yakıt ekonomisi. Bir araçta öncelikle yakıt tüketimi ve yoğun trafiği olan şehiriçi kullanımı ilk plana çıkacaksa o zaman daha küçük hacimli motora sahip, daha donanımsız ve daha hafif araçlar tercih edilmelidir. Yedek parça konusunda kısaca kaliteli ve sağlam yedek parça=fazla fiyat diyebilirim. Ucuz yedek parça kullanarak sık sık sanayiye gidip habire parça ve işçilik ücreti vermektense bir kere kaliteli ürün kullanmak uzun vadede daha ekonomiktir. Araçların fiyatlarına gelince; her zaman için iyi mal iyi para demektir. Ağır bakım zamanı gelmiş kaliteli bir aracı piyasa değerinin altında almak kar değil zarardır.

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi günler arkadaşlar, opel astra 98-2002 Şu arkası kesik hatchback olanlar - Opel vectra 96-99 arası birşey alacağım
LPG li almayı düşünüyorum.

İl antalya, Trafik çok. KLİMA FULL AÇIK OLACAK ?

opel astra 98 - 2002 1.6 motor falan ? kmde kaç yakar ?

Astra'lar temizini bulunca ömürlük arabalardır. Vectra'ya göre daha az kronik sorunları olan, daha cok tutulan, e birazda daha pahalıdır doğal olarak. Eniştemde 1.4 motorlu olan modeli vardı çok ekonomikti. 25 kuruş diyordu şehiriçi ama klima full açık olacaksa 30 kuruşu gözden çıkarmanız gerekir.

opel vectra 96-99 2.0 motor km de kaç yakar ?

Vectra B kasa namıdiğer uzay kasa olarak bilinen model biraz cins arabalardır. Temizinin mutlu edeceği, ama viranesinin ocağına incir ağacı dikeceği cinsten. Genelde elektronik aksamı kronik sorunlu olur. Astra'ya göre daha çok sanayi yolunu tutabilirsiniz. Piyasada temizi var ama onlarada ciddi paralar isteniyor. Bildiğim kadarıyla normal kullanımda şehiriçi 32-33 krş yakar. Klima full açık olacaksa 40 kuruşu gözden çıkarmanız lazım. 2.0 motorlu olanlarını tercih edin, 1.6'ların o kasa için düşük kaldığı söyleniyor.

masrafları çokmudur ? bakımları saymıyorum. bakımları alacağım her araba için yaptırırım... yılda sanayiye ne kadar zamanda gider ?

Temiz bir Astra (eniştemden biliyorum) sadece yağ değişimine ve ufak problemler için sanayiye gider. Ama Vectra B'yle sanayi yolunu tutarsanız cebinizden ciddi miktarlar çıkabilir bunu göz önüne alın.

Vede opel vectra 96-99 model kaç verilir NAKİT?
opel astra G 98-2002 arkası kesik hatcback kaç verilir NAKİT?

Vectra CD ve GLS modelleri temizliğine göre 14-17 arası değişir. Haaa 12'ye de vardır ama öyle yıpranmıştırki, 5bin liranızı sanayide harcarsınız.
Astra G 99-00 CD modelleri için 20bin verirdim şahsen. Çok tutulan bir araba, peynir ekmek gibi satıyor.

ARACIMN KM si kaçı geçmemiş olmalıdır ?

Oynanmamış ise 200.000'i geçmeyen makuldur. Ama oynanmışta 300.000'lerden 130.000'lere düştüyse vay halinize... Bence ilk yada ikinci sahibinden almaya bakın...

BİRDE BU SAHİBİNDEN sitesindeki araçların indirim oranı nedir ? 19 bin lik arabanın değeri 16 bin midir pazarlıkla indirim olurmu ?

19bin liralık arabayı kolay kolay alamassınız 16'ya... Valla bende araba kovalıyorum, adam 18250 yazmış, ne olur diyorum en son 18 olur diyor... Pazarlık payı çok sıkışmadığı sürece düşük oluyor genelde... Ama geçen günlerde 22500 yazan bir arac sahibini aradım, paraya acil sıkıştım 19500'e gel al dedi... Arada böyleleri oluyor ama piyasası genelde bellidir, ortalama fiyatı ona göre çıkartırsınız diğer araçlara bakarak...

yardım ederseniz çok sevinirim saygılar.

Elimden geldiğince sorularınızı cevaplamaya çalıştım. Siyahla kalınlaştırdığım benim cevaplar. KOLAY GELSİN

bandem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kusura bakmayın ama zamanının makam aracını ( vectra) almayı düşünüp sonra yakıtı sanayiyi kriter olarak belirlemek bana saçma geliyor.

Vectra almayı düşünen önce niçin bu arabayı almak istediğini düşünmeli.

Bir vectra aşığı olarak alacak kişinin hakkını vermesi gerektiğine inanıyorum. Piyasadaki %70i dökülmüş vectralara bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız.

Sent from NOKIA Lumia 1520 using Tapatalk

İsmailArma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bacadir68, nightknight,smihci, ahmetokur, bandem
cevaplar için çok teşekkür ederim öncelikle, yine cevap verirseniz, cevaplarsanız çok sevinirim.

eldeki max para max çıkartabileceğim, 16 - 17 bin tl.
kilolu ve iri yapılı birisiyim, palio emniyet kemeri tıkı tıkına sıkarak kapatabilmiştim sürücü kursunda. palio, clio, yok ford fiesta gibi arabaları sevmiyorum, a sınıfı b sınıfı ufak geliyor, ayrıca ne ayar yapılırsa yapılsın, rahat edemiyorum.

o yüzden C veya D sınıfı istedim...

opel istememdeki amaç;
fiat, renault, hyundai, ford dan, tata, cherry, peugeut, skoda bu tarz markalardan daha iyi geldi gözüme, şöyle bir yapılarına modellerine bakarak sevmediğim araba markalarıydı...

ama bir Opel markası benim gözümde, mercedes - bmw - wolswagen gibi

Fiyatıda ucuz olunca bmw,ww, mercedes den daha iyi geliyor bana göre.

Opel vectra istememdeki amaç, kapıyı açtığım gibi içerisine oturmuştum hiçbir ayar yapmadan. ve Çok ortopedik gelmişti.

O yüzden Vectra diye düşünüyordum ilk başlarda daha sonra astra diye düşünmeye başladım.
ama opel astraya hiç binmedim.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 00:24 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 00:15 ----------

Şimdi;
Eldeki Para Max 16-17 Bin tl (sigortası - vergisi - tüm alış satış işlemleri herşey dahil 16-17 bin tl)

istediğim araç Lpg li olsun, sanayiye gitmesin, arıza yapmasın, yok koltuk kılıfı yok yağ değişimi yok bakım bunlar için götürmek boynumun borcu. ama saniyeye çok gitmesin en azından aldıkdan 1-2 yıl sonra gidebilir ufak tefek şeyler için. motorda falan ağır arızalar olursa altından kalkamam. max 3 - 4 ayda onun için para biriktirmem gerekir :(
işte bu yüzden sanayiye gitmeyecek bir araç istiyorum.

biraz genç işi, az yakan, az yakan derken şehir içi klimalı 40 - 50 kuruşu geçmesin :( (25-30 kuruş favorimdir.)

mesela 5 t lye 15 km yol gidebileyim en azından.

Ben vectra a - b - c astra gli astra g falan fazla anlamıyorum,
şu alttaki resimlerdeki modellerde opel istiyorum.
İlk arabam olacak.

Opel_Vectra_front_20080222.jpg

Opel_Astra_G_rear_20081128.jpg

Yardımcı olursanız sevinirim çok saolun.

Son düzenleme:

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fiyat aralığı biraz sıkıntılı. ya bekleyip temz bir araç kovalayacakasın yada başka markalara bakacaksın.
vectra bakmanı tavsiye etmem. piyasada masraf çıkartmayacak vectra yok gibi. kaldı ki piyasasıda çık yükseldi. önceki aracım olan 96 vectra yı 13 bine satmıştım. şimdi bakıyorumda 16-17 yazanlar var.
astranın düz, yol bilgisayarsız modelini alırsan daha az masrafla binersin.
opel den başka 2002 model Corolla bakabilirsin.