Ön panel kontrol düğmeleri çalışmıyor

AstraGTwinport

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üstad dediğin gibi yaptım rafı kolayca çıkardım, ancak buradan yukarı doğru yani düğmelerin arka kısmına baktığımda herhangi bir soket göremiyorum, sadece iki adet halat ve bu halatları taşıyan kalın kablo var. o halatlarda sanırım büyük yuvarlak klima kontrol düğmelerine ait. peki bu üçlü (iç sirk., klima ve arka cam rez.) kontrol düğmelerinin soketi nerede yani bir şekilde sigorta paneline doğru çıkışı vardır o çıkşı ve kabloları bulsam sorunu çözebilirim, şimdi bilmeden söküp dağıtmak da istemiyorum, lütfen yardımcı olun

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı düğmeler bende de arızalanmıştı yetkili servis panodan deyip değiştirmişti hakkatende öyleydi sigortadan yada kablodan değildi..

AstraGTwinport

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı düğmeler bende de arızalanmıştı yetkili servis panodan deyip değiştirmişti hakkatende öyleydi sigortadan yada kablodan değildi..

peki ne kadar masraf çıkardılar pano derken sigortaların bulunduğu tabladan bahsediyoruz değilmi?

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok havalandırma kontrol panosu yani o 3 düğmenin ve sıcak soğuk havalandırma yöne hızını ayarlarıın olduğu parça 340+kdv görünüyor şuanki fiyatı

attachment.php

Ekli dosyalar

• hava.jpg
    hava.jpg
    42.5 KB · Görüntüleme: 54
Son düzenleme:

AstraGTwinport

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üstad sahibinden.com'da 150 tl'ye buldum, umarım daha basit birşeydir, 3 tane düğme dışında herşey çalışıyorken koca paneli komple değiştirmek de mantıksız geliyo insana

BassBoost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Halatların tam orta bölümüne doğru kalın elektrik kablosundan oluşan bir soket görmen lazım,halatlar işin mekanik kısmıyla ilgili,tuşlardaki komutları o kablolar iletiyor,ayrıca Mehmet beyin dediği gibi benim başıma gelen şeyde pano yani o konsolun arkasındaki devre kartındaydı sorun,devreyi dikkatli inceleyince baskı devresi yanmış ve kopmuştu araya lehim atarak kapattım ve düzeldi,ama dediğim gibi bunu görebilmen için konsolu sökmen gerekecek elimden gelmez dersen hiç bulaşma götür servise

AstraGTwinport

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alt raf ve torpidoyu sökerek bir büyük bir küçük iki adet sokete ulaştım soketlerde herhangi bir kablo çıkması veya yanma göremedim, muhtemelen bu üç düğmeyi yönlendiren devre kartında bir arıza var, devre kartına da ön paneli sökmeden ulaşmak imkansız, servis yolu göründü galiba..

AstraGTwinport

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sonunda sorunu servis aracılığıyla çözebildim, tuş takımının altındaki board değişti, Samsun Reis otomotive götürdüm, klima paneli komple 400 tl olarak görünce tamir imkanı varsa imkanları zorlarız dediler :) çıkma board takmışlar ve işçilik de dahil 80 tl verdim bir de iç dış yıkama yaptılar, showroomda yeni astra sedanı da inceledim kahvemi de içip çıktım geldim :) yetkili servis fobimi de böylece yenmiş oldum, ben böyle ilgili ve bilgili bir hizmet daha önce hiç almadım... benzer problemi yaşayan arkadaşlar, hiç uğraşmayın direk servise götürün.