Ön panel kontrol düğmeleri çalışmıyor

AstraGTwinport

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2006 model astra G aracımın ön konsolunda bulunan İç sirkülasyon, klima ve arka cam rezistans düğmeleri çalışmıyor, (resim eklenmiştir) ilgili bütün sigorta ve roleleri kontrol ettim sorunu buluamadım, sorun ne olabilir acaba, lütfen fikirleriniz paylaşın..

Ekli dosyalar

• 23022011152.jpg
    23022011152.jpg
    30.6 KB · Görüntüleme: 88

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Klima ile ve havalandırma fanı ile aynı sigortadan besleniyor. Torpido tarafında soketi var.
Bi şekilde aşırı akımdan kablosu ısınıp soketen kopmuş olabilir.

AstraGTwinport

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir de sadece klima değil arka cam rezistansı ve iç sirkülasyon düğmesi de çalışmıyor, yalnız bugün sigorta ve roleleri kontrol ederken dikkat ettim iç sirkülasyon düğmesindeki ışık bazen çok zayıf da olsa yanıyor, diğerleri hiç çalışmıyor. ayrıca havalandırmada problem yok gayet iyi üflüyor 4e kadar açıyorum canavar gibi :)

Son düzenleme:

AstraGTwinport

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
muhtemelen küçük bir temassızlık vardır bir yerlerde ama servise götürsem bir sürü gereksiz parça değiştirip masraf çıkartacaklar, ne hale geldik bakarmısınız arabamız arızalanıyor servise gitmeye çekiniyoruz, insanları bu kadar da enayi yerine koyup para kaynağı görmek olmazki..Sözüm tüm servislere değil tabiki ama çoğunluğu böyle malesef..

BassBoost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı şey başıma şu şekilde geldi,tuşların arkasındaki ampulun ordan yanlışlıkla kısa devre yapmıştım led'e çevirirken,tuşlar çalışıyor fakat devrede olup olmadığını gösteren ledleri çalışmıyorsa muhtemelen sendede aynısı olmuş olabilir,bendekinde o panelin arkasındaki devre kartında baskıda kopma meydana gelmişti,devreye lehim atıp tekrar birleştirince ışıklarım yeniden yanmaya başladı.

Bir de konuyla alakası yok fakat teybinizin ekranındaki görüntü benim teybimle aynı Xetec DM7372,karışık çalmıyor diye teybi fırlatmak üzereyim sizinkinde çalıyormu =)

Son düzenleme:

AstraGTwinport

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üstad tuşların işlevleri de çalışmıyor yani klima düğmesine basınca klima çalışıp da ışığın yanmaması diye bir durum yok, klimayı devreye sokamıyorum, bu arada teyp goldmaster ve karışık çalıyo, geri kamerası da taktırdım çok güzel bi özellik bence, geri görüş moduna girince teyp çalmaya devam ediyor sadece ekran görüntüsü değişiyor, bundan önce sunny vardı komple müzik sistemi iptal olup geri görüşe geçiyodu bu öyle değil. neyse konuyu dağıttık galiba :) hocam lehimi nereden yaptın yani sokete nereden ulaşabildin

BassBoost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
klima panelinin arkasına erişmen gerek,bu biraz zahmetli tüm konsolu teybi vs söküyorsun,bir de Cengiz abinin dediğini gibi kablo çıkmış olabilir,mesela konsoldaki boş gözü söküp elinle kalorifer kısmına bağlı bir soket var onu kontrol edebilirsin en basitinden

*Benim teypde de kamera bağlı herşey çok güzel,sırf karışık mp3 çalmıyor hep sıradan çalıyor diye bıktım.

AstraGTwinport

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ön konsoldaki çekmece gibi olan gözü kastediyorsunuz sanırım, bu göz oraya oturmasını sağlayan tırnaklara sahip, onları kırmadan nasıl sökebilirim, torpido gözünü sküp yandan müdahale etme şansım varmı acaba, belki soketlere de oradan ulaşılabilecek bir yer vardır

BassBoost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet orası,altta 2 üstte 2 4 tırnak var toplam onlara düz tornavida sokarak yani 2 tane düz tornavida al,ilkten üsttekilere sok tırnakları kaldır sonra boş gözü kendine doğru çek tırnaklardan kurtulacak sonra aynı şeyi alttaki tırnaklara yapacaksın kırılmaz dikkatli yaparsan,torpiododan da görme şansın var sanırım teybi görebiliyordum alt kısmını da görürsün büyük ihtimalle