New Corsa Açik Hava Filtresi Taktiranlar Buraya.

alper__06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ARKADAŞLAR Type-R AÇIK HAVA FİLTRESİ TAKTIRDIM.KİMİLERİ ÇOK YAKAR DİYO KİMİLERİ AZ YAKAR DİYO??? ARABANIN GİDİŞİ DEĞİŞTİ FARKINDAYIM SESDE GÜZEL AMA YAKITI NE DERECE ETKİLER VE UYGULAMA SİZCE DOĞRUMU?.TECRÜBELİ ARKADAŞLARDAN CEVAP BEKLİYORUM.:help:
img126cj5.jpg

img128zl8.jpg

img124iy8.jpg

img127lc9.jpg

img123ws8.jpg

levoli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güle güle kullan üstat arabada filtrede güzel... yalnız büyük olasılıla motordan sıcak hava çekiyordur. biliyosun açık havanın amacı daha fazla ve soğuk hava emmek ama motorun sıcağı bunu engelliyodur.. en güzeli kapalı bir sistem oluşturmak cold air intake denilen o biraz maliyetli. ikici bir yöntem filtreyle motor arasına ısıyı iletmeyen filtreyide çok daraltıp bunaltmayacak bir kaplama yapmak...

alim34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlısı olsun alper fiat alım

SERKAN_61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alper abi corsa konusuna yazdığım gibi ses almak için basmak gerekiyo sanırım twinport seninkide 1.2 sesi almak için basmak gerekiyo yüksek devirli sürmek lazım oz amanda biraz da olsun artıyo yakıt ama normal kullanımda hiç bir etkisi yok...

dnanor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizimkiler yeterince sesli çalışıyor valla..
ama isterdim bende taktırmak.bir şeye yarar mı bilemem ama..

e_uludag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya arabanın gidişinde hissedilecek derecede bir artış olmuyor, ama asılıp o sesi duyunca, sanki araba daha iyi gidiyormuş havası yaratıyor:)

Arkadaş çok doğru söylemiş, açık hava filtresinin sıcak hava dan ziyade soğuk havayı çekmesi gerekiyor zira ne kadar soğuk hava, o kadar performans.

Son olarak, arada bir aracını yıkatırken hava filtresine de hava tuttur, tabi zarar vermiyecek şekilde. Çünkü çok toz tutuyor. Gerçi hava filtresi yağları falan varmış ama o konuda pek bir bilgim yok.

bol sesli sürüşler:):)

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O filtre araca biraz büyük gibi.Düşük devirlerde, özellikle sabah ilk çalıştırdığında çekişte düşme veya boğulma hissetmiyor musun?

Filtre sesinin verdiği gazla yüksek devirlere tırmanmanın haricinde fazla yaktırmaz...

alper__06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
erman öyle bişey hissetmedim sonuçta arabayı hareket ettirmeden en az 5 dakika rölantide çalıştırıyorum zaten bizim araçlar soğukken dizel gibi ses çıkarıyo.bide ilk çalışmada yağ pompası hemen devreye girmediği için motorun ömrü açısından gaz vermeden en az 5 dakika rrölantide çalıştırmak çok faydalı.