Motordan gelen ssss diye ses

y.alper

Kayıtlı Kullanıcı
58-Sivas
Siteyi ziyaret et
Tesekkurler hocam saolasin. Insallah sikinti buyumez. Istanbulda usta begenmezdim. Kars a geldim usta bulamiyorum. Yetkili servisi bukadar istememistim hic:)))

kent36100

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tesekkurler hocam saolasin. Insallah sikinti buyumez. Istanbulda usta begenmezdim. Kars a geldim usta bulamiyorum. Yetkili servisi bukadar istememistim hic:)))
hocam dedıgım ustaya gıdın eger araba garantılı degılse servısden once dedıgım ustaya gıdın menun kalırsınız doguda o usta tek opelın herseyını bılıyor gıtmeden once arayın soyleyın cok yogun sıra gelmez kolay gelsın gecmıs olsun

y.alper

Kayıtlı Kullanıcı
58-Sivas
Siteyi ziyaret et
Bugun 3 ustaya gittim. Biri bakti bakti bisey yok normal dedi. Birine gittim bakti bakti bisey bulamadi. Manifoldu sokup contalarina bakacaz dedi. Sade sokmeye 100 tl dedi:)) En son burada iyi dedikleri bir ustaya gittim. Bakti bakti. Direksiyon pompasinin sesi normal dedi. Elimle hissedebiliyorum dedi. Manifolddan olsa yada hava kacirsa rolanti dengesiz olur, tekleme, cekmeme olur sarsinti olur dedi. Aracimda bunlarin hicbiri yok. Kontagi kapatince gelen sesede valf kapanma sesi dedi. Tesekkur ettim. Para istemedi 20 tl yi zorla verdim:))
Sizce teshis dogrumu acaba?

kenan3535

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor sogukken se rolanti sensöründen gelıyor ısındıkdan sonra kesilir eger kesılmıyorsa ya hortumdan yada mestanauzdan gelebilr

y.alper

Kayıtlı Kullanıcı
58-Sivas
Siteyi ziyaret et
dbe9872cc337cc0fb243bae6524dc633.jpg

Arkadaslar uzun suredir aracimdaki ses devam ediyordu. Bugun emme manifoldu sokuldu ve kirmiziyle isareklenmis olan parca catlamis ve hava kaciriyordu. Siparis edildi yarin takilacak.
Merak ettigim sey bu parca motor ile manifoldun arasinda kaliyor ve darbe almasi imkansiz. Sizce nasil catlamistir. Ustaya kalsa hararet yapmistir ondan olmustur diyo ama arac hararet falan yapmadi.

y.alper

Kayıtlı Kullanıcı
58-Sivas
Siteyi ziyaret et
Birde bu manifold sokulurken suruyle soket vida vs sokuldu. Acaba toparlanirmi sok sikintilimidir toplamak. Acikcasi icim burkuldu arabami oyle gorunce:(((
Ayrica aracta sorun olmadigina dair bana telkin veren ustalara da ayrica sevgilerimi[emoji35] iletiyorum.