2013 Astra J 1.3 Dizel motordan gelen ses

bektassaka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,

Öncelikle aranıza yeni katıldım, corsa ile ilgili konu bulamadım, yeni konuda açamadım,

Aracım Opel Corsa 1.3 cdti, 2012 model, 94600 Km.

Sıkıntımdan bahsedecek olursam, aracı sabah çalıştırdığımda çalıştıktan 3-5 saniye sonra yaklaşık 4-5 saniye süren bir metal sesi geliyor, ama sadece sabah çalıştırmada. Gün içinde 10-12 saat park halinde olup akşam tekrar çalıştırdığım da gelmiyor o ses.

Aracın bakımlarını yaptıralı 5000 km oldu. Ayrıca ilgisi falan varmıdır bilmiyorum ama geçen arefe günü v kayışını değiştirdim. birde usta şanzıman kulağını değiştirmek istedi ancak parçacının malzemesini beğenmeyip eski parçayı düzenleyip geri taktı. araçtaki bu ses bir haftadır var. videosu var ancak yükleyemedim, çalıştıktan 3-4 saniye sonra gelen metal ses hakkında bilgilerinizi rica ederim.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sesi duymadan çok bişey denemez ama gergi bilyası olabilir, olmaması gerekir ama V kayışından gelebilir, yeni değişti demişsiniz.

Sabah soğuk motorda sesi çekip, değişimi yapan ustaya götürün.
Sıcak motorda yapmadığından demesin bişey yok bunda.

Kerem Mirza

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,

Öncelikle aranıza yeni katıldım, corsa ile ilgili konu bulamadım, yeni konuda açamadım,

Aracım Opel Corsa 1.3 cdti, 2012 model, 94600 Km.

Sıkıntımdan bahsedecek olursam, aracı sabah çalıştırdığımda çalıştıktan 3-5 saniye sonra yaklaşık 4-5 saniye süren bir metal sesi geliyor, ama sadece sabah çalıştırmada. Gün içinde 10-12 saat park halinde olup akşam tekrar çalıştırdığım da gelmiyor o ses.

Aracın bakımlarını yaptıralı 5000 km oldu. Ayrıca ilgisi falan varmıdır bilmiyorum ama geçen arefe günü v kayışını değiştirdim. birde usta şanzıman kulağını değiştirmek istedi ancak parçacının malzemesini beğenmeyip eski parçayı düzenleyip geri taktı. araçtaki bu ses bir haftadır var. videosu var ancak yükleyemedim, çalıştıktan 3-4 saniye sonra gelen metal ses hakkında bilgilerinizi rica ederim.

http://www.opelim.net/forums/teknik-servis/121560-yokuslarda-sikirti-sesi-1-3-ecoflex.html

buradakı sese benzer bir ses mi hocam.

https://www.youtube.com/watch?v=RPAvlCqj4Fk&feature=youtu.be

AYnı sorun bende de var hala. usta da bişey diyemiyor.

Chevroletaveo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu Sorun EGR' den olabilir diye düşünüyorum bi temizletmek tekrar adaptasyon yaptırmak mantıklı olabilir. EGR sibobundan böyle ses geliyor sanki