motor lambası

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
sana yakında bosch car servis varsa orda dene bence. orda takılan bosch marka sanırım ama emin değilim yine net hatırlamıyorum markasına bakmıştım ama unuttum şimdi, filtreden sonra bir daha yanmadı arıza lambası. ayar falan da yaptırmadım değiştirdikten sonra... direk düzeldi. aslında ayarlasa yakıtı da düşürebilir belki...

Dağ-Cey Lpg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracıma 1 sene önce atiker marka lpg taktırdım ve motor lambam 1 senedir yanmaya devam ediyor ısrarla cihaza bağlayınca fakir karışım falan diyor hatayı siliyoruz ama bir süre sonra aynı hale geliyor. Ne yapmam gerekir. İnce ayar yapmaktan anlamıyor usta. Teşekkürler

Aracınız fakir yakıt karışımı algılıyor, Ustanıza söyleyin biraz yükseltsin ayarları. Ozaman yanmayacaktır, ama bu da yakıtınızı azda olsa arttıracaktır.

gOkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fakir karışım sorunu ve yeniden kalibre edilmesi lazım.Bu sorun sadece lambanın yanmasına değil motorun sağlığınada olumsuz etki eder.

vectra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg kitinin ECUsuyla aracın kendi ECUsunun uyum sağlamasından ileri geliyor bu sorun bence.

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi henuz değisimedim isler yoğun değisince ölçüp bilgi verecem sana
bende bisey soracam filtre markası bosch mu baska marka mı acaba

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor için emilen hava yüksek konsatrasyonlarda toz ve toprak partüküllerini içerir.
Bosch'un hava filtreleri tam motor performansı sağlar ve en zorlu koşullarda bile güvenilirlik temin eder. Bu filtreler güvenilir şekilde emilen havayı temizler ve emilim sırasında oluşan ısı, yağ ve hava değişimlerine karşı resistanslıdır.
Uygun zamanda hava filtresi değişimi bir zorunluluktur. Bosch hava filtreleriyle yakıt tüketiminizi % 10'a kadar azaltabilirsiniz

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
abi henuz değisimedim isler yoğun değisince ölçüp bilgi verecem sana
bende bisey soracam filtre markası bosch mu baska marka mı acaba
inan tam hatırlamıyorum ama ilk fırsatta bakıp yazarım buraya.
büyük ihtimalle bosch tur ama, bosch var da başka marka takacak değil ya.
şu aralar xenon la başım dertte, odaklamayı bir türlü sağlayamadım.
duylu olması büyük zorluk yaşattı montajda.
işten çıkar çıkmaz sanayideyim iki gündür...
dıştan geçen teli tam alta denk getiremedik bir türlü.

dt.jeju

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracı alalı 1 hafta oldu, benimkisinde de yanıodu..
bi kaç servise sordum bu durumu, söyledikleri şuydu : "hocam böyle idare ediceksin ya da aracı benzinde çalıştırıp sonra gaza geçeceksin
ben ikinci seçeneği seçtim benzinde çalıştırıp gaza sonra geçiorum, o zaman ışık yanmıyo

şimdilik sorun çözüldü, ama böyle olacağını bilseydim kesinlikle lpg li almazdım opeli

ben ilk defa duyuyorum bole bişey hiç bir markada bole bi sorun duymadım
çok ilginç...