Motor Arıza Işığı

feardark26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba;
Aracım 2005 Model Opel Astra 1.6 Twinport Tartarini LPG'lidir. 80.000 Km ve kazasız orjinaldir.
Şimdi geleyim aracımla ilgili problemime;
Aracımın kornası çalışmıyordu dreksiyonun üst kapağını söktüm içine bakmak için tekrar taktım korna çalışmaya başladı :)
Şimdi aracımda iki ayrı ışık yanıyor 1. Anahtar resimli 2. motor lambası
Anahtar resimli olan için LPG den kaynaklı olabilir dediler.
2. Işık dün akşam başıma gelen bir olaydan sora meydana geldi bu konuda bilgili kişilerden destek alıp ona göre hareket etmek istiyorum.
Akşam aracıma egsoz takmıştım universal tüm araçlarla uyumlu sadece başlık
sonrasında 5 km bir yola çıktık yolda aracı biraz sündürmek istedim araç kekmeye başladı afalladı (otomatik vites) sonra motor ışığı yanmaya başladı aracı sağa çektim egsoza elimi bir sürdüm yanıyor resmen sonra hemen çıkardım tekrar çalıştırıp devam ettim araç biraz açıldı sanki boğulmuştu.Neyse akşam garaja arabayı koydum sabah çalışmadı araç ve motor ışığıda sürekli yanıyor 4. seferde araç zorla da olsa çalıştı şimdi ne yapmam gerekir yada aracı zorlayarak ne yapmış olabilirim?

fatihko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun. Aracınızı bilgisayara bağlatıp hata kodlarını ögrenerek başlayabilirsiniz. Anahtar lambası immobilizer arızası olabilir. Lpg motor işaretli ışığı yakıyor.

MT27i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

feardark26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fatih Bey;
Aracımı frenle gaza basarak yarım kontak çevirdiğimde km yazan yerde
ECN 13007 ECN 17258 ECN 50171 YAZIYOR SIRAYLA
Ve motor ışıgıda hala yanıyor bunlar arıza kodlarımı ?