motor lambası

JOSEFGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracıma 1 sene önce atiker marka lpg taktırdım ve motor lambam 1 senedir yanmaya devam ediyor ısrarla cihaza bağlayınca fakir karışım falan diyor hatayı siliyoruz ama bir süre sonra aynı hale geliyor. Ne yapmam gerekir. İnce ayar yapmaktan anlamıyor usta. Teşekkürler

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
EGR iptal ise yanması doğaldır.
Değilse lpg taktırdığınız yerde ayar yapılması gerekiyor.
Düşük yakıt değil mi? Ayrıca aldığın yere de mutlaka dikkat et.

Son düzenleme:

JOSEFGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egr iptal değil ama lamba sönmüyor benzinli kullanımda yanmıyor ama

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzinde kullanım yanmıyorsa kalibrasyon hatasıdır... zaten size fakir karışım hatası veriyormuş... lpg karışımını biraz daha zengine almasını söleyin lpg ustanıza...

egecdx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracıma 1 sene önce atiker marka lpg taktırdım ve motor lambam 1 senedir yanmaya devam ediyor ısrarla cihaza bağlayınca fakir karışım falan diyor hatayı siliyoruz ama bir süre sonra aynı hale geliyor. Ne yapmam gerekir. İnce ayar yapmaktan anlamıyor usta. Teşekkürler
Bendede aynı problem var.araba soğuk iken sabah gaza geçinde kısa müddet gittikten sonra motor ışığı yanıyor,arabayı stop edip tekrar çalıştırıyorum.hararet 90'a kadar çıkana kadar benzinde kullanıyorum sonra gaza geçiyorum düzeliyor

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
ben size ucuz ve işe yarayan bir yöntem söyleyeyim...
ben de çok uğraştım bu konu ile, aracı alalı 4 ay oldu ve ilk zamanlar benimde yanıyordu arıza ışığı ama sadece yokuş çıkarken. düze gelince tekrar sönüyordu.
hava filtresi daha yeni takıldığı için ihtimaller arasına almamıştım.
ama bosch car da şanzıman yağı, fren hid. ıvır zıvır bakımlarını yaptırırken daha bembeyaz görünmesine rağmen değiştirelim dedim hava filtresini de. değişirdikten sonra bir daha hiç yanmadı arıza lambası.
ayarından da olabilir motorun nefes alamamasından da olabilir o ışığın yanması.
bence yapılması gereken önce filtreyi değiştirip ondan sonra güzelce bi tekrar ince ayar yaptırmak..
yalnız filtre seçimi önemli. diğeri de temiz olmasına rağmen problem çıkarıyordu. her markanın geçirgenliği eşit değil demekki... mantıklı çünkü aynı malzemeleri kullanmıyorlar...

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bana mantıklı geldi benim arabamda hava filtresini değistikten sonra fazla yakmaya basladı tekrar değiseceğim