Motor isinincaya kadar gaz yemiyor

caliman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun bendede var ...Tututkluk kesiklik yapıyo sabahları sonra da vırınn diye fırlıyor...Yaklaşık bir sene oldu..Bujileri değiştim gaz sistemi milimetrik ayarlandı filtreler falan değişti....Bir de ateşleme bobiniyle buji kabloları sıfır takıldı.Oksijen sensörünü çıkma deneme amaçlı değiştirdim... Canavar gibi oldu.

Düz tüplu öteki aracımda da hem gaz hem benzinde geç çalışma var, sabah marş basarken arkadan boğaz kazıntısı gibi bi ses geliyor önemsemedim. Zor çalışma var

Yardımlarınızı beklerim

dgnzcn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.doganozcine.com
işte lpg nin zararlarından sadece biri. kimbilir arka planda sisteme ne zararı var.
umarım sorununuz geçer...

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede bu sorun vardı en son tech 2 ile benzin enjektörlerini sırayla kapatıp açınca düzeldi artık sabah gaz yememem sorunu kalmadı ama tesadüfde olabilir bendeki tech 2 ile bi baktırın isterseniz enjektörlerinize

sfi_izmir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
c20xe sabahları çok zor alıyor

93 model opel astra c20xe sfi aracım sabahları calısmıyor ilk 10 marşta marş basıyor tepki yok sonra tepki veriyor calısacakmıs gibi yapıor 20. marşlara dogru cok hafif gaz vererek calıstırabiliyorum fazla gaz verdimmi stop ediyor hafif hafif gaza dokunarak 3 4 bın devir arası sabitliyorum 20 30 sn sonrasında araba zehir gibi gidişi fln cok guzel aradan 2 saat geçiyor marş basıyorum tekrar sıkıntı yok 5 6 saat geçince araba yine calısmıyor aynı sistem çalıştırıyorum bujiler buji kabloları bobin yeni hepsi gm orjınal aracımda brc sıralı sistem war beynı sildirdim ayar yaptırdım benzını fulledım benzınde stop ettim yıne aynı sorun war gaza geçtimi sorun kalmıyor fakat ilk marş brc oldugu için gazla calısmıyor yardımlarınızı bekliyorum

Son düzenleme:

senol_samasti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar mrb uamarım yardımcı olurum

Bu gaz yememe sorununu çok yaşadım araç 1 hafta serviste kaldı bulamadılar sonuç kendi araştırma ve deneme sonucunda problemin hava debimetresi olduğu ortaya çıktı arıza lambası yanmıyordu ancak debimetre değişinçe problem düzeldi ve bir tüyo vereyim eğerki arabanın yağ değişimi geçmişse yani ne demek yağ eskimişsede aynı problemi yapar ne alakası var demeyin tecrübemle sabittir çünkü bunlarda sibop ayarı yağ ile yapılır yağ kalınlaşınca fincanların içine giriş ve çıkışı zor olur deneyin pişman olmazsınız çok usta gördük ama birçoğu füzuli adam:d:d

sfi_izmir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
s.a

dostum debimetre olsa süreklü aynı şeyi yapar benım ilk calısma sıkıntım war ve 30 sn kadar gaz yemıyor sonrasında zehir gibi ısı sensoru dediler onu deiştiriyorum deişimi yazarım

sfi_izmir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
s.a.

sorun ısı müşürü dostum ya kablolarında sorun oluyor ya ısı müşüründe başka hiçbiyerde sorun arama 8 aydır cekıyorum deiştirmedigim bişey kalmadı en son ısı müşüürü kablosunu komple yeniledim duzeldı saat gibi suan... umarım yardımım dokunur sizlerede.

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu sorun aracımı ilk aldığımda bendede oldu bir adet wd 40 alın ve sensörlerin kablolarını çıkarıp güzelce wd 40 sıkın..zamanla oksitlenme v.s. olduğu için iletkenliklerini kaybediyor özellikle motoru yıkattırırsanız dahada çabuk olur..bir ihtimal benzin enjektörlerindende kaynaklanabilir..yada lpg enjektörü bozulmuş olabilir ve sabah aracı çalıştırdığınızda lpg verip zor çalışmasına ve boğulmasına sebeb olabilir..ben o sorundan wd 40 sonrası tamamen kurtuldum 1 yıldır herşey normal mutlaka deneyin