Motor isinincaya kadar gaz yemiyor

mustym35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkdaşlar son bir kaç gündür İlk çalışma süresi coğalmaya başladı bazen 3. marşta alıyor ve motor ısınıncaya kadar gaza yüklendiğimde sanki aracı arkadan bi şey tutuyormuşmuş gibi motor ısısı yükseldikten sonra problem yok.Bu sorun sadece benzinde oluyor LPG de bir sorun yok. Tecrübesi olan varmı

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arkdaşlar son bir kaç gündür İlk çalışma süresi coğalmaya başladı bazen 3. marşta alıyor ve motor ısınıncaya kadar gaza yüklendiğimde sanki aracı arkadan bi şey tutuyormuşmuş gibi motor ısısı yükseldikten sonra problem yok.Bu sorun sadece benzinde oluyor LPG de bir sorun yok. Tecrübesi olan varmı

benzer sorun bende de var. araç lpg ye geçene kadr benzinde gaza yükleniyom sanki birisi arkadan arabayı çekiyomuş gibi geliyo 2-3 saniye sonra araba birden roketliyo.. bia anlam veremedim.. bakalım bi çözümü çıkacakmı............

HaCkİm_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım aynı sorun bendede var. oksijen sensörünü falan değiştim gene olmadı. lpg ustasına gittim lpg de sorun yok dedi. Ama bence lpg enjektörleri araç stop edince gazı kesmiyo yada geç kesiyo araç benzin-gaz karışımından boğuluyor gibi geliyor. müsait zamanda lpg enjektörlerini değişecem bakalım sorun çözülecekmi.

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bendede var. araba ilk marşda çalışıyor. Fakat LPG ye geçinceye kadar özellikle ranpada hemen hızlanmıyor. Benimki benzin pompasından diye düşünüyorum. Çünkü pompayı değiştirince bu sorunu yaşamaya başladım. (istanbuldan orj. BOCSH diye aldım fakat sanırım yansanayi BOCSH). Bende nasılsa LPG ya geçince sorun yok diye önemsemedim

shambala

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun LPG yi bu yüzden sevmiyorum her yönüyle sorunlu motoru mahvediyor

bozdagli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bende de vardı. ilk çalıştırmada gaza basınca hemen gaz yemiyor tam tersine önce motor devri düşüyor stop edecek gibi oluyor ama 1-2 sn sonra devir fırlıyordu. lpg ye geçince veya motor ısınınca hiçbir sorun yok. forumda bir arkadaş oksijen sensörünü değiştirince düzelmiş, başka yerlerde okuduğum kadarıyla bazıları arabayı benzinde kullanma, carbon clean, egr temizliği, gaz kelebeği temizliği filan yaptırmış. bazılarında faydalı olmuş bazılarında hiç olmamış.
bende bir depoya enjektör temizleyici atıp yaklaşık 500 km dir benzinde kullanıyorum.faydasını gördüm. büyük oranda düzeldi ama tam değil hafiften yapmaya devam ediyor. bir süre daha benzinde kullanıcam bakalım.

cess

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benim corsa b de geç çalışıyor yaz kış.4 veya 5 saniye marşa basmak zorunda kalıyom.ancak bu sürenin sonunda motor çalışıyor. anlamadım ben bu işi.genelde herkez bişeyler yazmış ama kimse tam çözüm bulamamış.var mı fikri olan.

thskt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar çözüm bende :D
Aracımı ilk aldığımdan beri ısınana kadar yerimden kalkamıyordum. Hem acaip koku oluyordu hem de gaz yemiyor, aniden gaz yemeye başlıyor felan. (Sırf bu yüzden otoparktan çıkarken arkadaki araca çarptım :D)

Benzin pompasını, bujileri değiştirmeyi, kelebeği ve enjektörleri temizletmeyi düşündüm. Ama sorun halloldu şükür!

Sonra araştırmalarım sonucu aracımı 2 hafta kadar benzinde ve yüksek performansta kullandım.
Yani 4000 - 5000 civarı vites değiştirdim.

Şuan sonuç harika!

Boşuna parça değiştirmeyin. Yerine aracınızı benzinde kullanın. Hem parçalardaki tıkanıklık gider. Hem yağlanmış olur. Çünkü LPG kuru sistem :)

Deneyin bence!

Son düzenleme:

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorunun kaynağını bulmak için şunu deneyin arkadaşlar aracınızı akşam benzinde 10-15 dk. kullandıktan sonra bırakın ve sabah çalışştırdıktan sonra tutulma yapmıyorsa lpg enjektörleri kaçırıyordur kaç defa denedim bunu ve yapmadı yani lpg enjektörleri gaz kaçırıp sabah benzinle ve gazla karışık çalışınca boğulma yapıyor.çözüm ise lpg enjektörlerini değiştirmek ama değmez bence.aslında enjektörlerin hemen önüne bir gaz kesici montajlayabilsek sorun çözülür gibi geliyor

osti10

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorunu vectramda bende yaşıyorum malesef önce arkadaşların dediği gibi sanki arkadan biri tutuyormuş gibi oluyo sonra araç kafa sallamaya başlıyo tekliyo ondan sonra roket gibi fırlıyo arabadan soğudum temelli..