Mokka park sensörü problemi

verderveremem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. Dün Astra g aracımı satıp 2012 model bir mokka 1.6 enjoy satın aldım. araçta ön ve arka park sensörü standart. Aracı aldığımda ya da satıcıyla arabaya baktırmaya ya da notere giderken hiç yaşanmayan hatta ben de aldıktan sonra eve gelinceye kadar olmayan bir şey dün akşam bir kez bugün de aracımı yıkatmaya verdikten sonra sürekli olarak olmaya başladı. aracı geri vitese aldığımda otomatik park sensörü devreye giriyor uyarı ışığı yanıyor ve sürekli bir dit sesi geliyor. aracı geri vitesten çıkarmama rağmen ses ve ikaz ışığı kesilmiyor sadece düğmeye basıp kapattığımda kesiliyor. acaba sürdükleri bir kimyasaldan mı olmuştur yoksa sorun teknik bir sorun mudur? yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Gücünü geri vites ışığından vs. alıyorsa, su almış vs. olabilir.

verderveremem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu kuvvetli ihtimal. çünkü akşam eve gelirken yağmur yağmıştı. bugünde eleman yeni yıkamıştı aldığımda aracı. ama bu kadar kolay su alabilir mi?

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 21:37 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 18:41 ----------

Benim korkum park sensörü beyninde bir sıkıntı olması gerçi Expertiz elemanı elektronik sıkıntı görmediğini söyledi bilgisayar bağlantısında

verderveremem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar sabah çalıştırıp yola çıktığımda problem olmadığını gördüm. yani sizin anlayacağınız gece gelme gündüz gel diyor aracım. Gece çalışmıyor, gündüz çalışıyor. var mı fikri olan...

mcavdar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. Dün Astra g aracımı satıp 2012 model bir mokka 1.6 enjoy satın aldım. araçta ön ve arka park sensörü standart. Aracı aldığımda ya da satıcıyla arabaya baktırmaya ya da notere giderken hiç yaşanmayan hatta ben de aldıktan sonra eve gelinceye kadar olmayan bir şey dün akşam bir kez bugün de aracımı yıkatmaya verdikten sonra sürekli olarak olmaya başladı. aracı geri vitese aldığımda otomatik park sensörü devreye giriyor uyarı ışığı yanıyor ve sürekli bir dit sesi geliyor. aracı geri vitesten çıkarmama rağmen ses ve ikaz ışığı kesilmiyor sadece düğmeye basıp kapattığımda kesiliyor. acaba sürdükleri bir kimyasaldan mı olmuştur yoksa sorun teknik bir sorun mudur? yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler...
Merhaba bende de 2012 1.4 Cosmo var ve bende de aynı sorun var hala devam ediyor. Ne yapmam lazım. Yıkamadan kaynaklandığını sanmıyorum.

verderveremem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yıkama sırasında sürdükleri parlatıcıdanmış zira bir daha sürdürtmedim olmadı.

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sensörlerden en az bir tanesi gidici hocam, önceleri kısa süreliğine başlayan bu durum daha sonra kalıcı olmaya başlıyor. Yıkatmanın etkisi varmıdır yokmudur net bişey söylemek zor.

mcavdar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba bende de 2012 1.4 Cosmo var ve bende de aynı sorun var hala devam ediyor. Ne yapmam lazım. Yıkamadan kaynaklandığını sanmıyorum.

Ben sorunum çözdüm. Aracın plakasinin her iki yanında biraz ileri çıkıntı vardı. Plakaligin her iki yanına vida attım. Sorun çözüldü.