Boğaz kelebeği sorunu ve bitmeyen sorun devamı

esenturksemih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba 2012 makyajlı astra j 1.6 115hp sahibiyim. Geçtiğimiz ay yolda giderken aracım birden bire titreyip aracı en kısa sürede servise götürün hatası verdi. Ardından motor gücü azaltıldı, servis:esp hatası verdi. Ve aracım gaz yememeye başladı. Ne kadar basarsam basayım 1500 civarı devirlerin üzerine çıkmıyordu. Bu arada bozuk haldeyken rölantide devir 1500 civarlarında duruyordu sürekli. Aracı ustama götürdüm bilgisayara bağladık Boğaz kelebeği 1-2 devre arası uyumsuz gibi bir hata verdi. Bir türlü çözemedim. Bende yetkili servisi arayıp durumu anlattım. Sorunun boğaz kelebeğinden olduğu ve değişmesi gerektiği söylendi. parça siparişi verildi yaklakış 15 gün sonra parçanız geldi aracı getirin dediler. Aracı götürdüm parça değişti servisten aldığımda hiçbir sorun yoktu gayet güzel yaz yiyior gayet güzel gidiyordu. Ancak sabah çalıştırdığımda yine aynı hatayı verdi ve yine aynı duruma döndü. Hemen servise geri götürdüm. Bu sefer motor beyninden olabileceğini söylediler ve aracı incelemeye aldılar. Daha sonra tüm gün inceledikten sonra beyinden yazılımı silip en güncel halini yüklediklerini sorunun düzeldiğini söylediler. Aracı teslim almaya gittiğimde çalıştırdım tekrar aracı en kısa sürede servise götürün uyarısı çıktı ama gaz yememe sorunu yok düzgün çalışıyordu. Arkadaşa söyledim tekrar cihaza bağladılar ve tekleme sensörü hata yazmış önemli birşey yok dediler. Aracı teslim aldım birkaç gün kullandım ama o aracı en kısa sürede servise götürün uyarısı yine çıkıyor. Fakat gaz yememe problemi herhangi bir arııza ışığı da yok. Ama sanırım bende fobi oldu bu sürekli tedirgin oluyorum araçla uzun yola çıkamıyorum açıçası güvenim kalmadı arabaya sanki yine öyle olacak gibi oluyor. Artık aracımı satmak bile ister oldum. Daha önce böyle birşeyle karşılaşan yada bir önerisi olan var mıdır acaba? Teşekkürler. Saygılarımla.

sakura71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Boğaz kelebiğini boşa değişmişler. Sıkıntı voltaj kaynaklı beyin arızası gibi. Motor yıkama falan yapıldı mı daha önce. Su girmiş olabilir mi. Akü değişimi oldu mu yakın zamanda. Akü eski mi.

esenturksemih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Boğaz kelebiğini boşa değişmişler. Sıkıntı voltaj kaynaklı beyin arızası gibi. Motor yıkama falan yapıldı mı daha önce. Su girmiş olabilir mi. Akü değişimi oldu mu yakın zamanda. Akü eski mi.

hocam araç bir buçuk yıldır bende. ben motor yıkama yaptırmadım. akü de değişmedi diye biliyorum. peki bu durumda nasıl bir masrafı olur? ve bu boğaz kelebeğini geri iade etmek istesem tavırları nasıl olur ?

echoes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zaten normal şartlarda soeunun boğaz kelebeğinden kaynaklanmadığını anladıklarında onu iade almaları gerekirdi. size aracınızdan çıkan boğaz kelebeğini verdilermi yenisini takarken? Keşke arızanın beyinden olduğunu söylediklerinde eski boğaz kelebeğini takıp beyindeki arızaya öyle bakın deseydiniz. Belli olmaz üzerinden çok zaman geçmediyse bir şansınızı deneyin derim. boğaz kelebeği pahalı bi parça.

esenturksemih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zaten normal şartlarda soeunun boğaz kelebeğinden kaynaklanmadığını anladıklarında onu iade almaları gerekirdi. size aracınızdan çıkan boğaz kelebeğini verdilermi yenisini takarken? Keşke arızanın beyinden olduğunu söylediklerinde eski boğaz kelebeğini takıp beyindeki arızaya öyle bakın deseydiniz. Belli olmaz üzerinden çok zaman geçmediyse bir şansınızı deneyin derim. boğaz kelebeği pahalı bi parça.

evet hocam eski parçayı verdiler elimde duruyor. Bugün servisle tekrar görüşücem ve dediğiniz gibi yapmalarını söyleyeceğim. Zaten her koşulda iade almaları gerekiyor olmadı biraz uğraştırırlar ama napalım artık. Peki beyin tamir oluyor mu yoksa değişmesi mi gerekiyor maliyeti nasıl olur acaba?

echoes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Beyin tamiri yapiliyor tabiki yapilan isleme gore masrafi degisiyor onun. 400 tl den baslar diye tahmin ediyorum tamir islemleri. Yenisi 3 kusur bin civari. Ama problemin beyinden olduguna emin olmak gerekir. Anlattiginiz kadariyla bogaz kelebegine yanlis sinyal gitme gibi bi sorun var servis beyni tamir etmez degistirelim der, tamir isini disarida elektronikciler yaparlar. Gecmis olsun

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

esenturksemih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Beyin tamiri yapiliyor tabiki yapilan isleme gore masrafi degisiyor onun. 400 tl den baslar diye tahmin ediyorum tamir islemleri. Yenisi 3 kusur bin civari. Ama problemin beyinden olduguna emin olmak gerekir. Anlattiginiz kadariyla bogaz kelebegine yanlis sinyal gitme gibi bi sorun var servis beyni tamir etmez degistirelim der, tamir isini disarida elektronikciler yaparlar. Gecmis olsun

teşekkürler hocam. peki istanbul da bildiğiniz bu tamir işini düzgün yapan bir yer var mıdır ?

echoes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam istanbulda varmidir bilmiyorum ben sakaryada ikamet ediyorum ama muhakkak vardir, istanbullu arkadaslara sorarsan illaki bilen vardir. Forumdada aratabilirsin acilmis bi konu vardir belki bununla alakali

esenturksemih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir de beyni tamir ettirmek mi daha mantıklı yoksa çıkmasını almak mı. sanırım çıkması 1000 lira civaralrında

esenturksemih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güncel