Boğaz kelebeği sorunu ve bitmeyen sorun devamı

esenturksemih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba 2012 makyajlı astra j 1.6 115hp sahibiyim. Geçtiğimiz ay yolda giderken aracım birden bire titreyip aracı en kısa sürede servise götürün hatası verdi. Ardından motor gücü azaltıldı, servis:esp hatası verdi. Ve aracım gaz yememeye başladı. Ne kadar basarsam basayım 1500 civarı devirlerin üzerine çıkmıyordu. Bu arada bozuk haldeyken rölantide devir 1500 civarlarında duruyordu sürekli. Aracı ustama götürdüm bilgisayara bağladık Boğaz kelebeği 1-2 devre arası uyumsuz gibi bir hata verdi. Bir türlü çözemedim. Bende yetkili servisi arayıp durumu anlattım. Sorunun boğaz kelebeğinden olduğu ve değişmesi gerektiği söylendi. parça siparişi verildi yaklakış 15 gün sonra parçanız geldi aracı getirin dediler. Aracı götürdüm parça değişti servisten aldığımda hiçbir sorun yoktu gayet güzel yaz yiyior gayet güzel gidiyordu. Ancak sabah çalıştırdığımda yine aynı hatayı verdi ve yine aynı duruma döndü. Hemen servise geri götürdüm. Bu sefer motor beyninden olabileceğini söylediler ve aracı incelemeye aldılar. Daha sonra tüm gün inceledikten sonra beyinden yazılımı silip en güncel halini yüklediklerini sorunun düzeldiğini söylediler. Aracı teslim almaya gittiğimde çalıştırdım tekrar aracı en kısa sürede servise götürün uyarısı çıktı ama gaz yememe sorunu yok düzgün çalışıyordu. Arkadaşa söyledim tekrar cihaza bağladılar ve tekleme sensörü hata yazmış önemli birşey yok dediler. Aracı teslim aldım birkaç gün kullandım ama o aracı en kısa sürede servise götürün uyarısı yine çıkıyor. Fakat gaz yememe problemi herhangi bir arııza ışığı da yok. Ama sanırım bende fobi oldu bu sürekli tedirgin oluyorum araçla uzun yola çıkamıyorum açıçası güvenim kalmadı arabaya sanki yine öyle olacak gibi oluyor. Artık aracımı satmak bile ister oldum. Daha önce böyle birşeyle karşılaşan yada bir önerisi olan var mıdır acaba? Teşekkürler. Saygılarımla.

esenturksemih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Boğaz kelebeği sorunu ve bitmeyen sorun devamı

yok mu bir fikri olan arkadaşlar :)

esenturksemih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

buradaki bunca üyeden bir fikri olan yok mu yani. başına gelmemiş olabilir ama en azından fikir yürütseydiniz. Forum şu server vs sorunlarından sonra eski aktifliğini kaybetti sorunumza bile yardım göremiyoruz..

utenmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

araçtaki problem hakkımda fikir yürütmek baya zor. Servise götürün uyarısı bi çıkıp bi kayboluyor ve araç fan açıyorsa olmadık yerlerde termostat sıkıntısı olabilir. Yine servis çözer bu işi gibi görünüyor, tekleme sensöründen olduysa demekki araç tekliyor mantıken o hatayı çözmek lazım.

srdgk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bobini kontrol ettirin.