--->merivaya Xenon Uygulamak<---

BL@DE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhabalar bizim 2004 model merıvaya xenon taktırtmak için sanayide yıllardır tanıdığımız sağlam bir oto elektrikçisine gittik taktırtsakmı diye sorduğumuz kesinlikle farlar merceksiz olduğu için tavsiye etmedi xenon farı ışığı yayar iyi aydınlatmaz ve karşıdan gelen aracın gözünü alır dedi merceksiz farda ayrıca taktıranların çoğunun memnun kalmayıp tekrar söktüklerini söyledi bu sözlerden sonra moralim çok bozuldu:( niye derseniz yollarda gece görüyorum bizim araçtan bile eski araçlar xenon far taktırtmış ayrıca birçok merivadada xenon far görüyorum gece çok hoş gözüküyor sarı fara göre insan heves ediyor taktıracak para var hatta taktırtırsam sis farlarını uzun/kısaları ve parkları bile komple beyaza çevireceğim uyumlu olsun diye ama hevesim kırıldı resmen:( ayrıca bu xenon konusunda bilgiye ihtiyacım var parkların beyaz yanması kolay onlarda xenon diye birşey olmaz zaten xenon farlarla uyumlu beyaz yanan park ampulleri ile değiştirilecek farıda anladım uzun ve kısa ampuller değişip kit takılacak ama bazı arabalarda görüyorum sislerde beyaz renk yanıyor xenon farlara uyumlu olarak sislerde xenon oluyormu? yoksa sadece parklar gibi beyaz ampulmu takılıyor? bu konuda yardımlarınızı bekliyorum...

saygılar...

MerifasT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sislerde xenon oluyor ;) bizim bi ara hepsi xenon du ama sonra yalan oldu :) yıkmacı adam sağolsun:mad: pek bi kötü yanı yoktu 8000 k ydı ;)

BL@DE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sislerde xenon oluyor ;) bizim bi ara hepsi xenon du ama sonra yalan oldu :) yıkmacı adam sağolsun:mad: pek bi kötü yanı yoktu 8000 k ydı ;)
bana xenon far ve sis konusunda açıklayıcı bilgi verirseniz sevinirim MERİFAST hocam ayrıca ''pek bi kötü yanı yoktu'' demişsiniz ne gibi kötü yanları vardı çok merak ediyorum? ayrıca nasıl olduda zarar gördüler?

saygılar...

MerifasT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kötü yan olarak sisli havalarda biraz daha zor oluyordu onun dışında bi - si yoktu .Zarar görmeside motoru yıkatcaktık balast ın üstünü flnda kaplamaıştık herhangi bir koruyucuyla bir m,ktarda yağ gelmiş üstüne yıkmacıda yıkarken onarın üstüne sıcak tazzikli su tutunca bozuldu bizde yaptırmadık kaldı öyle ama hala nasıl su girdğini anlamış diğilim :) para olsa yine taktırırım

BL@DE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cevap için sağol MERİFAST hocam xenon far görsel olarak çok güzel görünüyor yanlız sisli havalarda dediğiniz gibi sıkıntı yaratabiliyor sarı ışık gibi delici olmuyor ayrıca sisleride xenon yaptıkmı sisde hepten gittik demektir ışığı yayıp iyi aydınlatmadığınıda söylemişti bizim oto elektrikçisi ayrıca gece göz aldığınıda belirtmişti birinci planda görsellikten çok güvenlik olmalı benim için bu yüzden herkezden fikir bekliyorum kafam bayağı karıştı?

saygılar...

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4300 Kelvin taktırırsanız sorun yaratmaz. ışık gün ışıgı olur sarıya kacan. sadece aydınlatma artar. renk mavıye kaçmadıgı ıcın gozu rahatsız etmez.

1devil1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
karsıdakının sıze ıcınden kotu sozler soylememsı ıcın merceklı taktırın mesela benım karsıma bı merceksız xenon geldımı ıcımden demedıgım laf kalmıyo gozlerım kamasıyo cunkı cok kotu

tunerman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta kesinlikle haklı ama çıkma meriva farı bulup tadilatla mercekli hale getirilebilirse olur.tabi uğraşırsan ve yapılabilirse....

MerifasT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yapılıyor ama çok uğraştırır