Max 30000 e kadar araç

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cordoba ile 3 ay kadar iş yerine servis çektim ibizayla.
arkada 3 kişi üst üsteydi. ön konsol alçak ve arkadakiler rahat olsunlar diye koltuğuda ileri alınca arabada buhranlar geçiriyorsunuz.
3 piston motoru yakıt tüketimi olarak oldukça memnun edici. donanımı memnun edici ama aile için kesinlikle uygun olmayan bir araç.
arka baş ve diz mesafesi sıkıntılı herşeyden önce...

Evet 5 kişi binilirse biraz bunaltıcı oluyor hele sürücü koltuğunu öne çekince rahat bir sürüş olmuyor Corsa için de aynı durum var, fakat 3 kişi için yeterli :)

Bir keresinde başımdan şöyle bir olay geçti. Uzaktan akraba olan bir aileyi otogara bırakmak zorunda kaldım. 4 kişiydiler ve en zayıfı 90 kilo falandı, arka kapıyı zor kapattılar, düşünün. Tekerler ve süspansiyonlar kan ağlıyordu :D Yolda, içlerinde en patavatsızı, yanındakine aracın ufak olduğunu söyledi. Dikiz aynasından bakıp zayıf olsan keyifli araba aslında dedim, otogara kadar kimse çıtını çıkartmadı :)

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Girdiğiniz bu mesaj gün yüzüne çıkartmak istediğim şeyi en güzel şekilde açıklıyor.

Sizin kriterlerinize göre ailecek kullanılan bir araçta yukarıda yazdığınız özellikler olmalı.

Araç arayan arkadaşımız ise kendi kriterlerine göre listesindeki araçlar arasından bir seçim yapacak, belki bambaşka bir araç alacak. Bize de araçların iyi ve kötü yönlerini söylemek düşer.

Trafikte ailecek binilmiş Cordoba yada Ibiza görebilirsiniz, demek ki o araçları kullanan ailelerin kriterlerine de o araçlar uygunmuş ki binmişler.

Yani aile arabası denen kavram kişiye göre değişir ve net sınırlar içinde değildir.

tabiki hocam kişiden kişiye kriterler değişecek. bizim bahsettiğimiz kriterler tamamen genel geçer kriterler. aile aracı denince 10 kişden 9 u geniş ve ferah olsun der. konforlu olsun der. bu araçlar zamanında üretilmiş ve talep görmüş alınmışsa demekki bazı insanların kriterlerini karşılamış. biz arkadasın alternatifleri arasında yine bize göre en zayıf secenek olan cordobanın zayıf yönlerini bildigimiz için soyledik. ayrıca daha onceki msjımda megane içinde iki tane zayıf yön daha dogru kronik problem soyledim. alacak arkadasa tavsiye sonucta arabayı bana almayacak :))
ama birde şu olay var bahsettiğimiz cordobayla ilgili şimdiye kadar kullanan kim gorduysem herkesin ilk şikayeti aşırı dar olması ve cok sesli çalışması. bunlardan şikayet etmeyen istisnai bile olsa görmedim. demekki bu aşikar bi problem. arkadasın kriterleri arasında genişlik ferahlık varsa bi araçta cordoba alırsa pişman olacaktır.

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok teşekkürler değerli yorumlarınız için hepsini göz önünde bulunduracağım

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

reallaz61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mazda 3 (2004-2006)
Kia Cerato (2006-2008 Dizel)

2 aracı da kullandım ve memnun kaldığım araçlar.

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Galiba artık karar verdik bi arkadasimda focus ghia var 1.6 tdci haftaya gidip bakacağım sonra babam gelecek araçta değişen yok 4.5 parca yüzeysel macunsuz boya varmış 174.000 orjinal kaza kayıtsız . Bilen var mi bu araçları hb kasa

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Biliyorum bıktırdım herkesi belki ama kullanan bilen varsa yorum yaparsa çok sevinirim

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
yakın zaman [MENTION=18022]Fætih[/MENTION] nickli arkadasımız almıştı foruma gelirse o detaylı bi yorum yapar sanırım. buda onun aldığı aracı değerlendidiği topic umarım faydalı olur. http://www.opelim.net/forums/uye-otomobilleri/112892-focus-ii-bucuk.html
sanırım sizin düşündüğünüz araç aynı aracın makyajsızı. motorlarıda aynı olması lazım bildiğim kadarıyla.

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakın zaman [MENTION=18022]Fætih[/MENTION] nickli arkadasımız almıştı foruma gelirse o detaylı bi yorum yapar sanırım. buda onun aldığı aracı değerlendidiği topic umarım faydalı olur. http://www.opelim.net/forums/uye-otomobilleri/112892-focus-ii-bucuk.html
sanırım sizin düşündüğünüz araç aynı aracın makyajsızı. motorlarıda aynı olması lazım bildiğim kadarıyla.
Anladım bizimki hb olan ghia model bakalım inşallah ilgilenir. Bir de dizel araç alırken nelere bakacağız motor üflüyor mu ya da ne bilim ses falan nasıl olmalı ?

panzeropel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anladım bizimki hb olan ghia model bakalım inşallah ilgilenir. Bir de dizel araç alırken nelere bakacağız motor üflüyor mu ya da ne bilim ses falan nasıl olmalı ?

Aracın hangi parçaları boyalıymış?Gerçekten yüzeysel mi hepsi de kontrol etmek gerek.Motor durumuna baktırmak faydalı olur.Dizel araç için km çok da düşük değil.Bir süre dizel Getz kullandım.140.000 km'deydi ancak motoru iyiydi mesela.Yani iyi bir kontrol ettirerek almak daha yararlı olur.Yanlış anlamayın ama çok yakın bir arkadaşınız değilse herşeyine baktırın aracın.Bir de fiyatı ne kadar ve kaç model?