mavi duman

calibra_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracım son zamanlarda mavi duman atmaya ve fazla yakmaya başladı.motoru rektefiye edeli 3500 km oldu ama daha önce duman yoktu.şimdi yağ yakıyor.yağı bi kaç sefer petrol ofisinden alıyodum en son shell den aldım duman başladı.yağı değiştirmekle araç yağ yakar mı duman atar mı? bi kaç kişi sibop lastiklerinden olabilir dedi ama motor yeni.bide beyinden egsoz emisyon ayarı yapılıyomuş bilgisi olan var mı?

gsı osman

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rektefiye demek motorun 1000 de 1 ömrünün kalması demektir ben öyle biliyorum eyer bildiğim doğruysa sende bakımdan sonra biraz devri yüksek kullandıysan motorun ömrü bitiyor galiba ama yinede sağlam bir motur uzmanına göstermekte yarar var

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
yağın markası değişince yağ yakmaya başlayabilir motor...

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sabah yada 1 kaç saatlık stop edılmıs motorda marşa basınca ılk anda mavı duman varsa sıbop lastıklerındendir. motor ısındıgı halde gaza bastıkça arkadan mavı duman varsa sekmanlara kadar ınılmelıdır

calibra_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
saygıdeğer ustalarım ilk anda marşa basıncada motor ısındıktan sonrada mavi duman atıyor.yalnız benim anlamadığım motor yeni yapıldı siboplar contalar yataklar segmanlar değişti motor honlandı piston değişmedi.yine de motordan mı?

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
saygıdeğer ustalarım ilk anda marşa basıncada motor ısındıktan sonrada mavi duman atıyor.yalnız benim anlamadığım motor yeni yapıldı siboplar contalar yataklar segmanlar değişti motor honlandı piston değişmedi.yine de motordan mı?
bizim yorumumuz bu şekilde artık iş aracı görecek ustada bitiyor başkada bi ndn olmaz haı sıyah duman felan olsa kolayda.

replay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede 97 vectra gls var birden mavi duman ve yağ yakmaya başlamıştı araba sana tavsiyem benzin aldığın yeri değiştir ben öyle yaptım düzeldi.cem yılmazın reklamı süper mesela anladın mı:)

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağın markası değişince yağ yakmaya başlayabilir motor...
Halil abi bunu benim ustamda sölemişti ilk aldığımızda sahibi elf yağ koymuş sonra ilk götürdüğümüz yer selena koydu yetkiliye gittik ordada castrol magnatec kondu lakin yağ eksiltme bendede var ustaya sorduk sık yağ değişiminden kaynaklanıyo dedi acaba bunun mantığı nedir :confused: Halil abi yağ kullanılan maddelerdenmi kaynaklanıyorki:( peli şimdi yağ değişiminde peki yine aynı markayı aldıkmı yağ eksiltmezmi peki:(

aksemseddin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç mavi duman atıyorsa ustalarımızın dediği gibi ya contalardandır ya da sekmandan gömlekdendir.Ama motoru yeni yaptırdım diyorsun.Bu biraz kafayı karıştırıyor.Yağ değişimi ile alakalı olduğunu sanmıyorum.Tekrardan motoru açtırıp baktırmanda fayda var.