vectra c mavi duman

fortune1010

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese hayırlı akşamlar dün araçla dolaşmak için dışarı çıkmıştım gittiğim yerde aracı stop ettirmeden park halinde iken bir ses geldiğini fark ettim bu sırada gaza yüklendiğim sırada mavi bir duman bulutu çıktı bir defa daha denedim aynı dumanı tekrar çıkardı.aracımda en son yağ bakımı 174 bin km yapıldı. araç şu anda 178 binde ve yaklaşık olarak 1.5 lt yağ eksiltmesi yaptı.bugün aracımı farklı bir ustaya göstermeye gittim fakat gittiğim yerde aynı gaz verme olayını tekrarlamama rağmen hiçbir şekilde duman çıkmadı.usta aracla ilgili olarak segmanlardan bahsetti. gün içerisinde bu durumu 3 kez daha denedim yine duman çıkmadı.
şimdi bu konuda ne yapmamı önerirsiniz ayrıca bursa içi bu konuda tecrübesi olan ustalar varsa yönlendirme yapabilecek arkadaş var mı? kendi ustam şu anda şehir dışında en azından bilgi almak için gidebileceğim usta arıyorum.yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

opel vectra c 2004 model
lpg var
178 bin km

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Mavi ise yağ yakıyordur. Dikkat edin soğukta mı attı dumanı vs. Kompresyon testi az çok fikir verebilir.

fortune1010

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
emre bey cvp için tşkr ederim.bu olay öğleden sonra 3 civarında gerçekleşti ilk olarak, malum havanın durumuda gayet güzeldi.kendi ustama ulaşamadığım için,bir fikir edinmek istediğimden anlayan birilerinin fikirlerine ihtiyacım var.Kompresyon testi için gideceğim bir yer önerilirse bursa içinde hemen gideceğim.amacım aracımı gercekten bu işi çözecek birine göstermek maddi olarak sıkıntı yok iş düzgün olsun yeter.

0111002002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Başka usta arama gereksiz yere sana motoru açtırırlar...
Aracının yağ yakmasını takibe devam et bence. Yaktığı(eksilttiği) yağ 1000km de 1lt yi bulduğu zaman motor yaptırman gerekecek muhtemelen.

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun..Mavi duman yağ yakmak demek..Sadece bu yorumu yapabilirim..Ancak vectra c nin kitapçığında 1000 km de 0.6-0.9 lt yağ yakma durumunu gösteriyor 1.6 z16xe için :confused: zaten normalde yağ eksilten bir motor ama yağ yakması anormal...

Küçük sanayide kayapalı kadir usta var...KOnuya hakimdir..Ona bir gidin..

fortune1010

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arda bey yorumunuz tşkr ederim.

serdar kardeşim tşkr ederim ilgin için,kitapçığı okumuştum normal olarak 1000 km 0,6 ila 0,9 lt yakmasını normal karşılamışlar fakat ilk defa böyle bir durumla karşılaştığım için müdaheleyi geciktirmek istemiyorum.bahsettiğiniz kadir ustaya en kısa zamanda gidip bir fikir edineceğim.hangi blokta olduğunu yazarsanız bulmam daha rahat olacaktır şimdiden tşkr ederim..

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ yakıyor,hep atmayabilir,cdx imde böyle başlamıştı,ara ara atardı,uzun süre dur kalklardan sonra,yada sıkıştırdıktan sonra,segmanlar ısınıp iyice açılınca yakıyordu,sonra rolant bile baya duman atmaya başlamıştı,öyle iken 1000 km de 1-1,5 litre yağ,aynı zamanda conta yanıktı her gün 5 litre su koyuyordum,bu şekil 1 sene bindim.Sizde acele edip hemen yaptırmayın bekleyin derim,geçmiş olsun ;)

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arda bey yorumunuz tşkr ederim.

serdar kardeşim tşkr ederim ilgin için,kitapçığı okumuştum normal olarak 1000 km 0,6 ila 0,9 lt yakmasını normal karşılamışlar fakat ilk defa böyle bir durumla karşılaştığım için müdaheleyi geciktirmek istemiyorum.bahsettiğiniz kadir ustaya en kısa zamanda gidip bir fikir edineceğim.hangi blokta olduğunu yazarsanız bulmam daha rahat olacaktır şimdiden tşkr ederim..

56. Blokta 57. bloğa bakan tarafta olmalı...Umarım büyük bir sorununuz yoktur..

fortune1010

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selçuk bey tşkr ederim iyi dilekleriniz bakalım iyi bir ustaya gösterelim ne çıkacak, artık ona göre karar verecez.

saol serdar kardeşim gidip bir baktıralım inş. dediğin gibi büyük bir sorun yoktur...

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rica ederim Orhan Abi..Bana kalırsa sizin aracınızda LPG ile ilgili bir problem var..Mesela enjektör problemi olabilir..Enjektörlerden 1i ya da 2si çalışmamazlık yapıyorsa, bu pistonları da etkiler..Aracın hararetini yükseltir..Subaplar zamansız açılıp kapanır..Zincirleme gider bu süreç...O ustayı keşfettiğimden beri bir sıkıntım olmadı Allah a şükür..Sizi de geri çevireceğini sanmıyorum...Sonucu da buradan paylaşırsanız aynı sıkıntıları yaşayanlar için de vesile olur..