Mavi duman

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sonraki yağ değişiminde onları deneyeyim öyleyse. Ben de motor açıldığında sekmanla kurtulamayacağımı bildiğim için çekiniyorum çünkü maddi durum biraz sakat. Peki bunu motor açılmadan bilemezler mi? Kompresyon testinden bahsediliyor forumda. Kesin sekmanda veya sekman lastiklerinde sorun var deseler hemen açtırırım, çünkü kafama takıldı bir haftadır ve canımı da oldukça sıkıyor.

Açmadan göremezler, sekman pistonun etrafında ringtir conta gibi bazen blok sağlam kalırken sekman aşınır kaçırma yapan ama bazende blokta beraberinde aşınır bunuda motor açıp bloktaki piston yuvalarını ölçmeden bilemezsiniz. Kompresyon testi düşük çıkarsa ya subaplardan yada sekmanlardan kaçırdığını sgösterir ama dediğim gibi sekmandan kaçırsa da sorunsn sadece sekmanda mı bloktadamı aşınma var bilemezsiniz.

akdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gm yağlar 3 çeşit 1 tanesi petrol ofisi dolum. çok kötü ve yağ yakmaya - eksiltmeye sebep oluyor bir çok araçta.

Benim kullandığım da petrol ofisi dolumdu. Bu konuda eminseniz gidip yağı değiştireceğim. Yağ değişimi daha bir hafta oldu ama hiç olmazsa kafama takılıp durmaz bu sorun.

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4lt GM yağların hepsi po dolumui bir ara 5lt ithal ediyorlardı oarçacılar ama artık o yok. Zaten GM yarı sentetik yağ baştan alarak hata etmişsiniz fakat farklı markanın 0240ınıda alsanız bence yine yakacaktır daha önce belirtiğim gibi 10w50 yad a10w60 alın derim değişirken. Yağ filtresinide değişmeyi unutmayın farklı viskolizitede yağ koyarsanız

akdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4lt GM yağların hepsi po dolumui bir ara 5lt ithal ediyorlardı oarçacılar ama artık o yok. Zaten GM yarı sentetik yağ baştan alarak hata etmişsiniz fakat farklı markanın 0240ınıda alsanız bence yine yakacaktır daha önce belirtiğim gibi 10w50 yad a10w60 alın derim değişirken. Yağ filtresinide değişmeyi unutmayın farklı viskolizitede yağ koyarsanız

Bunu bi deneyeyim sonrasında değişiklik olmazsa bize masraf gözüküyor anlaşılan. Gelişmeleri buradan paylaşırım. İlgilenen tüm arkadaşlara çok teşekkür ederim.

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun Arkadaşım inşallah en ucuz şekilde atlatırsın.

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
20/50 koy büyük ihtimal keser,kesmez ise bide katı koy,hararet yapar vs dediler,koydum yaz kış kullandım idare etti ;)

forged&carbon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
20/50 ne ya :)
onemli olan yagi kesmesi ise 75w90 koyun :) belki 20km sonra hic yag yakmaz direk kol cikartir veya farkli sey yapar :)

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
20/50 biraz kalın yağdır,neden kol cıkarsın :D ben 2 sene v6 vectrada 20/50 kullandım yüksek devirde çevirdim yazları,ne kol çıkardı ne başka bişey :D

akdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
20/50 koy büyük ihtimal keser,kesmez ise bide katı koy,hararet yapar vs dediler,koydum yaz kış kullandım idare etti ;)

Büyük ihtimal ben aracı almadan satan arkadaş öyle bir yol izlemiş, yağı değiştiren usta yağ 20 50 olabilir dedi. Piyasa felaket 20 50 koyup satmak var ama işin sonunda birilerinin ahını almak var. Bize uymaz.:mad:

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kalın yağ deniycem diyosanız mobil1 10w-50 garanti kesseniz derseniz mobil1 10w-60 oda kesmezse yapacak birşey yok sadece sekmanla kurtarmasına dua ederiz