Manuel Şanzımandan Gelen Ses Sebepleri-Astra G

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet gazi mezunuyum, 2003 BS, 2006 Msc. 27 yaşında nasıl 96 mezunusun onu anlamadım :)

phoenix78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dediğin gibi işte yağsız çalışan dişli ortamı sesi geliyor ve dışardan ve içerden çok net abartı duyuluyor. yağ içinde yüzen dişlilerden böyle bi ses geleceğini ben de sanmıyorum.

ayrıca geri vitese takıyorum ve devirli bi şekilde geri gidiyorum gaza basıp ama geri viteste o ses gelmiyor. sadece normal viteslerde.

Geri viteste gelmemesi çok entersan yanlız şunu çok merak ettim geri vitesin klasik sesi varken o sesi duymayı beklemek bence pek doğru değil. Çünkü geri vitesin kendisi çok sessiz bir vites değil. Bence o ses aslında orda da olabilir...Bundan eminmisin?

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şanzımanı indirip dişlileri çıkardıktan sonra tekrar toplayabilen bi servis biliyomusunuz peki ?
arkadaşım manuel sanzumanı toplayaman servıs servısmıdır sence? sanzumanı sanıldıgı kadar karısık değil bı adam sanzumanı sökup toplayamıyorsa usta olmamıs demektır

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Akşam olan oldu. Bugün yeni bir ev tutmak için yola çıktım, idare eder diye düşünmüştüm. İstanbul yolunda giderken yavaş yavaş, tak diye bir ses bu sefer, ve artık paldır küldür giden bir araç, mümkün olduğunca boşta gitmeye çalıştım. Hemen şaşmaz servise gittim eryamana gitmeden. Açık olan opel servisi aradım saat 7buçuğa geliyordu. Ararken duraklamalarda araç kaldı, vitesi boşa atamadım takılı kaldı vs. vs. Neyse zar zor götürdüm Başarı Teknik Opel diye bi servisi buldum. Bu siteyi de duymuş. Dedim şanzıman böyle. Baktı yerinden oynattı arabayı, bakmaya gerek yok tamam dedi. Zaten şanzıman da yağ akıtmış alttan. Kapağı kırılmış olabilir yada geçen çankaya opelde tam takılamamış olabilir yerine.

Şanzımanı indircez dedi. Bakacaz yapabileceğimiz değiştirebileceğimiz bir parçayla çözebilirsek çözcez yoksa komple değişçek dedi. Ama öyle bikaç dişli parça falan değişçekse arayacaaksın bulacaksın onlar tek tek daha pahalı, komple şanzıman parasına gelcek dedi. Şanzımanı sorudm 700-800-900 falan dedi. Çıkma şanzıman dedi var bizde dedi. İyi dedim bi bakın dedim bıraktım arabayı. Bari komple bi genel bakım da yapın dedim baharda bidaha sokmamış olurum. Yarın arayıp sabah fiyat vercekler ona göre yaptırcam mecburen.

Arabayı teslim ederken form doldurdum kartlarını aldım ama ne bi teslim kagıdı aldım ne bişe, bodos bıraktım arabayı arızanın verdiği moral bozukluğu ve şaşkınlıkla.

Hayırlısıyla evleneceğim evi tutmaya giderken yolda kaldım malesef işte :(

Mahir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
neyse hayırlısı olsun bakalım rastgele mi girdiniz oraya başarı teknik e

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet rastgele oldu. turna opeli burda övmüşlerdi, onu aradım bulamadım. başarı tekniği gördüm girdim direkt çünkü aracın gidecek hali yoktu. tamamen yürümez hale gelmeden götürdüm görünce.

Mahir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet rastgele oldu. turna opeli burda övmüşlerdi, onu aradım bulamadım. başarı tekniği gördüm girdim direkt çünkü aracın gidecek hali yoktu. tamamen yürümez hale gelmeden götürdüm görünce.

Şaşmaz a girince 2. sağdaydı bencede iyi biryer. Başarı teknikden daha yakındı aslında orası birkaç metre :)

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
başarı teknik nasıl bir yer peki bilen var mı ? valla arabayı bide belgesiz bodos verdim teslim kagıdı falan da almadan sadece form doldurup.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yag aktıysa o kutuyu kırdı. istavruz dişlisi kırma hastalıgı var opellerde ama senınkıde o yoktu cunkı vıteslerde sorun olmazdı öyle bı sorun olsa