Lpg ile İlgili Sorular ve Sorunlar

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar ben opel astra 1.6 HB. araba alıyorum twimport yannız lpg sistemi maxsi lpg diye bir marka sizce nasıl arabayı almalımıyım yoksa vazmı geceyim hiç bu marka lpg duymamıstım cvp beklşyorum saygılarımla

ben de hiç duymadım servis bulmakta sorun yaşanabilir.

çok da önemli değil aslında araba içinize sindiyse fiyatı da uygunsa alıp denersiniz olursa yola devam olmazsa marka değişikliği yaparsınız. LPG ruhsata işliyse o işlerle de uğraşmamış olursunuz. üstündeki tank-şamandra-borular sökülmeden yeni sistem alınabilir.
montajı nerede yaptırmış bir kontrol ettirmek iyi olur...

corsa_n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bir bilgiye ihtiyacım var,
Aracım LPG'li Corsa 1.4 - 60 hp ve ben sadece benzinde kullanıyorum, çünkü lpg de inanın hiçbir performans yok, zaten araç 60 beygir bu daha da kasıyor..Öğrenmek istediğim, benim ustam kelebek boğazının içine bir parça konulduğunu söyledi ve bende kontrol ettim, boğazı daraltmışlar, yani alması gereken havadan daha azını alıyor.Bu LPG dönüşümü için şartmış sanırım.Şimdi ben bu yüzük gibi duran parçayı çıkartmak istiyorum.Benzin tüketimimde düşüş olur mu acaba ? Veya ne gibi katkıları olur ???
Şimdiden teşekkürler üstadlar...

turquaz050

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.8 gl yakıt tüketimi

arkadaşlar yazacaklarıma sevineyimmi yoksa üzüleyimmi anlamadım.5 gün önce 1.8 gl vectra aldım,aldığım arkadaş yakıtını hiç ölçmedim bilmiyorum dedi,aldığım gün deposunu doldurdum fazlada km yapmadım gaz göstergesinin ışıkları ful olmasına rağmen bugün denemek için üzerini doldurdum ve hayret km de 160 krş..1600 enjeksiyonlu şahinim vardı 300 krş dan aşağı yakmazdı,bu yakıtı görünce şaşırdım 1800 motor bir arabada bu yakıt normalmi.?yoksa tüpün şamandırasında bir sıkıntı varda o mu takılı kaldıda bu kadar gaz aldı.?bu tür araçlarada çok yabancıyım bu tüketim normalmi.?aynı araçdan olan arkadaşlardan fikir ve yardım beklerim tamirci tamirci gezmeden önce...teşekkür ederim:confused::confused:

dogan_tire

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi aksamlar arkadaşlar 2001 model astra comfort nb aracıma tüp taktırmayı düsünüyorum ne önerirsiniz. izmirde önerebileceğiniz yer varmı _? teşekkürler.

bariscam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,
LPG ile ilgili bir sorunum var, aracım opel omega 2.5 V6 üzerinde zavoli sıralı sistem var, sorunum şöyle LPG'de giderken gaz pedalına biraz yüklendiğimde hemen benzine geçiyor hatta trafik ışıklarından kalkarken yine gaz pedalına biraz fazla basarsam yine benzine geçiyor, daha önceleri 6000-6500 devire kadar motora yüklenirdim buyle sorun yaşamzdan, bir LPG yetkili servise gösterdim hemen Regülatör değişecek dedi, üzerindeki regülatör 200 hp kadar takacağı regülatör 200 hp üzeri olduğunu söyledi, daha önce böyle bir sorunu olmayan regülatör şimdi niye yeterli gelmiyor, bu ara bir servis de regülatörü komple söküp temizledi sonuç değişmedi şimdi de enjektörleri temizlemeliyiz diyor sürekli para harcıyoruz, tüm LPG servisleri böylemidir sürekli para harcıyoruz benzinden ettiğimiz tasarrufu LPG sevrislerine veriyoruz bizlerin kar etmesi hiç düşünülmüyormu neden böyle bir döngünün içinde bu insanlar:(

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dostlar aman dikkat LPG'ciler çıta yükseltmiş sözüm meclisten dışarı ama çoğunda birkaç yılda köşeyi dönerim bu işten mantığı var. montajı yaparım ayarı yaparım parayı kaparım. ama ustalık dersen çok zor bulursun hakkını vereni, sorun çıktığında çözüm bulanı; çoğu kolay para peşine düşmüş :mad:

biz zengin olduğumuz için LPG takdırmadık ki! kendi bindikleri dalı kesiyorlar haberleri yok sırf bunlarla muhatap olmayayım diye Dizel'e geçecem bir gün..

Merhaba arkadaşlar,
LPG ile ilgili bir sorunum var, aracım opel omega 2.5 V6 üzerinde zavoli sıralı sistem var, sorunum şöyle LPG'de giderken gaz pedalına biraz yüklendiğimde hemen benzine geçiyor hatta trafik ışıklarından kalkarken yine gaz pedalına biraz fazla basarsam yine benzine geçiyor, daha önceleri 6000-6500 devire kadar motora yüklenirdim buyle sorun yaşamzdan, bir LPG yetkili servise gösterdim hemen Regülatör değişecek dedi, üzerindeki regülatör 200 hp kadar takacağı regülatör 200 hp üzeri olduğunu söyledi, daha önce böyle bir sorunu olmayan regülatör şimdi niye yeterli gelmiyor, bu ara bir servis de regülatörü komple söküp temizledi sonuç değişmedi şimdi de enjektörleri temizlemeliyiz diyor sürekli para harcıyoruz, tüm LPG servisleri böylemidir sürekli para harcıyoruz benzinden ettiğimiz tasarrufu LPG sevrislerine veriyoruz bizlerin kar etmesi hiç düşünülmüyormu neden böyle bir döngünün içinde bu insanlar:(

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=81836&highlight=k%F6%FEeyi+d%F6n&page=2

işte 30 Aralık'ta yazdığım sayfa linki yukarıda.

sanki çok zenginiz diye LPG kullanıyoruz ya bizi yolunacak kaz olarak görüyorlar.

benim bildiğim arızalı olduğu emin olunmayan parça elde bulunan çıkma (sağlam) parça ile değiştirilir test edilir. arızalı değilse geri takılır başka parça test edilir. arızalı parça bu şekilde bulunur Yenisi ile o zaman değiştirilir hakkı ile parası alınır. usta dediğin bunu 2 bilemedin 3 denemede kesin bulur.

soyguncu bunlar. usta falan değiller.

ben 1.3 dizele geçtim LPG ustacıkları yüzünden :mad:

emreilme

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi akşamlar. 1998 model astra gls aracım var.brc marka lpg takılı. geçenlerde ayar yaptırmaya gittim ve usta enjektörleri söküp yer değiştirdi.aracımın yakıtı benzinden bile daha fazla hale geldi. enjektörlerin yanlış takılması buna sebep olurmu?. ne yapmam gerekiyor? yardımlarınız için şimdiden teşekürler.

bariscam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar,
Türkiyenin neresinde olursanız olun LPG servislerine tepkimizi göstermeliyiz, hem LPG sistemi takdıracağız binlerce TL vereceğiz ve her servise gittiğimizdede en ufak bir bakıma 50-100-250 TL. para ödeyeceğiz, nedir bu diye tepki vermeliyiz biz tasarrufmu ediyoruz yoksa benzinden kısmak istediğimiz paraları servisleremi vereceğiz.
Ben derim ki ciddi ciddi bir dernek kurulmalı mesela (LPG'li oto sahiplerinin çıkarlarını koruma derneği) fikri olanlar varsa lütfen fikirlerini yazsın, tabi LPG servis yandaşları ve çalışanları değil, onlar taraf olacakları için yazmasını doğru bulmuyorum...
SEVİ ve SAYGILARIMLA

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar,
Türkiyenin neresinde olursanız olun LPG servislerine tepkimizi göstermeliyiz, hem LPG sistemi takdıracağız binlerce TL vereceğiz ve her servise gittiğimizdede en ufak bir bakıma 50-100-250 TL. para ödeyeceğiz, nedir bu diye tepki vermeliyiz biz tasarrufmu ediyoruz yoksa benzinden kısmak istediğimiz paraları servisleremi vereceğiz.
Ben derim ki ciddi ciddi bir dernek kurulmalı mesela (LPG'li oto sahiplerinin çıkarlarını koruma derneği) fikri olanlar varsa lütfen fikirlerini yazsın, tabi LPG servis yandaşları ve çalışanları değil, onlar taraf olacakları için yazmasını doğru bulmuyorum...
SEVİ ve SAYGILARIMLA

inanın ben haddinden çok uğraştım. bunların son zamanlarda gözü iyice döndü artık tükendim dizele geçtim.

LPG kit markası ne ise onun ana bayisine/dağıtıcısına çok sağlam bir şikayet mektubu döşedim, yöneticilerle uzun telefon görüşmeleri yaptım bunun dışında şikayetvar.com gibi sitelere de yazmak faydalı olur daha ciddiye alınıyor daha çabuk dönülüyor.

dernek de kurulabilir adı bulunur elbet...

bariscam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cidden çok uğraşacam cevremde ne kadar LPG kullanan varsa LPG kullanları koruma (veya ismi herne olursa) davet edeceğim öncelikle dernek kurma masraflarını elimden geldiği kadarıyla ben üstleneceğim, kurulan dernek altında LPG ile servis ve parçalar hakkında gerekirse çalışma bakanlığı ilede görüşmek için randevu isteyeceğim, tüm LPG kullanlan arkadaşlar arıza tespitinde gerekli kalifiye elemanlara arıza tespiti yaptırmaları için fiyatlar için v.s. ne sorunları varsa dernek ilgilenmeli ve gerekeni yapmalı LPG kulanıcıları alternatif fiyatlara, yapılan işlerle ilgili garantiye a'dan z'ye kadar sorunlarına eğilecek olmasını arzu ediyorum, ve buradaki LPG kullanan tüm arkadaşların fikrine ihtiyacım var buradan yazmalarını rica ediyorum...