Lastik alacaklara, ne alayim diyenlere.

xzaqha

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
10 numara

Aracimin lastiklerinin değişim zamani geldiği için ( 2006 model 37.000 km) bir kaç haftadir hangi marka lastik alayim derdine düştüm.geçmiş zamanda bir çok lastik kullandim michelin,continantel,dunlop,yokohama vb.aklimdan geçen tek lastik markasi vardi oda michelin energy star.bir kaç yerden araştirma yaptim tabi herkes kendi malini övüyor.michelin lastikleri çok güzel fakat türkiyemin yollarina uymuyor.hamuru çok yumuşak olduğu için çabuk eskiyor ve viraj alirken yiğilma yapiyor gibi.

Neyse en sonunda bir kaç gün önce 150 tl ye 195.60.15 bridgestone er 300 turanza 88 h aldim...mükemmel diyebilirim.lastik sesi yok gibi.hamuru çok güzel.araba yola yapişiyor.korkarak girdiğim virajlarda banamisin demiyor.kesinlikle yiğilmiyor lastik.çok memnun kaldim lastik alacak arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim.umarim faydali olur....

evet gerçekten öyle, benimde daha önce aracımdaki lastik michelin idi güzel lastik ama yanakları dahil heryeri yumuşak, 3 hafta önce arkadaşın dediği gibi korkarak aldım ama turanza iyi seçim oldu, ses olayıda michelişnden daha az yol tutuşu daha iyi turanza 10 numara

gOkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Turanza da güzel olabilir ama michelin energy benim çok hoşuma gitti.Değiştirirsem yine bundan alırım.Konforlu lastik ayrıca virajlarda da savurma veya yumulma yaşamadım fazla.Yinede tavsiyeye uyup denemek lazım...

Heavenguardian

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
su tartisilmaz bir gercekki turkiye yollarina ve opellere en uyumlu lastik brisgestone turanzadir

yazliklar turanza er 300
kişliklar blinzak l30

artik su lastik onerisi adli konular acilmamasi lazim
Ben de Turanza almıştım. :) Kışa girerken aldım mükemmel kesinlikle...

miralay

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
baya birşeyler söylenmiş...Türkiye yollarında ( bastıra bastıra söylüyorum Türkiye yollarında ) Ben 3 lastik fabrikasında da çalıştım ve mezun olduğum okulda lastik teknolojisi arkadaşlar...ülkemizde opel için ve tabii ki H serisi lastikler de bridgestone ER 300 turanza. gönül isterdi ki yumuşar sırtlı ve yanaklı michelinleri kullanıp rahat rahat gidelim ama yollar malum... Er 300 den sonra continental ve goodyear ı tavsiye ederim...pirelliden uzak durmanız da cabası. bunlar tabiki bütçeye göre değişir.ama madem para veriyorsunuz yer ile aracınızın temasını sağlayan tek nesnenin lastikler olduğunu unutmadan tercihlerinizi yapın.sağlıcakla

EpiNeFRiN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
baya birşeyler söylenmiş...Türkiye yollarında ( bastıra bastıra söylüyorum Türkiye yollarında ) Ben 3 lastik fabrikasında da çalıştım ve mezun olduğum okulda lastik teknolojisi arkadaşlar...ülkemizde opel için ve tabii ki H serisi lastikler de bridgestone ER 300 turanza. gönül isterdi ki yumuşar sırtlı ve yanaklı michelinleri kullanıp rahat rahat gidelim ama yollar malum... Er 300 den sonra continental ve goodyear ı tavsiye ederim...pirelliden uzak durmanız da cabası. bunlar tabiki bütçeye göre değişir.ama madem para veriyorsunuz yer ile aracınızın temasını sağlayan tek nesnenin lastikler olduğunu unutmadan tercihlerinizi yapın.sağlıcakla
:alkis::alkis::alkis:

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben bir lastik muhabbetinde baya bir bilgi vermiştim lastikler hakkında...kısaca en iyi lastiği almışsınız ülkemiz şartları doğrultusunda..güle güle kullanın...bu arada savaş abi vectrama P6000 almıştım...sadece almakla yetindim takmadım bile geri vermiştim...

arabayı aldığımda P6000 vardı yaklaşık 20000 km dir kullanıyorum. hiç sorun yaşamadım sayılır. Şuan dişleri iyi fakat yanaklarda kılcal çatlamalar var. başka lastik kullanmadığım için kıyaslama yapamıyorum.

GkhncnK

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bende 2 lastik arasında seçim yapmakta zorlanıyorum...

1. Michelin Energy Saver
2. Bridgestone Er300 Turanza

2. Seçenek ağır basıyor aslında çünkü burada yollar mayın tarlası gibi ve mişel için yumuşak ve çabuk yıpranma unsurunu göz ardı etmeyin diyorlar.Lastiği yarın alıyorum aksini söyleyecek çıkmazsa 2. yi alacağım.

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
3 yıllık Turanzalarımı bugün sattım, alan arkadaşa hayırlı olsun, umarım işini görür.

60-65 yanak lastik ile senede 20bin-30bin km yapacak olsam Turanza'dan başkasını almazdım. Ama satarken de belirttim zaten, en fazla 3 yıl kullanılacak lastikler. Bir de özellikle sıcak iklimi seviyorlar.

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
turanza er300 iyi güzel bir lastiktir diş deriniliği kolay kolay kaybolmaz

turanza dan sonra üretilen

lassa nın impetus revo su da çok güzel bridgestone a deseni çok benzer hamur biraz daha yumusak

konu içinde güzel tespitler yapılmıs bridgestone 2. yılından sonra sertleşme belirtileri gösterir.

çok kilometre yapan için en iyi secim olur.

bugune kadar bridgestone potenza gIII ve lassa impetus revo favori iki lastiğimdir

potenzalar sesli ama performanslı, impetuslar da konfor ve iyi yol tutusa sahipti

browerdi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bende 2 lastik arasında seçim yapmakta zorlanıyorum...

1. Michelin Energy Saver
2. Bridgestone Er300 Turanza

2. Seçenek ağır basıyor aslında çünkü burada yollar mayın tarlası gibi ve mişel için yumuşak ve çabuk yıpranma unsurunu göz ardı etmeyin diyorlar.Lastiği yarın alıyorum aksini söyleyecek çıkmazsa 2. yi alacağım.

Şunu eklemek isterim Bursanın en büyük Bridgestone-Lassa bayisi bana ikisi aynı lastik sadece etiket farkı veriyorsunuz demişti. Eğer Bridgestone alacaksanız bence Lassa alın..
Michelin normal koşullarda elbette daha iyi lastik ama yolların durumu malum o yüzden boynumuz bükük ..
İkisi 1 takım lastikte 60 ila 100 lira farkediyor..(Lassa & Bridgeston) ve (Bridgestone & Michelin)
Seçim sizin..

Son düzenleme: