Lastik alacaklara, ne alayim diyenlere.

Gökay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracimin lastiklerinin değişim zamani geldiği için ( 2006 model 37.000 km) bir kaç haftadir hangi marka lastik alayim derdine düştüm.geçmiş zamanda bir çok lastik kullandim michelin,continantel,dunlop,yokohama vb.aklimdan geçen tek lastik markasi vardi oda michelin energy star.bir kaç yerden araştirma yaptim tabi herkes kendi malini övüyor.michelin lastikleri çok güzel fakat türkiyemin yollarina uymuyor.hamuru çok yumuşak olduğu için çabuk eskiyor ve viraj alirken yiğilma yapiyor gibi.

Neyse en sonunda bir kaç gün önce 150 tl ye 195.60.15 bridgestone er 300 turanza 88 h aldim...mükemmel diyebilirim.lastik sesi yok gibi.hamuru çok güzel.araba yola yapişiyor.korkarak girdiğim virajlarda banamisin demiyor.kesinlikle yiğilmiyor lastik.çok memnun kaldim lastik alacak arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim.umarim faydali olur....

gentleman_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
su tartisilmaz bir gercekki turkiye yollarina ve opellere en uyumlu lastik brisgestone turanzadir

yazliklar turanza er 300
kişliklar blinzak l30

artik su lastik onerisi adli konular acilmamasi lazim

dreamin34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 17 jant olduğu için marshall almıştım michellin leri söküp nede olsa kasislerde lastik yarılcak niye fazla para vereyimki dedim ama çok şükür hiçbişey yok lastikde gayetde güzel memnunum.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
er 300 ü ben 3 sene kullandım. bu sene takmaya cesaret edemedim. dş derinliği iyi olmasına karşılık çok sertleşti ve kılcal çatlaklar oldu. yağışlı havalarda arkadan bırakma (virajlarda hafif) fren mesafesinde uzama olmuştu. ama 3 sene çok memnun kalarak binersiniz.

mstf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende geçen hafta turanza er 300 aldım. kullanıcı yorumlarına bakarak.son derece memnunum. önceki lastiklerim michelin enerji idi. dişleri iyi olmasına rağmen yazın abs sürekli devreye giriyordu.iç taraf yanak üstlerinden kopmalar olmuş, yumşak olduğu için ötmesi de ayrı mesele tabi.
michelin bayi sinin söylediği; michelin türkiye şartlarına pek uygun değil yumuşak olduğu için çabuk yıpranıyor lastik ..

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Michelin lastikleri çok güzel fakat türkiyemin yollarina uymuyor.hamuru çok yumuşak olduğu için çabuk eskiyor ve viraj alirken yiğilma yapiyor gibi.
Gökay, yeni lastiklerini güle güle kullan. Ben de genellikle Michelin kullanırım, gerçekten Michelin çok kaliteli ve konforlu bir lastik ama bizim yollarımıza asla ayık değil, bir nevi otoban lastiği. Toplamda şu an elimde 3 takım Michelin var, 1 takımı eskidiği için yenilemeye karar verdim ve oydu buydu derken biri aklıma girdi Pirelli'nin yeni çıkardığı P6 cintiratosundan aldım. Şu an aracın bagajında paketli halde geziyorlar, henüz taktırmadım çünkü gözüm halen Michelin'de. Aldığım fiyata devredebilirsem tekrar Michelin alırım.

miralay

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Ben bir lastik muhabbetinde baya bir bilgi vermiştim lastikler hakkında...kısaca en iyi lastiği almışsınız ülkemiz şartları doğrultusunda..güle güle kullanın...bu arada savaş abi vectrama P6000 almıştım...sadece almakla yetindim takmadım bile geri vermiştim...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben bir lastik muhabbetinde baya bir bilgi vermiştim lastikler hakkında...kısaca en iyi lastiği almışsınız ülkemiz şartları doğrultusunda..güle güle kullanın...bu arada savaş abi vectrama P6000 almıştım...sadece almakla yetindim takmadım bile geri vermiştim...
Galiba benim lastiklerin sonu da aynı olacak. Lastikleri Aralık ayında (Mart ortasında teslim almak şartıyla) aldım, 15 gündür de bagajda ambalajıyla duruyor, açıpta bakmadım bile. Pirelli'nin cinturato serisini önceleri kullanmıştık, gerçekten çok sağlam bir lastikti o nedenle P6 lar için yeni model cinturato serisi çıkınca fazla düşünmeden, hem de arkadaş sayesinde hesaplı olarak aldım. Aldığım fiyata müşteri çıkarsa Michelin'e dönüş yapabilirim. Ama bana kalırsa yeni seri Pirelli P6 cinturato ile Bridgestone arasında fazla bir fark yoktur.

browerdi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 takım kullandım bridgestone..Sağlamlığını laf yok Tr için ideal olabilir ama Beton gibi lastik kısa zamanda taş gibi oluyor Fren mren hak getire...
Michelin diyeceğim o yüzden

EpiNeFRiN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
turanzaya laf yok :) eskidikçe sesi artıyor ama olur o kadar... diger şartlarda mükemmel... ben lastikleri yenilediğimde türkiye üretimi almışım.. atlamışım :S orjinalinden küçük görünüyor lastikler ona canım sıkıldı.. kalın görünmesi hoşuma gidiyordu.... neyse bide tr versiyonunu deneyelim bakalım yapacak bişey yok