Lastiğe Vida Saplandı

emrec

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,
Dün aracımın sağ arka lastiğine vida saplanmış.Hemen lastik tamircisine gittim ve vidayı çıkartarak yama yaptı.Şuan için bir sıkıntı yok.
Sizce yama yapılması uzun zamanda sorun teşkil eder mi ? Lastiği değiştirmem gerekir mi ?

Tesekkürler

desmicare

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Lastiğe Vida Saplandı

Bunu gerçekten mi soruyorsunuz? Bence yeni lastik alın derim....

mcnpl4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Riske atmayın hele ki geniş yanaklıysa hiç riske atmayın. Can güvenliğinin tasarrufu olmaz. Canınıza malınıza bişey olmasa patlarsa vakit kaybı olur ve mağdur eder

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hocam vida saplanan lastik değiştirilir mi hiç,yamat bin .hadi yarılsa tamam da .çivi vida giren lastikten bişey olmaz bence

impartant1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com

Arkadaş sizin dediginiz mantıkta böyle bir şey olsa bu lastik tamircileri ne is yapacak.Nereden ekmek yiyecek. Bizim memlekette vida saplamayan kaç lastik var onu merak ediyorum. Ki bahsettiğiniz merette bir vida yüzünden değiştirilecek kadar ucuz bir şey değil.

aguldemir1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bir sorun olmaz diye düşünüyorum. Diğer arkadaşlarında dediği gibi, vide girdi diye lastik değiştirmek çok mantıksız. Ama yanak kısmında ise sorun olma ihtimali olabilir ozaman belki. Hazır konu açılmışken bir bilgi paylaşmak istiyorum bilmiyen arkadaşlar için. Lastikçiler kolay olsun diye fitil yapıyorlar. Sakın ama sakın bu olaya girmeyim. Lastiği söktürüp içten yama yaptırın. Nedeni ise fitil yapma işleminde tel kesme durumu olabiyor. Lastiklerin hız lastiği ise bu durumun olasılığı artıyor. Çünkü sürat lastiklerinde lastik içindeki tel takviyesi diğerlerine nazaran hem fazla hemde kullanılan teller biraz daha sert.

mcnpl4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Lastik tamirciliği vidayla sınırlı bir sektör değil. Gözden kaçırdığınız bir diğer mesele de lastik esnek ve ısınıp soğuyor dolayısıyla yama geçici çözüm oluyor. Ki boyut da önemli ben görmeden değiştir derim olan cebine olur ama siz görmeden değiştirme derseniz benimkinden daha kötü bir teşvik olur. Geçici olarak devam edersin eyvallah da fazla umursamaz davranmamak lazım. Başımıza biley gelmedi sağlam yapıyorlar demek de benlik bir mesele değil Burda bir israf söz konusu olduğunu da düşünmüyorum hafriyat kamyonu değil bu zaten çabuk yıpranıyor tamir et yenile kullan diyesin.

aguldemir1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Abicim. Boyut tabiki önemli. Vida deliği lastiğinde esnekliği düşünülürse büyük sayılmaz. Vide yan girdiyse veya çıkartırken tahribat olduysa bu delik değil yırtık olur. Ozaman tabikide değişim gerekli. Bu gibi durumda dediğiniz gibi öncelik can güvenliği. Yama içinize sinmiyorsa incecik çıta çivisi bile girse değiştirmelisiniz. En basiti aracınızı sanayiye götürseniz lastiğe ufak tefek birşeylerin batması söz konusu. Aynı şey sokak araları içinde geçerli. Arkadaş lastiğe girenin vida olduğunu ve yama yapıldığını, bununda uzun vadede sorun olup olmayacağını sormuş. Bende kendi düşüncemi söyledim.

mcnpl4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Düşüncenizden bir rahatsızlığım yok herkes hemfikir olmaz tabiki. Eskiden bu durumu yaşamıştık tamir yapıldı kış lastiğiydi sorun da yaşamadık. ama bir önceki arabamızda lastikten ciddi sıkıntı yaşadığım için önem veriyorum ve o lastik eridiği belli başlı yarıkları olduğu halde babam sorun olmaz diye geçiştirdi. Kime sorsam daha gider istiyorsan arkaya taktır bunları ama gerek yok dedi ve ciddi kaza atlattım o lastiği umursamamak yüzünden. Ve o lastikler de satana kadar gayet de idare etti ama kendini. Çöpe atmam tamirli halde satmaya çalışırım o ayrı mesele ama içime sinmez lastik yüzündem tekrar tedirginlikler yaşamak istemem. He tamir ettirip sorunsuz kullanan çok o da ayrı mesele ama bence idarelik devam edilmeli. Hem yama hem de zamanla yıpranma hiç güzel bir ikili değiller kanaatindeyim

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hocam yarık ayrı,vida çivi ayrı. Yarildiysa kesinlikle lastik değiştirilir ama benim bildiğim lastiğe çivi vida girdi diye lastik değişmez,ilk defa duyuyorum.zaten lastiğin teki 400 tl biraz sanayide gezssen garanti 2 vida saplanır. Neyse hayırlı olsun