Kullandığınız, Beğendiğiniz ve Güvendiğiniz Motor Yağı Hangisi.....?

Kullandığınız, Beğendiğiniz ve Güvendiğiniz Motor Yağı Hangisi...?

• Elf

Oy: 3 2.4%
  • Shell

Oy: 9 7.1%
  • Castrol

Oy: 62 49.2%
  • Gm

Oy: 25 19.8%
  • Mobil

Oy: 23 18.3%
  • Diğerleri

Oy: 4 3.2%

• Kullanılan toplam oy
    126
  • Anket kapatılmış .

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
mobil 10-40

gökhannn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mobil

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı numaralı yağların bütün markalardaki karşıladıkları standart kodları genellikle aynıdır. ör. bütün 10-40 yağlara bakın özellikleri yaklaşık aynıdır. ancak her yağ aynı kalitede değildir. üretim teknolojisi, içerisindeki katkı maddeleri vs. açısından bazı yağlar bir adım önde geliyor. bunların başında da marka olarak castrol ve ürün olarak castrol mağnetec. ben onu kullanıyorum, çevremdeki arkadaşlarım ve tanıdığım tamircilerde genelde aynı ürünü kullanıyor.
ama piyasadaki tanınmış marka tüm yağlarda işinizi görür. ya ucuz olanı yada biraz daha fazla verip güvendiğinizi tercih edeceksiniz.
ayrıca belli yağ gruplarında kalitesini ispatlamış başka markalarda var. örneğil tam sentetik yağda mobil-1 gibi.

bunlar benim 2008 deki fikirlerim.
ne zaman ki catrolün yağ üretmediğini, mobile dolum yaptırıp mobilin yağlarını daha fahiş fiyatlara sattığını öğrendim o zaman fikirlerim değişti.
catrol yerine mobil tercih ediyorum artık o kesin. ama markaya da eskisi kadar takılmıyorum.
zaten çok km. yapmadığım ve düşük km.lerde yağ değiştirdiğim için tam sentetik ihtiyacımı karşılayan bir markayı da kullanabiliyorum.
şu anda 2 arabamın birisi 2012 diğeri 2013 model olduğu ve garantiden servise kösüleceğimiz için yapacak bir şey yok.