Kullandığınız, Beğendiğiniz ve Güvendiğiniz Motor Yağı Hangisi.....?

Kullandığınız, Beğendiğiniz ve Güvendiğiniz Motor Yağı Hangisi...?

• Elf

Oy: 3 2.4%
  • Shell

Oy: 9 7.1%
  • Castrol

Oy: 62 49.2%
  • Gm

Oy: 25 19.8%
  • Mobil

Oy: 23 18.3%
  • Diğerleri

Oy: 4 3.2%

• Kullanılan toplam oy
    126
  • Anket kapatılmış .

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de castrol edge 5-40 kullanıyorum kesinlikle harika diyebilirm ankarada oturuyorum sabahları -5, -7 gibi derecelerde tek marşta alıyo hem de her seferinde ben oldukça memnunum hem de arabanın motoru çok çabuk ısınıyo onuda fark ettim çok enteresan ama şu an herşey olumlu... saygılar

Edge'ni fiyatı magnatec'e göre biraz tuzluymuş galiba. Ama bu yağı çok met ediyorlar belki bende magnatec'den edgeye geçebilirim. :rolleyes:

thundercat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben aracı alalı 2 kez yağ değiştirdim ikisinde de gm kullandım memnunum bi problem yok ama yağların kalitesi arasında ne türden fark vardır açıkçası bilkmiyorum ama orjinal motor yağı kullanmayı tercih ediyorum gm yağ+hava filtresi+yağ filtresi+işçilik 45 ytlye mal oldu 1 ay kadar filan önce

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben aracı alalı 2 kez yağ değiştirdim ikisinde de gm kullandım memnunum bi problem yok ama yağların kalitesi arasında ne türden fark vardır açıkçası bilkmiyorum ama orjinal motor yağı kullanmayı tercih ediyorum gm yağ+hava filtresi+yağ filtresi+işçilik 45 ytlye mal oldu 1 ay kadar filan önce

Motor yağlarının her birinin ayrı ayrı kimyasal formülleri vizikozite değerleri, akışkanlığı vs. farklıdır. Doğal olarak her marka birbirinden farklıdır zaten her araçta her yağı sevmez ve uyumlu değildir. :)

smoke

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pekı bu yaglar arasındakıfıyat farkına ne dıyeceksınız arkadaslar.
benım arabanın motor yagı degısım zamanı geldı. dun ızmıre patronun arabasıyla bır ıs ıcın gıderken ( seat leon ) manısadan opel yetkılı servısınden 5 lt GM 10W-40 yag aldım. 50 ytl.
manısayı gectım sabuncudan asagı sallanıyorum arabanın yag lambası yandı. cektım kenara bı sıgara yaktım yagın dıbe cokmesını bekledım, yag sevıyesı yaklasık 1 lt asagıdaydı. o sekılde bucaya kadar gıttım bucada shell ıstasyonuna gırdım yag almak ıcın 1 lt lık 10w-40 sadece castrol varmıs ve fıyatıda 19 ytl. GM nın neredeyse ıkı katı.

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pekı bu yaglar arasındakıfıyat farkına ne dıyeceksınız arkadaslar.
benım arabanın motor yagı degısım zamanı geldı. dun ızmıre patronun arabasıyla bır ıs ıcın gıderken ( seat leon ) manısadan opel yetkılı servısınden 5 lt GM 10W-40 yag aldım. 50 ytl.
manısayı gectım sabuncudan asagı sallanıyorum arabanın yag lambası yandı. cektım kenara bı sıgara yaktım yagın dıbe cokmesını bekledım, yag sevıyesı yaklasık 1 lt asagıdaydı. o sekılde bucaya kadar gıttım bucada shell ıstasyonuna gırdım yag almak ıcın 1 lt lık 10w-40 sadece castrol varmıs ve fıyatıda 19 ytl. GM nın neredeyse ıkı katı.

Fiyat farkını tetikleyen kalitedir, markadır bide formülleri tabiki.

Mrdeath35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar dünyanın en iyi motor yağı mobil dir ben kullanıcısı olduğum için değil avrupada araçlar motor yağlarını 20.000 kmde bir değiştiriyorlar gerek koşullar havada tozun olmaması gibi sebeplerden dolayı avrupada mobil 1 tam 35.000 km de bir değiştirebilirsiniz diye bangır bangır bağırıyor gerek teknolojisi gerekse yılların tecrübesi

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar dünyanın en iyi motor yağı mobil dir ben kullanıcısı olduğum için değil avrupada araçlar motor yağlarını 20.000 kmde bir değiştiriyorlar gerek koşullar havada tozun olmaması gibi sebeplerden dolayı avrupada mobil 1 tam 35.000 km de bir değiştirebilirsiniz diye bangır bangır bağırıyor gerek teknolojisi gerekse yılların tecrübesi

Aslında ben sürekli magnetec kullandığımdan yağı fazla değiştirmek istemiyorum ama; size hak veriyorum bende duymuştum mobil1 katınca araçta yağ yakma felan varsa kesiliyormuş ve yağ çok geç yanıyormuş hemen kararmıyormuş. :)

termometre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Boşa Göz Yormayın, dinleyin, öğrenin... Güvenilir bilgi için bakın....

www.uzmantv.com

Bilgileri, tavsiyeri verenler işlerinde uzmanlaşan, çoğu öyle selamunaleyküm diye konuşamayacağımız kişiler...

Sadece motor yağı değil araçlarımız hakkında diğer bilgileride doğru ve güvenilir şekilde alabileceğimiz bir site.... +18 konularda insanı tatmin ediyor, hepsi alanlarında uzmanlaşmış doktorlar..... :eek:

canım opelim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
castrol kesinlikle

saracoğlu1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
castrol