Kemer İkaz Sesi Arızası

Mete34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kemer İkaz Sesi Arızası

Burock3427 link' Alıntı:
Elektronik yoğun her araçta olabilecek sorunlar. Hele hele sonradan bu komplike sisteme müdahale edildiğinden sorun ihtimali artıyor ister istemez. OEM bir parça ile aftermarket bir parçanın üretim mantaliteleri arasındaki fark kalitede kendini gösteriyor ister istemez.

Bazı arkadaşlar ne kadar da hemen Astra'ya her fırsat da geçirmeye meraklılar. Sorun araç kaynaklı mı sonradan takılan cihaz kaynaklı mı daha anlaşılmamış hemen ne sorunlu araçmış yorumları geliyor. Arkadaşlar tüm marka araçlar gittikçe karmaşık elektronik yoğun bir alt yapı ile üretilmey başlandılar ve bu gibi arızalar az yada çok tüm marka modellerde ortaya çıkıyor. O zaman hiç araç alırken donanım peşinde koşmayacaksınız gidip en basit sistemdeki aracı satın alacaksınız ki sorun yaşama ihtimaliniz azalsın. Donanımlı araç alan bizler buna alışmamız lazım. Biraz da şans işi bazı araçlar doğuştan illetli olabiliyor ve saç baş yoldurtuyor. Kendi adıma ben aracımda bir senedir en ufak bir tatsızlık yaşamadım çok şükür. O zaman benim açımdan da bu Astralar ne sorunsuz arabaymış!!! (Not: Aracındaki sorunu bizimle paylaşan arkadaş için yazmadım bu satırları. Az yukarıda ne sorunluymuş diye yazan arkadaşdır kastım)

Arkadaşın bahsettiği konu ilginç gerçekten. Ama genelde bu kadar ilginç olan sorunların kaynağı çok basit şeyler çıkıyor.

aracım 6 aylıkken baskı balata yaktı 2500 mılyar odedık (onlarca arac kullandım renault-bmw-pegouet-vectra b kasa ) nedense hiç balata yakmadım. 1.3 cdti motor opeller bıraz arastırın goruceksınız kı onlarca ornek var . Forumumuzun kurucusu Hakan beyde aracı 8000 km cıvarındayken baskı balata yakmıstı . Bunun dısında depodan gelen lakırtı seslerı , kaliperlerden gelen sesler , farların yagmurda ve yıkama sonrası yaptıgı buğu kronık sorunlarından bır kacı . yakın tanıdıgımın sıfır astrası daha 1 haftalıkken otomatık olarak stop etmesı servısın beyın degıstırmeye gıtmesı , sıfır astranın ıcıne durmadan toz gırmesı , sedan astra j lerın arka cam ust kısımdakı rezıstansların calısmaması daha sayayımmı ? kalıte dıyoruz yuksek rakamlar oduyoruz sorunsuz bır arac beklıyoruz sizin aracınız suan sorunsuz olabılır ama bıraz arastırsanız çok şanslı olduğunuzu anlıcaksınız  .

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Araba işi tıpkı elektronik eşya gibi tamamen şans işi. Mercedes sahibi tanıdıklarım var servisten çıkamayan, yakın arkadaşlarımdan birinde 320d var 3 kez şanzımanı değişti aracının ve Borusan'la mahkemelik oldular artık, daha dolu örnek var ucuz veya pahalı markaların çıkardığı sorunları anlatan. Mercedes yada BMW forumlarına girin, çok enteresan bir çok sorunla karşılaşabilirsiniz. Önemli olan genel olarak görülen sorunların (örneğin 1.3 dizellerde baskı balata probleminin normalden daha sık görülmesi gibi) kalıcı şekilde üretici tarafından çözülmesi. Kendi adıma Astra G arabam 2. yılını tamamladıktan sonra yolda kaldı klima kondansatörü yüzünden, bu arabamı da aldıktan 1.5 ay sonra rölantide gelen ses yüzünden servise götürdüm, aha o da ne klima kondansatörü arızalı çıktı. Şimdi ben Opel'in arabalarının klima kondansatörleri kronik hatalı dersem bu en fazla benim şanssız bir adam olduğumu gösterir. (:)

Ama kaliper sesi gibi Opel tarafından kabul edilmiş ve güncelleme adı altında düzeltmeleri yapılan bu tarz sıkıntıları illa ki var, takip etmek bize düşüyor tabii bunları, bu da Bentley gibi üreticisinin arabayı sattıktan sonra elimizden çıkana kadar peşimizden koşacağı bir araba almadığımız sürece katlanacağımız bir olay sonuçta. Yine de biz araçlarımızda gördüğümüz sorunları iyi servislerde düzelttirme çabamıza devam edeceğiz elimizden geldiğince. Araban mı var derdin var. (:)

kazimgenc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

merhaba arkadaşlar,

bu gün nihayet arıza tespit edildi ve giderildi. sorun tamamen necvox cihazından kaynaklanıyormuş, aracın orjinal müzik sistemi takılınca bu anlaşıldı. necvox navigasyon komple değiştirildi ancak bu halde bile yapmaya devam etti, daha sonra can bus modülünü değiştirdiler bir kaç kere ve sonunda hata giderildi. bu durumda araçta herhangi bir sorun olmadığı ve odak servisin de haklı olduğu ortaya çıkmış oldu. yalnız aracın orjinal müzik sistemi takıldığında necvox cihazını aldığıma pişman oldum. çünkü orjinalinde ses çok daha iyi, sinyal, park sensörü ve diğer bütün ikaz sesleri çok daha net ve rahatsız edici değil kesinlikle. şu anda sadece para verdiğim için kullanıyorum necvox'u, ancak belki ilerde necvox'u satıp orjinal ekrana bile dönebilirim.

burada görüşlerini belirten herkese teşekkürler, kazasız belasız sürüşler dilerim. umarım kimse sorun yaşamaz ve araçlarımızın iyi yönlerini yazarız hep..

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kazimgenc link' Alıntı:
merhaba arkadaşlar,

bu gün nihayet arıza tespit edildi ve giderildi. sorun tamamen necvox cihazından kaynaklanıyormuş, aracın orjinal müzik sistemi takılınca bu anlaşıldı. necvox navigasyon komple değiştirildi ancak bu halde bile yapmaya devam etti, daha sonra can bus modülünü değiştirdiler bir kaç kere ve sonunda hata giderildi. bu durumda araçta herhangi bir sorun olmadığı ve odak servisin de haklı olduğu ortaya çıkmış oldu. yalnız aracın orjinal müzik sistemi takıldığında necvox cihazını aldığıma pişman oldum. çünkü orjinalinde ses çok daha iyi, sinyal, park sensörü ve diğer bütün ikaz sesleri çok daha net ve rahatsız edici değil kesinlikle. şu anda sadece para verdiğim için kullanıyorum necvox'u, ancak belki ilerde necvox'u satıp orjinal ekrana bile dönebilirim.

burada görüşlerini belirten herkese teşekkürler, kazasız belasız sürüşler dilerim. umarım kimse sorun yaşamaz ve araçlarımızın iyi yönlerini yazarız hep..
necvox ta malesef aracin sesleri cihazin arkasindaki kolondan cikiyor.  Yani orjinal sesler  karisiyor.
Cyclone de orjinal neyse o.  Keske taktirmadan iyice arastirsaydiniz.

kazimgenc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

B֜LENT link' Alıntı:
necvox ta malesef aracin sesleri cihazin arkasindaki kolondan cikiyor.  Yani orjinal sesler  karisiyor.
Cyclone de orjinal neyse o.  Keske taktirmadan iyice arastirsaydiniz.

haklısınız Bülent bey maalesef çok araştırma yapmadan necvox cihaz taktırdım ve sonrasında Cyclone cihazın daha iyi kullanıcı yorumları olduğunu gördüm. yeni takılan cihazla birlikte çalışma sisteminde biraz farklılıklarda oluştu. mesela daha önceden park sensoru asistanının ışığı yanmıyordu ancak canbus değiştikten sonra ışık yanıyor. bununla birlikte aracı stop edip kontağı tamamen kapattığım zaman necvox çalışmaya devam ediyor, kapanması için kapıyı açıp araçtan inmem gerekiyor. bunlar aslında normal ve benim önceki kullandığım cihaz mı sorunluydu bilemedim. Cyclone'da bu bahsettiklerimin çalışma prensibi nedir bahsederseniz çok sevinirim.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kazimgenc link' Alıntı:
haklısınız Bülent bey maalesef çok araştırma yapmadan necvox cihaz taktırdım ve sonrasında Cyclone cihazın daha iyi kullanıcı yorumları olduğunu gördüm. yeni takılan cihazla birlikte çalışma sisteminde biraz farklılıklarda oluştu. mesela daha önceden park sensoru asistanının ışığı yanmıyordu ancak canbus değiştikten sonra ışık yanıyor. bununla birlikte aracı stop edip kontağı tamamen kapattığım zaman necvox çalışmaya devam ediyor, kapanması için kapıyı açıp araçtan inmem gerekiyor. bunlar aslında normal ve benim önceki kullandığım cihaz mı sorunluydu bilemedim. Cyclone'da bu bahsettiklerimin çalışma prensibi nedir bahsederseniz çok sevinirim.
cyclone aracin orjinal sistemiyle birebir ayni.
Yani sesler vs orjinal neyse o kaliyor.
Arac config ayarlari bile orjinal eskisi gibi.
Cyclone takarken aracin ustundeki orjinal cd400 ekranini cyclone baglaniyor bu sayede aracin orjinali neyse degismiyor.

cekY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Eski Necvox'lar ile Cyclone aynıydı. İkisi de orjinal ekran duruyor o şekilde takılıyordu, yeniler de ise Necvox direk araca bağlanıyor. Şuanda durum ne bilmiyorum ama yeni Necvox eski versiyonuna göre açık ara önde. Tabi araç farkından dolayıda olabilir. 1 sene eski versiyonu kullandım sorunlarımdan dolayı yeni versiyon ile değiştirdim 1 senedir kullanıyorum gayet memnunum.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cekY link' Alıntı:
Eski Necvox'lar ile Cyclone aynıydı. İkisi de orjinal ekran duruyor o şekilde takılıyordu, yeniler de ise Necvox direk araca bağlanıyor. Şuanda durum ne bilmiyorum ama yeni Necvox eski versiyonuna göre açık ara önde. Tabi araç farkından dolayıda olabilir. 1 sene eski versiyonu kullandım sorunlarımdan dolayı yeni versiyon ile değiştirdim 1 senedir kullanıyorum gayet memnunum.
evet 3 yil onceki cihazlar dediginiz sekildeydi.
emniyet kemeri sesi-ön arka park sensörunun seslerinin birbirine karismasi.
Hatta kameraniz bozulmadan kullandiysaniz şanslisiniz.

cekY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BÜLENT link' Alıntı:
evet 3 yil onceki cihazlar dediginiz sekildeydi.
emniyet kemeri sesi-ön arka park sensörunun seslerinin birbirine karismasi.
Hatta kameraniz bozulmadan kullandiysaniz şanslisiniz.
2011'de takılan cihaz sorunluydu, 2012 de takılan ise sorunsuz. Kameram 2 yıldır tık demeden çalışıyor..

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mete34 link' Alıntı:
ne kadar sorunluymuş bu astralar herkezin elinde biyeri kalıyor :/ geçmiş olsun umarım sorununuzu pazartesi çözerler ..

Demek ki neymiş arkadaşım boşuna sallamamak gerekmiş. Sorun tahmin edildiği gibi Necvox cihazından kaynaklı. victoryy