Kemer İkaz Sesi Arızası

kazimgenc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katıldım ve aracımdaki bir sorunu sizlerle paylaşmak istiyorum. Araca iki kişi oturup emniyet kemeri takmadan devam ettiğimde kemer ikaz sesi ötmeye başlıyor, daha sonra iki emniyet kemerini de takıyoruz ve ikaz sesi susuyor. buraya kadar her şey normal, fakat emniyet kemerlerini takıp ikaz sesi sustuktan sonra sinyal verdiğimde sinyal sesi değil kemerler takılı olduğu halde emniyet kemer ikaz sesi çıkıyor. bu sırada kemerleri tekrar çıkarıp takıyoruz fakat ikaz sesi ötmeye devam ediyor. bu durumu defalarca denedim ve her seferinde aynı şekilde oldu. araçta sadece ben oturduğum zaman böyle bir sıkıntı kesinlikle olmuyor. özellikle ve her defasında iki kişi oturduğunda oluyor. araca iki kişi binip kemer ikazı hiç ötmeden kemerleri takınca yine olmuyor, sadece kemerleri ikaz sesinden sonra takarsak oluyor bu sorun. aracı 3 gündür cevizlibağ odak servisine götürüyorum ve 3 gündür hallettik diye beni arıyorlar ancak aracı teslim almaya gittiğimde sorunun devam ettiğini görüyorum. birlikte test sürüşüne çıkıp kendim sorunu gösterdim ve yine baktılar, bu seferde sorunun necvox navigasyondan kaynaklandığını söylediler. önce necvox firmasından birileri odak servise gidip aletin bir parçasını değiştirdiler ve sorun çözüldü dediler, ancak aracı teslim aldığımda sorunun devam ettiğini gördüm. bu sefer de beni necvox servise yönlendirdiler ve orada cihaz komple değişti çeşitli testler yapıldı ancak sorun hala devam ediyor. son seçenek olarak pazartesi günü aracın orjinal müzik sistemi geri üstüne takılacak ve yine sorun devam ederse sorunun necvox cihazından kaynaklanmadığı anlaşılacak. gelişmeleri sizlerle buradan paylaşacağım. daha önce böyle bir sorun yaşayan var mıdır, yetkili servisin sorunu 3 gündür tespit edememesi normal midir bu konudaki görüşlerinizi almak isterim.

araç 2013 astra j 1.4t sport otomatik vites.

saygılar

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kemer İkaz Sesi Arızası

Çok ilginç bir durum gerçekten. Servislerin de hallettik diyip teslim etmesi daha da bir ilginç. Hiç mi test etmiyorlar teslim etmeden önce.
Umarım çözülür bir an önce.

kazimgenc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

chiv link' Alıntı:
Çok ilginç bir durum gerçekten. Servislerin de hallettik diyip teslim etmesi daha da bir ilginç. Hiç mi test etmiyorlar teslim etmeden önce.
Umarım çözülür bir an önce.

anladığım kadarıyla serviste gerçek anlamda kontrol yapılmıyor ve yeteri kadar sorunun üstüne gidilmiyor. aracı aldığımdan beri aynı şeyi yapıyor, belki geçici bir sorundur dedim fakat 1 ay oldu hala devam ediyor, gerçekten çok can sıkıcı bir durum umarım kimsenin başına gelmez. tonlarca para verip sıfır araç alıyoruz ancak böyle sorunlar yaşıyoruz maalesef.

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kazimgenc link' Alıntı:
anladığım kadarıyla serviste gerçek anlamda kontrol yapılmıyor ve yeteri kadar sorunun üstüne gidilmiyor. aracı aldığımdan beri aynı şeyi yapıyor, belki geçici bir sorundur dedim fakat 1 ay oldu hala devam ediyor, gerçekten çok can sıkıcı bir durum umarım kimsenin başına gelmez. tonlarca para verip sıfır araç alıyoruz ancak böyle sorunlar yaşıyoruz maalesef.

ODAK servisini denemenizi öneririm. ODAK 'tan Tarık Bey ile iletişime geçerseniz ve forumumuzun ismini verirseniz eminim ki yardımcı olacaktır ve sorununuzu çözecektir.
Forumdaki birçok İstanbullu arkadaş ODAKtan çok memnunlar.

kazimgenc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

chiv link' Alıntı:
ODAK servisini denemenizi öneririm. ODAK 'tan Tarık Bey ile iletişime geçerseniz ve forumumuzun ismini verirseniz eminim ki yardımcı olacaktır ve sorununuzu çözecektir.
Forumdaki birçok İstanbullu arkadaş ODAKtan çok memnunlar.

3 gündür Odak servisteyim henüz başka bir yere gitmedim ama çözemediler. pazartesi orjinal sistemini taktırıp gideceğim bakalım inşallah bu sefer hallederler.

cekY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sorununuz büyük ihtimalle Necvox cihazından kaynaklanıyor. Benimde bazen sinyal seslerim gelmiyor.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sonradan takılan navigasyon aracınızda var mı?

Mete34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ne kadar sorunluymuş bu astralar herkezin elinde biyeri kalıyor :/ geçmiş olsun umarım sorununuzu pazartesi çözerler ..

cekY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mete34 link' Alıntı:
ne kadar sorunluymuş bu astralar herkezin elinde biyeri kalıyor :/ geçmiş olsun umarım sorununuzu pazartesi çözerler ..
Bu sorun bence araçtan değil cihazdan.

Arkadaşlar araçlarınız için kurduğunuz böylesine hoş bir forumda genellikle araçların sorunlarından bahsediliyor.Tespitim yanlışsa affola. Tavsiyem araçla geçen güzel anılarınızı, yollarda karşılaştığınız aracınız sayesinde kurtulduğunuz kazalardan vs. bahseden konular ile almayı düşünen arkadaşları da yanlış bilgilendirmemiş oluruz..

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Elektronik yoğun her araçta olabilecek sorunlar. Hele hele sonradan bu komplike sisteme müdahale edildiğinden sorun ihtimali artıyor ister istemez. OEM bir parça ile aftermarket bir parçanın üretim mantaliteleri arasındaki fark kalitede kendini gösteriyor ister istemez.

Bazı arkadaşlar ne kadar da hemen Astra'ya her fırsat da geçirmeye meraklılar. Sorun araç kaynaklı mı sonradan takılan cihaz kaynaklı mı daha anlaşılmamış hemen ne sorunlu araçmış yorumları geliyor. Arkadaşlar tüm marka araçlar gittikçe karmaşık elektronik yoğun bir alt yapı ile üretilmey başlandılar ve bu gibi arızalar az yada çok tüm marka modellerde ortaya çıkıyor. O zaman hiç araç alırken donanım peşinde koşmayacaksınız gidip en basit sistemdeki aracı satın alacaksınız ki sorun yaşama ihtimaliniz azalsın. Donanımlı araç alan bizler buna alışmamız lazım. Biraz da şans işi bazı araçlar doğuştan illetli olabiliyor ve saç baş yoldurtuyor. Kendi adıma ben aracımda bir senedir en ufak bir tatsızlık yaşamadım çok şükür. O zaman benim açımdan da bu Astralar ne sorunsuz arabaymış!!! (Not: Aracındaki sorunu bizimle paylaşan arkadaş için yazmadım bu satırları. Az yukarıda ne sorunluymuş diye yazan arkadaşdır kastım)

Arkadaşın bahsettiği konu ilginç gerçekten. Ama genelde bu kadar ilginç olan sorunların kaynağı çok basit şeyler çıkıyor.