Kaza yaptım, tavsiye bekliyorum.

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kaza yaptım, tavsiye bekliyorum.

brkprcn61 link' Alıntı:
Beyan ile mi kaskodan yararlanmıştınız? Bu şekilde olunca araç kazalı gözüküyor mu? Ben de eğer tutanak düzenleyemezsem beyan ile evin önünde vurmuşlar diyeceğim. Aslında dediğiniz gibi en güzeli tutanağı düzenlemek o an. Sonra ister devreye sok ister sokma. Zaten karşıda hiç hasar olmadığı için o bir yere başvurmaycak.Ama aklıma gelmedi işte.

Evet beyan ile kaskodan faydalandım opel servise gidip ordaki sigorta bölümünde dilekçe yazdım o kadar. Ama karşı tarafın bilgilerini almadıysanız park halinde çarptılar diyebilirsiniz en temizi o.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

brkprcn61 link' Alıntı:
Beyan ile mi kaskodan yararlanmıştınız? Bu şekilde olunca araç kazalı gözüküyor mu? Ben de eğer tutanak düzenleyemezsem beyan ile evin önünde vurmuşlar diyeceğim. Aslında dediğiniz gibi en güzeli tutanağı düzenlemek o an. Sonra ister devreye sok ister sokma. Zaten karşıda hiç hasar olmadığı için o bir yere başvurmaycak.Ama aklıma gelmedi işte.
Dostum ne olursa olsun rapor tutmaliydiniz birak kimin hatali olduguna kasko karar versin.
Tabii rapora ben hataliydim dalgindim vs. Yazmadiginiz surece.
Arka kapidan one kadar diyorsunuz muhtemelen cikicak hasar miktari kaskoda birdahaki yil odeyeceginiz farktan fazla cikacaktir.
Kaskodan yaptirin bence.
Cebinizden yaptirinca hasar kaydi gorunmez ama sonucta parcanin boyandigi falan belli olacagi icin fark etmiyecektir
Beyanlada yaptirabilirsiniz ama bu sefer hasar miktari fazla gorunur.
Rapor olunca kusur oranina gore bi miktarini trafik sigortasi oder.
Gecmis olsun.

corsa_1990

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Çok geçmiş olsun.Allah beterinden korusun.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BÜLENT link' Alıntı:
Dostum ne olursa olsun rapor tutmaliydiniz birak kimin hatali olduguna kasko karar versin.
Arka kapidan one kadar diyorsunuz muhtemelen cikicak hasar miktari kaskoda birdahaki yil odeyeceginiz farktan fazla cikacaktir.
Kaskodan yaptirin bence.
Cebinizden yaptirinca hasar kaydi gorunmez ama sonucta parcanin boyandigi falan belli olacagi icin fark etmiyecektir
Gecmis olsun.
+1

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Keşke tutanak yazsaydınız, ben de sızın gıbı hata bende dedım ve tutanakta hatalıyım dıye kabul ettım sonra sakın kafayla dusununce hatanın ben de olmadıgını anladım ve karsı tarafda sıgortasını yanlıslıkla gecen senenınkı olarak  ıcın aradım bılgılendırdım ve tutanagıda olayın oldugu gıbı yazalım dedım ve karsı taraf %100 hatalı cıktı.

spitemre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BÜLENT link' Alıntı:
Kaskodan yaptirin bence.
Gecmis olsun.

+1 geçmiş olsunn

brkprcn61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaslar yorumlar icin tesekkurler. Adamla konustuk tutanak duzenleyecegiz. Olayi oldugu gibi yazacagim. Ne kendimi ne de adami suclamadan. Sonucta ortada bir durum. Yalniz resim cekememistim. Mecburi degil abladigim kadariyla ama olmasi iyi olurdu tabi. Sormak istedigim birsey daha olacak: tutanakta sigorta bilgileri kismina trafik sigortasi bilgilerini mi kasko bilgilerini yazacagim. Sigorta yazarsam kasko daha sonra nasil devreye girecek?

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sizin sigortanız sizin hasarınızı ödemek için değil karşıdaki arabanın hasarını ödemek için vardır.aynı durum karşıdaki araba için de geçerlidir

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

brkprcn61 link' Alıntı:
Arkadaslar yorumlar icin tesekkurler. Adamla konustuk tutanak duzenleyecegiz. Olayi oldugu gibi yazacagim. Ne kendimi ne de adami suclamadan. Sonucta ortada bir durum. Yalniz resim cekememistim. Mecburi degil abladigim kadariyla ama olmasi iyi olurdu tabi. Sormak istedigim birsey daha olacak: tutanakta sigorta bilgileri kismina trafik sigortasi bilgilerini mi kasko bilgilerini yazacagim. Sigorta yazarsam kasko daha sonra nasil devreye girecek?
Tutanaga trafik sigortanizi yazacaksiniz.
Kaskoyu degil.
Araci servise veya nerde tamir ettirecekseniz oraya birakinca kaskoya bildireceksiniz veya servis bildirecek.